تکنیک tprs روشی عالی برای یادگیری زبان انگلیسی و تدریس آن

@YoKambiz خیلی عالی بود دمت گرم. داداش میتونی یه کاری کنی من الان فکر کردم این مطلب قدیمیه که من ندیدم و نخوندم دو تا تگ میتونی درست کنی با این عنوان kambiz و article اینطوری خیلی راحت تمام مقالاتی که قرار دادی رو میشه خیلی راحت پیدا کرد.

7 پسندیده

عالی بود. برای من که روشهای مختلف رو امتحان کردم این روش بهتر جواب داده برای شروع میشه از flow english شروع کرد که راحتره

5 پسندیده

عاااااااالی بود واقعا من یکی ک کلی استفاده کردم ازش خسته نباشید واقعا
واقعا کاش از اول با همین روش به ما درس میدادن کلی جلو بودیم
بازم ممنون بابت مقاله بی نظیرتون

6 پسندیده

سال هاست که دانشجویان دبیری با روش های متعددی برای آموزش موثر دروس مختلف آشنا هستند. دلیل عدم استفاده از آنها به ترتیب اهمیت عبارت اند از:
۱. عدم پذیرش خانواده ها. افراد معمولا با تغییر به سختی مقابله می کنند. بنابراین کسی حاضر به پرداخت این هزینه نیست.
۲. سیستم ناکارآمد آموزشی. با تعیین سرفصل های درسی و حجم انبوه مطالب، در زمان کم نمی توان این روش ها را به کار بست.
۳. سختی کنترل کلاس. اجرای این روش ها در کلاس های پرجمعیت کشور ما، برای مدرس زجرآور است. شما در این ویدئو می توانید به گوشه ای از مشکل پی ببرید.
۴. تجهیزات ضعیف آموزشی. کلاس های درسی ما هیچگاه به تکنولوژی های روز مجهز نبوده.
۵. عدم یکدست بودن کلاس های پرجمعیت. نمی توان طرح درس قوی ای داشت، زیرا دانش آموزان مختلف، امکانات سخت افزاری یکسانی ندارند. مثلا دبیر نمی تواند روی این موضوع حساب کند که همه کامپیوتر یا گوشی مناسب در خانه در دسترس دارند.

البته موارد متعدد دیگری هم هست که اینجا مجال مطرح کردنش نیست.

یک نکته:
من با دوستانی از کشورهای آلمان، هلند، لهستان، ژاپن، ویتنام، تایوان، نیوزیلند، روسیه، ترکیه، اسپانیا، چک، اندونزی و … در این باره مفصل صحبت کرده ام.
جالب این که هیچ کدام از آنها در سیستم آموزشی شان زبان انگلیسی را نیاموخته بودند. و موارد مطرح شده در بالا را، آنها نیز کمابیش داشتند.

17 پسندیده

دست گلتون درد نکنه. من بعد باید تاکید بیشتری روی داستان کوتاه داشته باشم.گاهی وسط مینی استوری کسل میشم :frowning:

7 پسندیده

درود دوستان
بازم مثل همیشه اقا کامبیز دمت گرم :+1: :writing_hand:
good luck :v:
در ضمن تو اپ زبانشناس کاربر رو به چالش میکشه ؟! (سوال و جواب پس دادن) :thinking:

6 پسندیده

سلام
تو دوره هایی مثل انگلیسی قدرت و داستان های واقعی شما می تونید با سوال و جواب خودتون رو به چالش بکشونید

6 پسندیده

خواهش می کنم سارا خانوم :rose:

داداش از تگ language_learning_tips استفاده کن. تگ کامبیز زیادی ستمه :joy: مردم چی میگن؟

بله روش بسیار عالیه برای بهتر فهمیدن لغات و عمیق خوندنشون.

خواهش میکنم محدثه خانوم :rose:

اگه بخوایم تغییر سیستم بدیم باید کلا یه سونامی ای چیزی بیاد از زیر بنا همه چیو بریزه بهم از اول بسازیم. اونقد زیر ساختها داغونن که تغییر تقریباً غیر ممکنه.
ماشالا هر تغییری هم با انبوهی از اعتراض همراه میشه. مردم همیشه معترض و حاضر در صحنه.

بهترین راه قدم زدنه. مینی استوری نیاز داره کاری رو همراه باهاش انجام بدید. مثلا آشپزی یا نظافت و… یه کاریو باهاش تلفیق کنید.

خواهش می کنم :rose:

10 پسندیده

پیشنهاد خیلی خوبیه @YoKambiz

البته تگی که معرفی کردید خیلی خوبه، اما آیا تمام مطالب اصلیتون این تگ رو دارند کامبیزخان؟

5 پسندیده

فرقی نمیکنه کامبیز پست بذاره و یا آقای ناصری و من یا بقیه کاربرها
هدف نشون دادن راه و برطرف کردن سوالاته
اگه کامبیز پست هاش جداگونه باشه
بقیه پست ها (زحمت) ی دیگران به قول معروف میره تو Perspective

8 پسندیده

بله تمامی مطالب مناسب در این تگ موجوده
تقریبا اکثر مطالبی که ترجمه شده یا دوستان دیگه آماده کردن رو با این تگ جدا کردیم.

8 پسندیده

حق با شماست.
اما من تا به حال متوجه تگ ها نشده بودم.
پیام های شما و دوستان دیگه رو جدا جدا از طریق صفحات شخصی تون می خوندم.
ولی قطعا تگ ها کار رو خیلی راحت تر می کنه و به پست های همه ی دوستان میشه یک جا دسترسی داشت.
از طرفی به اشتراک گذاشتنش با دوستان دیگه از طریق تلگرام هم راحت تره.
مثلا من همین الان لینک تگ بالا رو با دوستانم در تلگرام به اشتراک گذاشتم.
قبلش مجبور بودم مطالب شما رو یکی یکی بفرستم براشون.
در نهایت ممنونم از همه ی دوستان به خاطر وقتی که برای ما می گذارید.

7 پسندیده

@Farzad_Poodineh داداش شرمنده اشتباه از من بود فکر میکردم برای هر موضوع یه تگ خاص هست و جداگونه قطعآ هر عزیزی مقاله ای قرار بده همه اسقبال میکنیم و انصافآ قصدم تفکیک مقاله نبود ک بخوام مقالات کامبیز و با بقیه دوستان جداکنم. الان فهمیدم با این تگ language_learning_tips میشه همه رو پیدا کرد. ممنون

7 پسندیده

نه بابا نوکرتم
دشمنت شرمنده

7 پسندیده

لفظ قند شکن ات من رو کشت.
اما دمت گرم اینجوری خیلی راحت تر در دسترسه !

7 پسندیده

@YoKambiz ممنون از وقتی که می گذارید تلاشی که برای دوستان میکنید و انرژی مثبتی که به همه انتقال میدید . عالی بود واقعا استفاده بردیم.

7 پسندیده

خواهش می کنم
پروفایلتون هم بسیار زیباست. اگه خودتون کشیدید که احسنت به شما :wink::rose::rose:
خیلی خلاصه:
I’m an Art freak

6 پسندیده

ممنونم بله خودم کشیدم اما هنوز اول راهم…
Having such inspiring persons around you is the best gift of god

8 پسندیده

مرسی مطلب درجه یک :ok_hand::ok_hand:

5 پسندیده

ممنون اقا کامبیز انگار حرف دل منو زده این مطلب واقعا خوشبحال اونایی که با این شرایط یاد میگرن
انگار خدا خیلی دوسم داشته من الان اینجام چون همیشه تو یادگیری زبان به بن بست میرسیدم ولی انگار دارم راهمو پیدا میکنم امیدوارم قوی جلو برم

8 پسندیده