چالش : ⏳پیگیری ماهانه زنجیره یادگیری

من که زبون فارسی تورو نمیفهمم.هر چی میگی خودتی

6 پسندیده

اوکی با زبون دیگه ایی باهات بارخورد میکنم :dagger::dagger::dagger::dagger::dagger::dagger::gun::gun::gun::crossed_swords::crossed_swords:

5 پسندیده

سلام
این همه مطالعه کردید پس چرا سطح ۴ هستید؟
بیشتر برای listening استفاده میکنید از نرم افزار درسته ؟

8 پسندیده

سلام @hnaseri
خوب بود نرم افزار این قابلیت رو داشت که آمار زمان مطالعه رو میشد تو یه بازه انتخابی بهمون گزارش می داد.
هفتگی, ماهانه, سالانه و …

4 پسندیده

قبلا دقدقم این بود که سطحم رو تو نرم افزار ببرم بالا که این کار به راحتی با گسترده خوانی و سفید کردن واژه هایی که میدیدم امکان پذیر بود و خب در نتیجه در کل یادگیریه زبانم تاثیز منفی داشت.از تقریبا ۶ ماه پیش تصمیم گرفتم کلمه ای رو به میدانم تغیر ندم تا زمانی و فقط کلماتی که کلیدی هستن و واقعا میتونم تو مکالمم استفاده کنم رو بزنم میدانم.کلماتی که کلیدی بودن و خیلی باهاشون مواجه میشم رو به جعبه لایتنر اضافه میکنم وبقیه کلمات رو به نمیدانم تغیر دادم تا هر کدوم که ببینم زیاد استفاده میشه رو به لایتنر ببرم.
این روند تقریبا برام بهتر بوده.
در عرض این چند ماه لولم بالا نرفته ولی فکر میکنم از لحاظ زبان یکم بهتر شدم.فقط هم کتاب میخونم و گاهی چند تا پادکست گوش میکنم و سعی میکنم فیلم و سریال رو بفهمم.پس به فکر لول نباش دوست عزیز ببینم واقعا چی بلدی و چطور میتونی ازش استفاده کنی حتی اگر دایره لغات پایینی داری تلاش کن که صحبت کنی و با مطالب روز دنیا ارتباط برقرار کن و خودت رو به چالش بکشون.
راستی اگر برید ببینید کتابهای سطح ساده رو میبینید که کلی لغات داره و من اگر فقط نصفش رو میزدم بلدم الان لولم چسبیده بود به سقف ولی خب ایا واقعا در اون حد زبان بلدم.
کل کتابهای سطح ساده رو خوندم و از همش لذت بردم بغیر از ۴ یا ۵ تاش الانم کتابخای سطح متوسط رو شروع کردم که تقریبا ۶ تاش رو خوندم و دارم لذت میبرم مخصوصا از جنایی هاش

14 پسندیده

سلام.
واقعا خدا قوت.
من که هنوز نتونستم یه زنجیره آبرومند برا ارایه داشته باشم.
خدا بخواد از فردا, واقعا میشه از فردا :joy:

می تونم یه سوال بپرسم؟
دو سال زحمت مداوم, شما رو الان به چه سطحی رسونده…جه دیدن فیلم بدون زیرنویس و چه جنبه های دیگه…لطفا اگه امکانش هست با مثال😂 توضیح بدید🐒

پس, لازم شد تو چالش خالی کردن جعبه لایتنر, رونمایی کنید جعبه تون رو

تجربه به من ثابت کرده که کتابای سطح بالاتر, ساده ترن…من که معمولا از هر سطحی کتاب خوندم. دو تا کتابی که من از سطح پیشرفته انتخاب کرده بودم, سطح واژگانش حدود ۵۰ بود و هر زیز مجموعه ش, سطح واژگان حدود ۸۰…و مشکل چندانی هم تو فهم ش نبود

البته, ممنونم ازتون برا اشتراک گذاری تجربه تون :rose:

8 پسندیده

بله کاملا موافقم
مهم اینه که بتونی استفاده کنی از کلماتی که یاد میگیری و فعالشون کنی.
برای همین سعی میکنم با دوستان خارج از کشورم مکالمه مستمر داشته باشم یا فیلم ها و انیمه ها رو با دقت بیشتری ببینم.
به هر حال لایتنر و سطح و زنجیره برای من جنبه تشویقی دارن تا هدف.

ممنونم از توضیحاتتون.

5 پسندیده

خب بزارید از اول بگم.من هیچ کلاسی نرفتم و فقط چند تا جزوه و یک برنامه آموزش زبان که اصلا لاشون رو باز نکردم البته نه بصورت مطلق ها یعنی باز کردم ولی نامه رو وا نکرده پس فرستادم رفت.پس در نتیجه از زبان فقط بلد بودم بگم hello از این حرفا که تو مدرسه یاد دادن.پس کلا بوق بودم.بعد از اشنایی با زبان شناس شروع کردم به مطالعه زبان واقعی.همونطور که میدونید فقط مطالعه مهم نیست و روشش هم مهمه پس باز من ۶ یا ۷ ماه درجا زدم ولی خب درجای مثبت‌،یعنی الان یه چیزهایی از فعل و زمانها یاد گرفته بودم ولی باز بوق بودم.تا فهمیدم روشم رو باید عوض ولی خب حالا باید چیکار میکردم مگه تنبلی میزاشت.یه چند وقتی هم دوباره به همون منوال قبل گذشت تا یه روز قبل عید ۹۸ یعنی بهمن ماه ۹۷ تو یکی از مقاله های اقا کامبیز با سایت Italki اشنا شدم سندشم موجود هست .به خودم گفتم برم خودم رو به چالش بکشم ببینم چند مرده حلاجم و ایا میتونم مکالمه کنم.اقا رفتم عضو شدن تازه اون موقع فهمیدم که خیلی بوقم سر همین دیگه مجبور بودم فقط مطالعه نکنم و راهشم درست برم.از اون به بعد روال مطالعم یکم‌تغییر کرد و بیشتر رفتم‌تو فاز استفاده از دانسته هام و شروع کردم مکالمه کردن به مردم از سرتاسر جهان.(یعنی اگر بدون چه بلاهایی سرم اومد اصلا تیکه میشه از خنده) ولی خب یکم از لحاظ مکالمه راه افتادم ولی کافی نبود چون از بوق تبدیل شدم به سوت بلبلی‌.
این دوره هم چند وقت ادامه داشت تا فهمیدم دارم درجا میزنم و یکمم از این ای جی سفید برفی زاغ خسته شده بودم.گفتم برم شروع کنم کتاب خوندن که تازه فهمیدم تا الان در گیر لولو سطح و این بزک دوزکام که کلا همه رو بیخیال شدم. به خودم گفتم بابا بیخیال دنیا دیگه تهش ۹۰ ساله ۳۱ سال که گذشت بقیش رو ازش لذت ببر.پس اول شروع کردم از زبان لذت بردن.الان الحمد الله هنوز بوقم ولی بلدم انگلیسی ارتباط برقرار کنم.۶۰ درصد از فیلما رو میفهمم.فارسیم ضعیف شده.راه رفتنمم تغیر کرده.اعتماد به نفسم زیاد شده.نور چشمامم کم شده.
خب دیگه اینایی که گفتم تازه کل داستان نبود.
تا داستانی دیگر بدرود.ایشالا خوشتون بیاد
خخخخخخخ

16 پسندیده

کلا ۳۰۰ تا کلمه تو جعبه هست که خیلی مهمن.بقیه کلمات که میدیدم میزدم نمیدانم تا خیال خودم و خودش رو راحت کنم

6 پسندیده

من نمی دونم چرا همه اینقدر از سطح زبان شون تا ۱۷ سالگی, اتمام دبیرستان می نالن.

به شخصه برا خود من, هر چی تا الان در مورد زمان ها گوش دادم, بالای ۸۰ درصد, از همون دوره بود.

عالیه…بدون زیرنویس؟ میشه چند نمونه از این فیلما رو نام ببرید…لطفا

کاملا مشخصه از جمله ابتدایی تون :joy: باید یه دوره بازآموزی پیش همون ؟/اسم شون یادم رفت؛ همونی که فارسی بامزه می نگارند!/ برید حتما

:joy:

این یکی رو میشه اصلاح کرد…

بازم ممنونم

6 پسندیده

خب شما به من بگو چرا بجای زبان نرفتی دنبال مدرک دتکتیو گریتون.بابا این سوالا چقدر سخت میشه هردفعه.
فیلمایی که خودم توش بازی کردم رو اونم فقط ۶۰ درصدش رو میفهمم.
دور از شوخی.الان هر جا سخن از انگلیسی باشه میشه گفت ۵۰ تا ۶۰ درصدش رو میفهمم.
چه فیلم چه پادکست چه غیره.
در اخر هم باید بگم با تشکر از خانواده اقای رجبی

عمو فرخ دیگه.عزیز دلم.@farokhvand

12 پسندیده

What?

رفته بودم…گفتن پیشنیازش زبانه…این شد که :confused:

امان از دست شما با این سبک نوشتاری تون

6 پسندیده

بله…خیلی وقته نیستن فکر کنم…اسم شون یادم رفت :joy:

4 پسندیده

بده.نه بده واقعا…

5 پسندیده

سبک نوشتاری و فکری تون البته :joy:

کلا همه نوشته تون شوخی بود…بدون هیچ اطلاعات مفیدی :persevere::confused:

الان دوزاریم افتاد…

دتکتیو که بازپرسه
اون گریتون چیه؟

5 پسندیده

نه خداییش.فقط یه جاهاییش شوخی بود.بقیش همه جواب سوال بود.

این یک مزاح بود.

خب اگر بخوام روراست باشم واقعا از خشک بودن متنفرم پس بخاطر همین کاملا شوخم بغییر از زمانی که شرکت هستم و جلسه دارم.
سر همین شاید براتون سوتفاهم پیش بیاد.
من تمام حرفم رو با طنز میگم تا کسی طعم دلش تلخ نشه و حداقل یه لبخند کوچولو رو لبهاش بشینه.
پس واقعا از این کارم لذت میبرم و سعی میکنم رها باشم

11 پسندیده

سلام جناب آرمین شبتون بخیروشادی :sunflower::hibiscus::tulip::rose::cherry_blossom::bouquet::blossom::blossom:براتون موفقیتهای روزافزون آرزومندم :hibiscus::tulip::rose::cherry_blossom::bouquet::blossom::blossom:انشاالله ممنون :sunflower::hibiscus::tulip::tulip::pray::pray::pray::pray::rose::rose::cherry_blossom::cherry_blossom::bouquet::bouquet::blossom::bouquet::cherry_blossom::sunflower::hibiscus:

4 پسندیده

وای خدایا مردم از خنده :joy::joy:
این تیکه‌ی خونوادگیمونه :grimacing:

آقا دقدقه چیه. معلومه که فارسی رو فراموش کردی ها. جوگیر
با زبان سوم انگلیسی رو هم فراموش می‌کنی

این دو تا یه مدته نیستن و همزمان برگشتن. ایشونم دیروز اعلام برگشت کردن. مشکوک میزنن جفتشون

@farokhvand
@R.min

منم ۹۹٪ حرفام شوخیه و ۱۰۰٪ شون هم جدیه :joy::stuck_out_tongue_winking_eye:

10 پسندیده

این همون دغدغه است ولی به انگلیسه اینجوری نوشته میشه

خخخخخخخخ.

خدایی میبینی چقدر انگیزه میدن دوستان،خانم ناظم

8 پسندیده

اینا باهم هماهنگ میکنن
درضمن ماهم زیاد تالار نمیاییم @maryam
مارو یادتون رفتهه :dagger::gun::joy: