چالش : ⏳پیگیری ماهانه زنجیره یادگیری

آخه مغزم بیشتر از روزی یک ساعت نمیکشه
چون من همش پخش صدا رو قطع میکنم تا معنی لغاتم یاد بگیرم و اون تایم جزو زمان مطالعه حساب نمیشه
بعدم تو طول روز مطالعه غیر زبان انگلیسی ام باید داشته باشم
الان حس کردم خیلی از هدف ام دورم هنوز :sweat:

6 پسندیده

فکر کنم سحطتون مبتدی درسته؟

3 پسندیده

فکر کنم
سطح ۳ ام…

4 پسندیده

خوب اولش سخته، منم همینطورمم ، البته تازه مغزمون داره با انگلیسی آشنا میشه همون یک ساعتی که برای زبان وقت می‌زاری کافیه آهسته آهسته مغز ما با انگلیسی آشنا میشه و بعد ساعت هاتو زیاد میکنی زیاد عجله نکن برای یادگیری زبان . من با نیم ساعت شروع کردم تا رسیدم به اینجا که الان صبح تا شب فقط انگلیسی میبینم و گوش میکنم و میخونم …
باورت نمیشه حتی تو خواب هم انگلیسی حرف میزنم

10 پسندیده

چقدر خوب
ولی خب اینکه صبح تا شب بخوای انگلیسی بخونی واسه کسیه که شاغل نباشه
بعدم اینکه اگر قرار باشه زنجیره وار ادامه بدیم و هر روز زبان بخونیم شاید نهایتا بشه این زمان و به ۲ ساعت در روز رسوند که به بقیه جنبه های زندگی هم بشه پرداخت
نمیدونم شاید زیاد زمان گذاشتن تو بلند مدت باعث دلسردی بشه
به نظرم یادگیری زبان تا آخر عمر باید پیوستگی داشته باشه همونطور که زبان مادری در حال تکامله و لغات جدید به زبان خودمون اضافه میشه یادگیری زبان انگلیسی ام پایانی نداره پس به نظرم باید یه زمان و نقطه تعادلی پیدا کرد که تا بلند مدت بشه ادامه داد

7 پسندیده

صبح تا شب فقط کتاب نمی‌خونم مثلا سایتهای انگلیسی و اینستا خصوصا پیج انگلیسی پنج دقیقه وقت می‌زارم فیلم بیست دقیقه نهایتا ، صبح ها به ساعت زودتر بیدارم میشم یک ساعت زبانشناس و شبا یک ساعت زبانشناس ، بازم بستگی به وقت های خودتون داره صدر صد که حتما شاغل هستین براش برنامه ریزی انجام بدین به کل کارهاتون میرسین
این تاپیک هم مطالعه کنین

7 پسندیده

چه خوب فکر میکنم همین یه ساعت صبح یه ساعت شب روش خوبی باشه
ممنون از راهنماییت

6 پسندیده

همه چی با تمرین و “تکرار” حل میشه.

شما ببین وقتی آب رودخانه هم می تونه به مرور رمان سبب سوراخ شدن سنگ مسیرش بشه، پس شما هم می تونی با تکرار از پس هر کاری بر بیای.

حتی جدای از زبان و مطالعه من اوایل شروع موسیقی (کیبورد = ارگ) خیلی برام سخت بود که بتونم با دست چپ آکورد بگیرم!!!

اما بعد از چند ماه تمرین تونستم :smiling_face_with_three_hearts:

انگیزه
تلاش
پشتکار
اراده
و
تکرار

اینها رمز موفقیت هستند . موفق باشید .

10 پسندیده

درود دوستان
دل ام برای تان تنگ شده بود، بسیااار…

راستی این نیمچه‌داستان‌ها خیلی خوب هستند. :heart_eyes:

18 پسندیده

33 posts were merged into an existing topic: محل انتقال گفتگو های موقت

9 پسندیده

A post was merged into an existing topic: محل انتقال گفتگو های موقت

بالاخره بعد از 6 روز، جوجه من با طمانینه از تخم دراومدو وارد مرحله 3 شد
امان از این تنبلی :face_with_raised_eyebrow:

9 پسندیده

با سلام ,انشالله شما هم برسید به زنجیره بالاتر درنتیجه می توانید بعد از حدود یکساعت درس اصلی زبانشناس اوقات فراغت خود را با مطالعه کتابهای موجود در زیبوک سپری نمایید , پس در واقع این مطالعه ۴ساعت و یا کمی بیشتر این کتابهاست که می توانم ۵ ساعت و یا بیشتر مطالعه کنم هرچند در هر حد و میزانی انگلیسی را خوانده باشید کتابهای زیبوک را در سطح خودتان انتخاب نموده و مطالعه فرمایید , فقط خواستم عرض کنم من هم مثل شما و سایر دوستان هیچ وقت نمی توانستم بیش از دوساعت درس را ادامه دهم اما کتابهای زیادی در زیبوک هست که فراغتهایم را با آن پر می کنم البته با علاقه و اشتیاق بی صبرانه منتظر بهبود و بالابردن هرچه بیشتر سطح زبانم هم هستم. با تشکر از اظهار نظرتان , امیدوارم صبورانه به تلاشتان ادامه دهید.

10 پسندیده

سلااآااام ب همگی.
اینم از زنجیره این ماه:sunglasses::sunglasses::sunglasses:

18 پسندیده

سلااام به همگی بالاخره منم تونستم تا امروز زنجیرمو حفظ کنم😄

18 پسندیده

18 پسندیده

سلام اینم از زنجیره من

اون خردادماه که کم رنگ تره بخاطر پایان ترم هاست :upside_down_face:

18 پسندیده

سلامی دوباره :slight_smile:
این ماه خیلی سرم شلوغ بود کم کار شدم
ایشالا از هفته دیگه که ترم تابستونی تموم شد دوباره با قدرت برمیگردیم به چالش شدددت :muscle:

14 پسندیده

با سلام خدمت شما دوستان و یاوران همیشگی
امرداد ماه ماه گرما و پناه بردن به خنکای کولر و مسافرتهای کوهستانی هم همچون تیر پر تاب و سوزان سپری گشت و طبق روال مسبوق جهت تشویق به ارتقای مهارتهای مورد هدف در زبان انگلیسی خویش وفای به عهد نموده و به چالش ۵۰۰ساعت تداوم بلا انقطاع ایام مطالعه تصاویر پیشرفت و پشتکار خویشرا با کسب اجازه از اساتید خویش و دوستان همراه آپلود نموده با شرح مختصری از چگونگی فعالیتهایم کوتاه ادامه میدهم.
همراهان عزیز بنده دروس زبانشناس را بطور مرتب و روزانه با حداقل ۴۵ دقیقه و ماکزیمم دوساعت با شدت و حدت و همچنین اشتیاق وافر ادامه داده و آرزومندانه با فراغ بال ادامه خواهم داد .
اما بقیه زمان فراغتم را با فاصله گرفتن از دیگر سرگرمیهای غیر ضروری به مطالعه کتابهای موجود در زیبوک به طور مرتب و روزانه در حد توانایی و فراغت مشغولم , لازم به ذکر است بنده قبل از آشنایی با زبانشناس هم کتابهای زیادی را در سطح های پایین تا سطح ۶ مطالعه میکردم بنابراین از نظر درک لغات و معانی آن از قبل آمادگی داشتم اما با آشنایی با زبانشناس در سه سال گذشته از نظر مهارت شنوایی و روخوانی و همچنین مکالمه پیشرفت خوبی داشته ام و لذا زبانشناس برایم خیلی با ارزش و بینهایت مفید بوده است , در حال حاضر بعد از داستانهای واقعی به مطالعه درس : داستانهای کوتاه مشغولم و البته ۵۰ تا ۶۰ بار داستانهای کوتاه را در طی حدود ۱۰ روز مکررا خوانده و سپس بخش تمرین مکالمه آنرا هم طی حدود ده روز بعد به این ترتیب که عرض کردم ادامه خواهم داد , تا ببینم بعد از اتمام داستانهای کوتاه چه دروسی را انتخاب کرده و حتما به عرض خواهم رساند لطفا چنانچه شما هم نظری در این موارد در جهت ارشاد اینجانب دارید دریغ نفرمایید . با تشکر از همراهی و همگامی شما عزیزان , راستگار

26 پسندیده