تالار زبانشناس

درس «چرا در برخی از فرهنگ‌ها کمردرد وجود ندارد»

این تاپیک برای بحث و بررسی درس چرا در برخی از فرهنگ‌ها کمردرد وجود ندارد ساخته شده است. لطفا ابتدا این نوشته را بخوانید و سپس اگر سوالی دارید یا مطلبی را می‌خواهید اضافه کنید، در اینجا بنویسید.
برای مشاهده‌ی این درس در برنامه زبانشناس به دوره «داستان های کوتاه» فصل «کمردرد» مراجعه بفرمایید.

3 Likes

کیا مثل من زیاد پشت کامپیوتر میشینن؟ :cry: یکی از معضلات کارای اینترنتی همینه دیگه که مدت زیادی پشت میز باید بشینی و این کار بعد از مدتی به کمردرد و انواع مریضی ها ممکنه تبدیل بشه. البته من قبلا کوهنوردی زیاد میرفتم و غمی نبود :grinning: اما اخیرا که دیگه خیلی تنبل شدم چاره ی کار رو در این دیدم که یه تردمیل بگیرم و روزی حداقل سه نوبت ورزش و پیاده روی کنم (رو تردمیل جلو کولر از بس هوا گرمه :joy::muscle:)

در ویدئوی زیر هم این خانومه داره نحوه ی نشستن مناسب رو نشون میده. اگر شما هم زیاد پشت کامپیوتر میشینین حتما این موارد رو رعایت کنین.

https://streamable.com/pui16

راستی از تجربه ی خودتون هم بگین در این رابطه.

6 Likes

سلام، من قبلا هم چشمام خیلی درد میگرفت و هم کمرم، بعد از اینکه استفاده از گوشی و کامپیوتر رو کم کردم دیگه درد نمیکنه، البته این نکته رو اضافه کنم اگه کسی تو شب می خواد با کامپیوتر کار کنه برنامه flux و برنامه ی Twilight رو برای اندروید دانلود کنه این دو تا برنامه یه فیلتر قرمز رنگ میندازه رو نمایشگر که جلوی نور مضر برای چشم رو میگیره :eyeglasses: :sunglasses:
برای کمر درد هم تشک طبی خوبه :slight_smile: :bed:

5 Likes

سلام جالب بود… همیشه پیشگیری بهتر از درمانه،عضلات بدن رو باید قوی نگه داشت…دو ورزش بدنسازی💪وشنا🏊 درکنار هم خ موثره و میتونه از این قضیه پیشگیری کنه من که خودم با این که ص تا ظهر پشت میز میشینم با انجام مداوم این دو ورزش خ نتیجه گرفتم وهمیشه تو راس برنامه زندگیم هستند و خوشبختانه تاحالا مشکل کمردرد نداشتم…

3 Likes

سلام تو متن فارسی که ترجمه کردید نام خانم رو گوخال نوشتید در صورتی که گوینده متن، نام ایشون رو استر گُکُلِی میگه آیا دلیل خاصی داشته؟

1 Likes

خیر چون اسم فامیلی هست و تاثیری در فرایند یادگیری نداره، اسمی نوشتیم که خوندنش راحت باشه.

1 Likes

همونطور که خودتون اشاره داشتید ورزش یکی از راه هاییه که میتونه از کمر درد جلوگیری کنه. من تا پارسال که بدنسازی کار میکردم از حرکاتی واسه فیله استفاده میکردم که کمری قوی داشته باشم. البته خود بدنسازی اگه ایمن انجام نشه ممکنه آسیب های زیادی به بدن بزنه واسه همین از اجزای ایمن باید استفاده می کردم.
الان یه سالی میشه کلا کم ورزش میکنم و گاهی فقط میرم پارک میدوئم که با توجه به مشغله و استرسی که کارم بهم وارد کرده وقت کافی واسه ورزش ندارم
ولی اون حالت اس رو همیشه سعی میکردم تو زندگیم حفظ کنم که الان این خانوم میگن همونم ضرره :joy:
یه سوال الان این شیوه ای که این خانوم میگنو کسی میتونه انجام بده؟
من خیلی سعی کردم نمیشه چرا :joy: فک کنم تکیه گاه صندلیم خیلی بلنده.

5 Likes

اصلا منم میخواستم همینو بپرسم. زیاد متوجه نمیشم این J با S چه حالتیه. این اسی که شما میگی تو حالت نشسته و ایستاده الان چطوری میشه؟ میشه نقاشیشو بکشی؟
بعد من این J رو هم بد فهمیدم فکر کردم نشیمنگاه باید بیاد جلوتر ولی الان دوباره نگاه کردم مثل اینکه باید عقبتر از کمر باشه. آخه چجوری میشه؟ :grinning:

2 Likes

من چون بیشتر حالت اس رو انجام میدادم فقط همون اس رو میتونم توضیح بدم
حالت اس تو نشستن راست واستادن سینه بالا، شونه عقب، باسن هم چسبیده به تهه صندلی

پ.ن: من طراحی فیگور هنوز کار نکردم بد شد ببخشید :joy:

3 Likes

خوب پس الان این خانومه میگه اون بالای اس رو صاف کنیم بشه شبیه J؟ یه همچین چیزی فکر کنم مد نظرشه.

1 Likes

از شیوه نشستنش میشه فهمید که شونه هارو جا زورگی عقب دادن میگه کمرو بدیم بالا شونه رو ولو کنیم رو تکیه گاه صندلی.
بیشتر تاکیدش رو وسط ستون فقراته ولی شیوه نشستنش اصلا به J نمیخوره.
فک کنم کله منظورش کشیدن کمر به سمته بالا و ایجاد یه حالت ریلکسه
چون تو حالت S ما خودمون شونه و میدیم عقب و سعی می کنیم راست واستیم این شیوه نشستن خانومه انگار توش زور زدنی وجود نداره و ریلکسه

3 Likes

image
این عکس تفاوت اصلی میاناون دوتارو بیان میکنه بیشتر رو زاویه کمره
جی کشیده میشه به سمته بالا ولی اس به داخل فشار داده میشه

3 Likes

سلام و وقت بخیر :tulip::blossom::blossom::sunflower::hibiscus::hibiscus::rose::cherry_blossom::bouquet:چقدر جالب و تامل برانگیز :tulip::blossom::blossom::hibiscus::hibiscus::rose::cherry_blossom::bouquet: