یادگیری لغات

سلام دوستان
راستش هنوز آشنایی با اینجا ندارم .حالا نمیدونم سوالم رو اینجا درست مطرح کردم یا نه
من با یاد گرفتن لغت مشکل دارم
چند بار میخونم لغت رو و چندبار هم مینوسیم
ولی موقع استفاده فراموش میکنم
پیشنهادی دارین که کمکم کنه !!؟ ممنون

4 پسندیده

سلام.
من خودم هم همین مشکل رو داشتم. شاید چیزی که الان میخوام بگم برا شما صحت نداشته باشه. ولی نظر شخصی بنده این است:
در یاد گیری زبان انگلیسی از همه چی مهمتر صبر و تحمل و پشتکار هست. حالا یعنی چی؟؟؟
یعنی اینکه شما با ید صبر کنید و علاوه بر استفاده از جعبه لایتنر (که ضروری است و ای نه کافی) کاربرد اون کلمه رو در جاهای مختلف ببینید و بشنوید.
دلیل استفاده من هم از این نرم افزار همینه. چون تو درس های مختلف کلمات گاها تکراری است و همین تکرار و دیدن این کلمات در جاهای مختلف باعث ثبت کلمه در ذهنتون میشه. دوباره میگم. پیوستگی در عمل و صبر بهترین کلید برای حل همه مشکلات است . به قول معروف. ره رو آن نیست گهی تند و گهی خسته رود، ره رو ان است که آهسته و پیوسته رود.
امیدوارم مفید واقع شود

2 پسندیده

مشکل یاد گرفتن لغت چیزیه که تقریبا همه ما با اون مواجه شدیم و معمولا هم به خاطر این هست که در دوران مدرسه بیشتر با سیستم امتحانی و حفظی پیش رفتیم. وقتی بحث زبان میشه دیگه این چیزی نیست که انسان بتونه با حفظ کردن و روشهای مرسوم حفظی یاد بگیره.

بخوام مثال بزنم زبان مثل ورزش، رانندگی، و چیزهایی از این قبیل میمونه. به عنوان مثال تو رانندگی تقریبا همه حفظن که پدال گاز سمت راست و پدال ترمز سمت چپه. اما در عمل گاهی اوقات دیده شده آدم قاطی میکنه. بنابراین یادگیری زبان هم مثل اینها نیاز به کار عملی هست. نمیخوام بگم حفظ کردن هیچ تاثیری نداره اما تاثیرش خیلی کم هست. مخصوصا وقتی که از سطوح اولیه بالا اومده باشی.

image

آقا رسول @Rasool_Mohammady حرف درستی زدن که باید صبر داشت. شما بایستی با صبر و حوصله تا جایی که میتونی خودت رو با زبان درگیر کنی. همین نرم افزار زبانشناس سطح درگیری خوبی میتونه ایجاد کنه اما به این هم اکتفا نکن و کارهای عملی دیگه رو هم به برنامت اضافه کن. مثلا اگه دوستی داری که مثل شما علاقه مند به یادگیری زبانه، با هم تصمیم بگیرین که کلیه مکاتبات و صحبت هاتون انگلیسی باشه. اولش سخته اما رفته رفته یاد میگیرین.
یا مثلا میتونین همین درسهای زبانشناس رو برای همدیگه بازگویی کنین و بحث کنین. :slight_smile:

2 پسندیده

ممنون از راهنمایی تون .

ممنونم از راهنمایی و دلگرمی تون .فکر میکنم صبر نداشتم چون زود خسته میشدم .یه مدتی یه احساس میکنم که لغتی که میخونم تو ذهنم نمیمونه .بعد از یه وقفه چند ساله شروع کردم …