انگلیسی قدرت یا دروس Vip؛ کدامیک مناسب تر است؟

نه این سیستم تو همه چیزایی که میخواید بخونید صادقه
اگه یادتون باشه لوکا تو یکی از راهنماییاش به این موضوع پرداخته بود که اگه میخواید درسی رو بخونید باید اون رو بفهمید. واسه همین 85 تا 95 درصد هر چیزی که می خونید رو باید بفهمید.
مگر اینکه بخواید مثلا انگلیسی رو سوپر متمرکز بخونید که بهش میگن intensive. تو این حالت مثلا یه فیلم رو بر میدارید 5 دقیقشو جدا می کنید و معنیاشو در میارید و بار ها و بارها بهش گوش میدید تا لغات نا آشنا تبدیل به آشنا بشن.
تو حالت intensive باید منابع کوتاه باشند چون به شدت فشارش زیاده و اگه زیاد طولانی باشه هم بازده کمی خواهد داشت و هم استرس زیادی به همراه داره.
همون بهتره که از سیستم دکتر استفن کرشن استفاده کنیم که همون comprehensible input هستش. هم از مطلبی که می خونیم لذت می بریم و هم با کمترین استرس انگلیسی یاد میگیریم :grin:

7 پسندیده

اسم همه دکترارو قاطی کردم :joy::joy: اول نوشتم آشر اون جمز آشر بود ببخشید :grin:

3 پسندیده

پس من vip رو شروع میکنم.
با تشکر از راهنمایی های جامع و خوبتون.

3 پسندیده

خواهش می کنم
اگه سوالی بود من در خدمتم.

3 پسندیده

فقط سوال آخر این که Aj چرا اینو گفته:

2 پسندیده

واسه یادگیری عمیق میگه.
ای جی یه جورایی اینجا استعاره به کار برده.
مثلا بعضیا هستند یه سری لغاتشون غیر فعاله یعنی ممکنه یه جا بخونن و معنیشو بدونن ولی موقع استفاده نمی تونن به خاطر بیارند.
واسه اینکه منظورش رو بهتر برسونه گفته آقا جان شمایی که فکر می کنید بلدی باشه خیلی خب بازم بخون تا عمیق تر بشه ( در نتیجه تبدیل به لغت فعال بشه)

ای جی تو یکی از پادکستاش به سوال یه نفر دیگه هم پاسخ داد در این باره.
پرسیده بودند چرا یه هفته باید خوند؟
گفت 1 هفته معیار خاصی نیست ممکنه یه نفر 5 روزه عمیق بخونه و یه نفر 1 ماهه.
این یه معیاریه که حدودی برای اکثریت کارسازه ولی معیاری دقیق نیست.

حالا سوال اینجاست اگه شما دروس ای جی رو باز می کنید میبینید مثلا conspicuous رو بلدید استفاده کنید تو حرفاتون پس عمیق بلدید.
در کل بازم میگم همه چی بر میگرده به شما. چون هیچ کس جز شما نمیدونه چقدر یه موضوع رو بلده.
باید ببینید در چه حالتی هستید اگه واقعا حس می کنید عمیق بلدید به نظر من نیازی نیست وقتتون رو برای power هدر بدید. چرا که اگه بلد باشید بر میگرده به یکی از نقل قول های استیو کافمن که میگه بعضی از زبان آموزا زیادی تو منابع آسون میموند. وقتی یه منبع زیادی آسون باشه شما رو به چالش نمیکشه و تنبلتون میکنه.

8 پسندیده

سلام،من هم روزهای اول همین مشکل رو داشتم، تا اینکه به یه خاطره از شاگردهای ای جی رسیدم. کسی که توی کشور خودش زبان رو در سطح پیشرفته خونده بود و حتی مدرس زبانش هم این باور رو داشته که اون در سطح عالی هست ولی وقتی به کشور دیگری برای تحصیل میره میبینه هیچی از صحبتها رو متوجع نمیشه، سرعت لهجه و اصطلاحات زیاد ، شرایطی که گاها من هم دچارش میشدم و این مثال و صحبت اینکه حتی اگر متنها آسون باشه برای فعال کردن ذهن مثل زبان مادری باید یک هفته وقت گذاشت و همچنین سبک ای جی در بسته قدرت من رو به این سمت کشاند. البته در کنار منابع قبلی خودم. نمیدونم امیدوارم هر کس هر تصمیم و شروع رو که پیش رو داره با نتیجه خوب به پایان برسونه.

6 پسندیده

بله این مطلب رو خودم تو کتابش ترجمه کرده بودم، آخه وی آی پی و قدرت سیستمشون یکیه. دایره لغات این دوستمون مثله اینکه خیلی بالاست. والا پیش زمینه ایشون رو نمیدونم، نمیدونم چطور به این درصد از دایره لغات رسیدند ولی با وی آی پی هم دقیقا سیستم زبان مادری پیاده شدست. با گوش دادن فراوان و استفاده از دروس بشنو و پاسخ بده و…
همه اینا توش تهویه شده.
البته میشه از هر منبعی برای بهبود در زبان استفاده کرد. نیازی نیست حتما از دروس ای جی استفاده شه. مثلا کافیه از یه پادکست یا یه فیلم یا یه استند آپ با سیستم 7 قانون استفاده شه.
کل انگلیسی یاد گرفتن تمرین و تمرین و تمرین به شکل درسته.
حالا یکی ممکنه با new method بیاد سطوح بالا یکی با قدرت یکی با وی آی پی و فیلم و…
راه های زیادی هستش.
بدترین راه ممکن برای رسیدن به سطوح پیشرفته استفاده از کتاب های درسیه. که اون خاطره ای که بهش اشاره کرده بودید اون دانش آموز با سیستم درسی به اون سطح رسیده بود نه سیستم مهارتی.
خداروشکر این دوستمون تصمیم داره از سیستم مهارتی استفاده کنه.

6 پسندیده

بله من هم همه صحبتهای شما رو قبول دارم. فقط خواستم بگم این مشکل رو داشتم. ولی چون نمیخواستم مثل تجربه قبلم برای رسیدن به هدف پرش در پله ها داشته باشم( بخاطر خصلت عجول بودن خودم) این بار میخوام که آهسته و با تمرکز، بدون هیچ شتابی به هدف نهاییم برسم گفتم با بسته راحت تر شروع کنم. حالا تصمیم نهایی به عهده خودشون هست بسته به هدفشون، و وقتی که برای زبان میذارند.

7 پسندیده

زیاد وسواس به خرج نده ، یکیو که بیشتر باهاش حال میکنی انتخاب کن بعد مثل تراکتور برو جلو :stuck_out_tongue_winking_eye:

8 پسندیده

بفرما :joy: بعد به من میگی چقدر خلاصه نویسی میکنی

4 پسندیده

@Ali0
البته یه نکته ی دیگه رو هم که باید به فرمایشات دوستم کامبیز اضافه کنم و خدمتتون بگم
اینه که فقط دونستن کلمات شرط نیست
هدف یادگیری ناخودآگاه گرامر جواب دادن به سوالات مینی استوری ها بدون مکث و با حداکثر سرعت Respond ه

شما باید این رو هم مد نظر قرار بدید تا متوجه بشید که سطحتون برای جواب دادن به سولات سخت تر از انگلیسی قدرت مناسبه یا نه

4 پسندیده

تازه فهمیدم جوابهای کوتاه تاثیرگذارترن :smiley::stuck_out_tongue_winking_eye:

3 پسندیده

خخخ
بالاخره پی بردی

کم گوی و گزیده گوی چون در ------------------ تا ز اندک تو جهان شود پر

5 پسندیده

@amir_hosein_mv و @Farzad_Poodineh
خیلی ممنونم از راهنمایی هاتون
راستش همین سرعت در مکالمه هدف منه ولی دوست دارم در کنارش چندتا کلمه در هفته هم یاد بگیرم.
وگرنه دایره لغات رو با همون pleasure reading هم میشه افزایش داد و چون اینکارو قبلا زیاد انجام دادم الان انگلیسی قدرت برام آسون شده.
در واقع ترجیح میدم بیشتر خودمو به چالش بکشم و به جای اینکه مثلا هفت ماه قدرت و هفت ماه Vip کار کنم، در کل چهارده ماه Vip کار کنم (البته اگر همینطور ادامه داشته باشه).

سعی میکنم تراکتور باشم :thinking: :joy:
ببخشید که کوتاه و تاثیر گذار نشد :sunglasses:

6 پسندیده

میشه توضیح بیشتر بدین؟ راجع به افزایش دایره لغاتتون؟

2 پسندیده

آتینه خانوم شما کتاب ای جی رو خوندید ؟

3 پسندیده

نه متاسفانه, اگر لینک دانلودشو برام بفرستین ممنونم, مگه موضوعی که مطرح کردم مربوط به اون کتاب میشه؟
Learn-to-speak-English-like-a-native-speaker-Persian-Translation.pdf886

اینو میگین؟ نخوندم متاسفانه

2 پسندیده

سلام
در تاپیک زیر (که ترجمه یکی از دروس کتابی هست که آقا کامبیز زحمتشو کشیدن) در این درباره بحث شده:

و به شما توصیه میکنم که حتما این کتاب رو بخونین:

3 پسندیده

ممنونم از شما…

2 پسندیده