انتشار آزمایشی نسخه ۸.۱۰ نرم افزار زبانشناس

واقعا خیر
من شاید فقط ۵ درصد لغات لایتنرم رو بدون دیدن مثال رد کنم
ولی حتما حتی معنی کلمه رو بدونم سعی میکنم در جمله ببینم و اون جمله رو هم باد بگیرم

خودتون و خیلیا دیگه هم تاکید دارید لغت رو توی جمله و با مثال یاد بگیرید
تا اینکه طوطی وار حفظ کنید

با توجه به اینکه خیلیا این مشکل رو دارند
خواهش میکنم
لطفاً
ملتمسا
این مشکل رو حل کنید
الان یه هفته هستش که مجدد شروع کردم اما هنوز همه لغات که حتی زدم میدانم چون مثالشون دیدم فرداشم میاد

5 پسندیده

به‌نظر می‌رسه‌ اگر مثالی که نمایش داده میشه به صورت تصادفی از بین مثال‌های دوم به بعد باشه اینطوری منطقی باشه که امتیاز کم‌ نشه و حرف شما بنظرم درست میاد (چون مثال اول رو از توی متون دیدیم و یادآور جریان محتوا می‌شه و یه جورایی بدون تسلط به معنی هم قابل حدس میشه. اما کاربرد کلمه توی جملات ناآشنا شاید هم توی دل متن کلمه رو بشه دید هم اشکال مطرح شده رو نداشته باشه.)

اما بازم هر چی اساتید بگن.

1 پسندیده

لطفا تعداد کل روزها ی مطالعه مون رو هم نشون بدین یعنی جمع همه ی زنجیره ها

1 پسندیده

یه مثال دیگه هم اینجا میزنم

من امروز به کلمه concrete رسیدم
کلمه برام بیرنگ بود
یعنی بلد بودم

معنیش میشه بتن یا بتن کردن

اما توی اون حمله معنی سوم مدنظر بود
یعنی «ملموس»

اسکرین گرفتم

اگه صد بار این کلمه بدون دیدن مثال توی لایتنر بیاد من می‌دونم معنیش میشه آسفالت یا بتن
میزنم «میدانم»
اما اگه مثال رو ببینم میفهمم توی این جمله منظور این نیست
و ضمن یادگرفتن یه ادجکتیو، یه جمله هم یاد میگیرم

اسکرین گرفتم

4 پسندیده

باگ شکار کردم
وقتی داخل درس روی کلمه میزنی تا کلمه جدیدی رو سرچ کنی ، بعد از برگشتن ، توی بخش معنی خود زبانشناس معنی کلمه سرچ شده میاد نه کلمه اصلی

5 پسندیده

با سلام
چرا تو نسخه جدید با هر کلیک روی کلمات و اصطلاحات آبی از رنگ آبی خارج میشن؟ @hnaseri

1 پسندیده

یک صفحه کتاب خوندم صد بار اومد :woozy_face:

در ضمن برنامه خیلی کند شده،

1 پسندیده

آدرس درس رو بفرمایید بررسی کنیم.

2 پسندیده

کتاب تار شارلوت، بخش اول ،ممنون از شما :rose:

1 پسندیده

خوش به حالتون آقای ناصری پیگیر مشکلتون هست
من که دیگه دارم با مشکلم می‌سازم

دیگه لغات رو فقط صرفا با دونستن معنی و بدون دیدن مثال دارم یاد میگیرم
یادم میاد از کامبیز جان یکبار پرسیدم من مثال رو میبینم معانی یادم میاد
چکار کنم
گفت اصلا عیب ندارد ، اتفاقا شما دارید توی متن کلمه رو درک میکنید
و این خوبه

الان اما میبینم که با وجود آپدیت های مختلف و بهتر شدن اپ اما در این بخش مجبورم لغات رو به صورت طوطی وار یاد بگیرم

یعنی درست کردن این بخش آنقدر سخته ؟؟؟؟

که با دیدن مثال و مثال ها ، دکمه نمیدانم به نمایش در نیاد ؟؟؟؟؟؟

اینم لینک مثال من در این زمینه

4 پسندیده

سعی میکنیم اکثر مشکلات مهم رو بررسی کنیم . اما بعضی ها نیازمند زمان بیشتری هستند.

3 پسندیده

کلماتی که شما حداقل یکبار اونو در دیکشنری نگاه کردین ولی هنوز مشخص نکردین که اونو بلدین یا به لایتنر اضافه بشه خط طوسی زیرش داره

هر کلمه ی جدید آبی رنگ هست ولی اگه اونو از دیکشنری نگاه کردین رنگ آبی اون حذف میشه و یک خط زیرش میکشه

اگه کلمه رو بلدین، دوباره وارد دیکشنری بشین و میدانم رو بزنین و یا به لایتنر اضافه کنین خط زیرش حذف میشه

4 پسندیده

سلام. وقت به‌خیر. #feedback

کلمات لایتنر به آخراش که می‌رسه تقریبا بیشترشون دیگه تلفظ ندارن. نسخه ۸.۱۰.۳۲

توی این فیلم مشخصه با توجه به اینکه لغات به صورت خودکار تلفظ می‌شن از بین این ده کلمه فقط prime minister رو تلفظ کرد و بقیه کلمات رو حتی با ضربه روی US یا علامت بلندگو روی نوار معنی پخش نکرد. مطمین نیستم اما حدسم اینه که این مشکل فقط برای کلماتی که اون آخرای لایتنر نشون داده میشن وجود داره.

ممنون از توجه شما. :crescent_moon:

5 پسندیده

سلام. روزگارتون بخیر

یه مشکلی هست در رابطه با گزینه ای که تو تنظیمات غپ هست…ذخیره آخرین محل پخش

چندباری تو چندتا زیربخش باهاش به مشکل برخوردم

دقایق انتهایی زیربخش، مطالعه م رو تموم کردمو …
بعد از یه مدت که وارد بخش شدم، دیدم علامت تیک مربوط به مطالعه ی کامل بخش، خورده شده! در حالی که تموم نشده بود و هیچ دستکاری هم تو اسکرول داده نشد
و عملا با واردشدن به زیربخش مربوط، از سطر ابتدایی پلی شد.

چون من معمولا یه وقتایی پیش میاد که یه جمله رو بک می زنم که تکرار شه یه بار، تا متوجه شم منظورش رو…احتمالا این مساله باعث اون مشکل شده

ممنون میشم بررسی و رفع بشه🙏

2 پسندیده

سلام آقای ناصری وقت بخیر.

ممنون بابت تغییرات اخیر برنامه؛ یک قابلیت جدیدی که اضافه شده و میشه لایتنر رو بر اساس آخرین تغییرات مرتب کرد یک قاعده‌ای داره که ممنون می‌شم بررسی کنید اگر درست می‌دونید اصلاح بشه.

زمانی که لغات رو بر اساس آخرین تغییرات مرتب می‌کنیم کلمات امروز قبل از دیروز و دیروز قبل از پریروز و الی آخر قرار می‌گیرن؛ اما‌ داخل خود اون روز مثلا داخل گروه امروز کلمات برعکسن یعنی اولین کلمه مرور شده قبل از کلمه دوم و دوم قبل از سوم هستش که باید برعکس باشه.

ممنون از توجه شما. :crescent_moon::pray:

4 پسندیده

سلام جناب ناصری وقت بخیر
تقریبا توی هر برنامه ای از گوشی که روی یک متن دستم رو نگه دارم یک منو باز میشه که وقتی روی سه نقطه میزنم بهم اجازه میده معنی کلمه رو توی برنامه مترجم گوگل ببینم.

ولی بوقتی توی برنامه زبانشناس میخوام این کار رو بکنم دیگه گزینه های قبلی توی منو نیستن. و فقط امکان دیدن معنی با استفاده از خود برنامه زبانشناس رو دارم.

که البته به خودی خود خیلی هم خوبه. فقط دو تا مشکل وجود داره.
اول اینکه خیلی وقتها من میخوام معنی یک عبارت یا کل جمله رو ببینم و نه یک کلمه رو و مترجم گوگل این کار رو خیلی بهتر از زبانشناس انجام میده.(گاهی وقتها زبانشناس عبارت رو میشناسه ولی معنیش رو نمیاره)

دوم اینکه همه کلمات داخل دیکشنری زبانشناس وجود ندارن . وقتی روشون میزنم چیزی بالا نمیاد.

و اینکه این قضیه قبلا وجود نداشت و دو ماهیه برنامه اینطور شده.

7 پسندیده

سلام وقتتون بخیر، اولا تشکر میکنم بخاطر آپدیت جدید ،خیلی بهتر شده. ممنونم دوم اینکه خواستم مجددا درخواست کنم چون ۶ ماه پیش هم گفتم، وقتی من زمانم رو ۲۰ دقیقه تنظیم میکنم،و میام لغات رو دوره میکنم باید تمام اون دقایقی که توی برنامه هستم برام محاسبه کنه. نه اینکه ۳۰ دقیقه لغت بخونم ببینم هنوز ۲۰ دقیقه نشده. این درست نیست. من یک خانم کارمند هستم و خیلی هنر کنم ۲۰_۲۵ دقیقه بتونم بیام لغت بخونم . ۶ ماه پیش که اشتراک خریدم و مدتی دوره کردم و بعد ول کردم علتش این بود که یه درس رو میذاشتم همنجوری برا خودش پلی بشه که فقط زنجیره من قطع نشه. و بعد حس کردم انگار دارم زور الکی میزنم که این زنجیره رو حفظ کنم و ولش کردم. این برنامه باید برای همه باشه نه فقط برای تعدادی دانشجوی مجرد که خیلی راحت می‌تونن برای برنامه زمان بذارن.متاهلین کارمند و بچه دار هم باید بتونند استفاده کنند به مدل خودشون و دلسرد نشن. اگر برنامه دولینگو رو دیده باشید اونم همینطوره تمام مدت زمانی که توی برنامه هستی رو برات محاسبه میکنه و تیک مارک میزنه ممنون میشم اینو به مدیریت زبانشناس اطلاع بدید تا مورد بررسی قرار دهند. از طرف یکی از افراد کادر درمان🙂

5 پسندیده

وقت بخیر
وقتی اسم کتاب رو توی قسمت کاوش وارد میکنم بجای خود کتاب یک فصل از اون رو میاره برام.

5 پسندیده

بعد از آخرين بروزرسانی قسمت مدت زمان هدف روزانه امکان تنظیم خودکار دستی را ندارد.
لطفا این قابلیت را برگردانید.

4 پسندیده

با سلام و وقت بخیر

چندین بار با این مساله مواجه شدم و عملا😶

فریزال وربی که هر دو بخشش، زرد رنگ هست بخاطر بودن در لایتنر

و خود فریزال ورب، زیرش خاکستری شده

هر چی تلاش کردم نتونستم با زدن روش، بازش کنم که بتونم به لایتنر اضافه ش کنم

لطفا بررسی شه. متشکرم

8 پسندیده