سریع بودن صحبت کردن گوینده

برنامه ی خوبیه. فقط گوینده ها، مخصوصا این داستان، اونقدر سریع صحبت میکنن که نه تلفظ رو میفهمم و نه میتونم همگام باهاش پیش برم. اصلا این پیرمرده صداشم خوب نیست. ما که مبتدی هستیم و سطح اول، باید خیلی راحتتر باشه برامون. ولی سخته واقعا

======================
این تاپیک مربوط به درس «سلطان پرندگان» در اپلیکیشن زبانشناس است (دوره «داستان های بچه گانه»، فصل «بسته ی دوم»)

2 پسندیده

دو تا مورد بگم.

1. اگه دنبال تقویت لیسنینگ هستید دنبال وویس های خیلی آروم نباشید. وویس های بسیار آهسته فقط میتونن برای مرور یه سری کلمات، تمرین تلفظ مفید باشند. ولی هیچ تاثیری بر لیسنینگ شما نخواهند داشت چرا که بومی زبان ها به هیچ وجه اهسته صحبت نخواهند کرد. راه حل؟ زیاد گوش بدید. سیستم ذهن طوریه که بعد از چندین بار گوش دادن ( مثلا دو تا سه روز) قادر خواهد بود که با ریتم کلامی طرف هماهنگ بشه.

2. به دنبال وویس هایی برید که براتون الهام بخش و جذاب باشن. از صدای این پیرمرد خوشتون نمیاد؟ من باشم به کل از برنامم حذفش میکنم. به کل و هیچ وقت سراغش نمیرم. برای من صدای الیوت هولس به شدت الهام بخشه و صد البته خیلی سریع هم صحبت میکنه. وقتی از صدا، منبع، ریتم خوشتون بیاد نا خوداگاه به سمت مطلب کشیده خواهید شد.

حالا برسیم به راه حل برای مشکل شما.

پیشنهاد من اینه دروس پایه انگلیسی بدون تلاش رو امتحان کنید. 1. اینه اهسته صحبت میکنه 2. اینکه امریکن هستش 3. از تکنیک TPRS استفاده میکنه. 4. صدای طرف هم خوبه.

سوالی بود در خدمت هستم

10 پسندیده

خانم هانی ،منم با نظر شما موافقم ولیکن،چ من فکر میکنم روال یادکیری چنین است،مثل بچه ها که گوش میدتن و کم کم متوجه حرف های بزرکترا میشن.پس خوب کوش کن ولی زیاد کوش کن.:laughing::laughing::laughing::laughing:

2 پسندیده

سلام ببخشیدشمامیگید ازپایه دروس انگلیسی بدون تلاش استفاده کنیم چی هستش برنامه هس؟؟

سلام
البته در نرم افزار امکانی هست که بشه سرعت گوینده رو کم یا زیاد کرد،هرچند برای تقویت زبان قدرت شنوایی باید تقویت بشه اما به صورت موردی میشه استفاده کرد.