آیا میشه فقط با گسترده خوانی و بدون فشرده خوانی ارتقا سطح زبان رو انتظار داشت؟

با سلام
من قصد دارم فشرده خوانی رو بزارم کنار و بچسبم به گسترده خوانی. آیا این تنهایی کافیه (اگه به صورت مستمر اجرا بشه)؟
و البته قصد شرکت در چالش ها رو که قطعا دارم …
پس سوالم این شدش که آیا بدون وجود عاملی به نام فشرده خوانی میشه پیشرفت کنیم یا نه؟
خیلی ممنوم ازتون (اصلا این خوندن منم یه داستانی شده ها)

12 پسندیده

هر جفت باید به تناسب وجود داشته باشند.

15 پسندیده

ممنون :neutral_face:

8 پسندیده

توی این لینک در مورد فواید گسترده خوانی توضیح داده

16 پسندیده

سپاسگزارم ولی این ها رو می‌دونم می‌خواستم ببینم آیا به تنهایی کافیه یا نه. قصد انجام دادنش رو که حتما دارم.

8 پسندیده

هر کس متفاوته

همیشه لذت بردن از کاری که انجام میدی رو در نظر داشته باش

من خودم به شخصه از گسترده خوانی لذت میبرم
و برای فشرده خوانی هم از درس های صوتی استفاده میکنم

13 پسندیده

این سایت چیز هایی معرفی کرده از جمله سایت هایی برای گسترده خوان ها و منابع و غیره

8 پسندیده

سلام اصلا فشرده خوانی چه جوری قانون خاصی داره

6 پسندیده

سلام
برای فشرده خوانی یک متن (صرفا کوتاه) رو انتخاب میکنید
و اینکه باید یکم از سطح الانتون بالاتر باشه که وقتی که دارید براش صرف میکنید بهترین بهره وری رو داشته باشه

پس از انتخاب متن شروع می کنید به خوندن متن و هر کلمه یا عبارتی که بلد نیستید رو هایلایت می کنید و معنیش رو از دیکشنری پیدا می کنید.

اگه فایل صوتی داشته باشه هم می تونید برای تلفظ و فراز و فرودهای متن مورد نظر، از فایل صوتی استفاده کنید.

متن رو اینقدر میخونید و تکرار (فعالانه) می کنید تا کاملا ملکه ی ذهنتون بشه و هر اطلاعاتی که در متن موجوده با وجودتون عجین بشه.

به این میگن فشرده خوانی

28 پسندیده

مرسی عالی بود متن. من یک ماهی است که گسترده خوانی رو شروع کردم و تاثیر زیادی رو تمام مهارت ها گذاشته بخصوص مهارت ریدینگ و رایتینگ و فکر می کنم برای آزمون آیلتس هم تاثیر زیاد داره چون سرعت خواندنم خیلی بیشتر شده.

2 پسندیده