بعد از "داستان واقعی" کدام دوره را باید آغاز کرد؟ و چگونه؟

با عرض سلام و احترام خدمت تمامی دوستان عزیز
بنده حدود 10 روزی هست که دارم از نرم افزار استفاده میکنم و طبق توصیه های جناب ناصری با داستان های واقعی شروع کردم.
در همین مدت کوتاه واقعا خیلی از کلمات و اصطلاحات و نکات گرامری دوباره به ذهنم برگشت. (try every day)
اما یک سوال مهم دارم ( و البته سوالات دیگر):
بعد از اینکه " داستان های واقعی " را به اتمام رساندم باید کدام دوره را شروع کنم؟ چطور باید دوره جدید یاد بگیرم؟
خیلی ممنون میشم دوستانی که تجربه بنده رو داشتند و الان “داستان های واقعی” رو به اتمام رسوندند ، بیان و تجربیاتشون رو در اختیار بنده بزارن و همچنین بگن که چه دوره ی جدیدی رو شروع کردند.
بسیار سپاس گزار
دوستان اهل فن لطفا راهنمایی کنند.
@YoKambiz@ Farzad_Torment

شما می تونید همین الان یکی از دو دوره قدرت یا داستان های واقعی رو انتخاب کنید. هر کدوم که کلماتش رو تا حدقل 85 درصدش رو بلد بودید. هر وقت داستان واقعی رو تموم کردید اون وقت خودتون بهتر از من درک خواهید کرد که چه دوره ای مناسبتون هست (با توجه به شرایطی که دارید). می تونید عین من پس از داستان های واقعی، انگلیسی قدرت رو با بسته تلفظ بدون تلاش انتخاب کنید یا انگلیسی واقعی یا هر دوره دیگه ای که سطحتون بخوره. من بهتون توصیه می کنم که در حال زندگی کنید (live in the moment) و بچسبید به داستان های واقعی.

1 پسندیده

خیلی ممنون از راهنماییتون
اما
امروز که یکی از درس های انگلیسی بدون تلاش رو خودم واقعا متوجه شدم که چرا دوستان میگن ای_جی انرژی داره!!:sweat_smile::sweat_smile:
داستان های واقعی با اینکه انصافا دایره لغات رو بالا می برند اما امروز بنده متوجه یک موضوع مهم شدم شاید این برای بنده صدق کنه نه باقی دوستان اینکه در درس های ای_جی تمرکز زیادی روی “لذت بردن از انگلیسی” شده تا قواعد و چارچوب و همین امر باعث میشه که خیلی عمیق تر و بهتر انگلیسی رو یاد گرفت.

سلام

والا من تجربه مطالعه داستان های واقعی رو نداشتم. ولی میتونم بگم بعد این دوره اگه به خوبی مطالعه کرده باشید، میتونید برید دروس سطوح بالا تر مثل قدرت و شاید هم وی آی پی

در هر صورت برای نظر بهتر دادن باید سطح و وضعیت حال حاضر شما رو دونست

شما چقدر از داستان واقعی رو متوجه میشید ؟

بنده تقریبا 95 درصد متوجه میشم نهایتا در هر درس 5 یا شاید 7 کلمه باشه که یاد نداشته باشم اما به گوشم خورده و شنیدم.

بدون متن چی؟

همین قدر میفهمید؟

بدون متن هم همین قدر متوجه میشم. از همون ابتدا با سرعت نرمال شروع میکنم و یکمی تلاش بیشتر در سرعت بالا.
اما هدف من این هست که بتونم مهارت speaking خودم رو بالا ببرم چون واقعا در اون ضعف دارم.
برای همین از شما آقا کامبیز عزیز میخواستم بپرسم با دوره های ای_جی کار کنم بهتر هست (خودم بیشتر با این موافقم) یا داستان های واقعی؟
امکانش هست آقا کامبیز آیدی شما رو در تلگرام داشته باشم چون حقیقتش یک سری سوال داشتم که میخواستم شخصا از شما راهنمایی بگیرم.
این آیدی من هست makh1373@ در تلگرام. خیلی ممنون میشم اگر بنده رو راهنمایی کنید.

بله دوره های ای جی هوگ مناسب هستند. من خودم از اونا استفاده میکنم
البته درکنارش باید تمرین مکالمه کنید تا بهتر جواب ببینید
نظر من اینه برید سطوح بالاتر، چون سطحتون از این دوره قوی تره
درباره آی دی تلگرام هم متاسفانه باید بگم خیر.
اگه سوالی داشتید همینجا بپرسید جواب میدم تا جایی ک دانشم قد بده

چه تمرین هایی برای مکالمه مناسب هستند؟
این که در تحلیل دوره های ای جی نوشتید که باید هفت روز روی هر درس وقت گذاشت خیلی نیست؟!
حقیقتش من دوره انگلیسی بدون تلاش رو شروع کردم. در درس اول خدا رو شکر تونستم بعد از یک بار گوش دادن راحت به سوالات پاسخ بدم و احساس کردم " با صدای بلند " پاسخ دادن بهم خیلی انرژی میده اما نمیدونم چرا نمیتونم مطالب تکراری رو بیش از حد روی اونها وقت بزارم … راهکاری هم برای این مورد وجود داره؟

ببینید میتونید اینو متوجه بشید:

درباره این هم هیچ اجباری نیست 7 روز اگه مطلب رو راحت متوجه میشید مشکلی نیس. ( با این حال بازم به من باشه 7 روز روش کار میکنم.)

البته کمتر از 4 یا 5 روز قبول ندارم. مخصوصاً که شما میگید یک بار یا یک روز و…

بحث عمیق خوانی خیلی مهمه. شما باید مطلبی رو انتخاب کنید براتون جذاب باشه تا بتونید بار ها و بارها گوشش بدید.

من یادمه از استند آپ های کمدی استفاده میکردم یک هفته به یه فایل 10 دقیقه ای گوش میدم در کنار انگلیسی قدرت. که اونم یک هفته بود

هنوزم سطحم خوبه باز منابع رو یک هفته یا شاید بیشتر گوش بدم. ( مثلا الان دو هفته رو درس دوم انگلیسی واقعی هستم)

1 پسندیده