سریع خوانی

چشم میبینم ممنون لطف کردیند دیدم نظرم رو میدم بازهم لطف کردیند :rose::cherry_blossom::sunflower::tulip::blossom::hibiscus::bouquet::bouquet::tulip::tulip::tulip::blossom::blossom::hibiscus::hibiscus:

6 پسندیده

من ته و توی تند خوانی و روش های نوین تند خوانی رو در آوردم
اما اولویت هام اجازه نمیدن که تندخوانی بکنم
هدف هام از کتاب خوندن دو چیزه
1: درک کامل مطلب
2: مطالعه ی روزانه 300 صفحه

هر وقت تونستم به این سطح برسم، سرعت خوندنم رو هم میبرم بالاتر
الان حدود 250 wpm هست سرعتم

13 پسندیده

مقاله ی عالی بود ، هرچند نکات مهم زیاد داره بعدا یادداشت خواهم کرد، من تو دانشگاه تجربه سریع خوانی (زبان) داشتم یعنی استادمون اجبار کردند که باید زبان رو سریع بخوانیم واقعا اونموقع چقدر به استاد بد و بیراه میگفتم امااا الان ازش ممنونم هستم برام تجربه شد حالا چجوری تند خوانی تمرین می‌کردیم :
جمله اول رو با صوت چندین بار گوش میدادیم بعد دقیقا مث گوینده تکرار میکردیم دقیقا با همون سرعت سریع، بعد جمله دوم رو تمرین می‌کردیم همینطور تکرار میکردیم تا آخرین جمله، حالا از اولین جمله تا آخرین جمله سریع میخوندیم بدون اینکه توقف کنیم
اینارو تمرین می‌کردیم تا تو کلاس کنفرانس میدادیم
خداییش اولش برامون عذاب بود کتاب واقعا سختی داشتیم ولی حالا دقیقا همینارو با زبانشناس کار میکنم

8 پسندیده

سلام وقتتون بخیر آقافرزاد گل :rose::cherry_blossom::sunflower::tulip::hibiscus:بسیار عالی همیشه برام تحسین برانگیز هستیند :rose::sunflower::rose::tulip::hibiscus::tulip::hibiscus:موفقیت و در اوج موندن را براتون آرزومندم از صمیم قلبم :rose::sunflower::rose::sunflower::tulip::hibiscus::blossom::blossom::rosette::tulip::hibiscus::bouquet::bouquet:

6 پسندیده

سلام سپیده جان و دوست داشتنی من وقتت بخیر عزیزدلم :sunflower::rose::sunflower::rose::tulip::blossom::hibiscus::bouquet::cherry_blossom::bouquet::cherry_blossom::tulip::hibiscus::tulip::hibiscus:
عزیزم هستیند :sunflower::rose::sunflower::cherry_blossom::bouquet::cherry_blossom::tulip::hibiscus::blossom::hibiscus::tulip:واقعا این تجربه ها در زمان خودش زجر آور امابعدها میبینیم که واقعاخوشایند وچقدر به مرور زمان کاربردی میشه :sunflower::rose::cherry_blossom::bouquet::sunflower::rose::cherry_blossom::bouquet::rosette::tulip::blossom::hibiscus::hibiscus::blossom::tulip::rosette::white_flower::heart::heart::heart::heart:

6 پسندیده

فیلم رو اصلا دوست نداشتم وبیشتر حس دروغ بودن گفتها روبه آدم القا میکرد
اماتوی نت سرچ کردم مطالب مفیدتری بودکه این چیزی که شما گفتیند یکی از ۴روش تندخوانی است اما در level بالاتر از تندخوانی (speed reading) است.واقعامطالب جالبی بود.
ممنون از پیشنهادتون :sunflower::rose::cherry_blossom::bouquet::rosette::tulip::blossom::hibiscus::hibiscus::blossom::blossom::tulip::rosette::rosette::white_flower::cherry_blossom::bouquet::rose::sunflower::sunflower::rose::cherry_blossom::hibiscus::blossom::hibiscus:
ولی خودم زیاد برای مطالب مفهومی تندخوانی رو نمیپسندم هرچند انجامش دادم ترجیحم به اهسته و پیوسته خوندن امابرای مطالبی چون چرخ زدن توی نت و اخبار و رمان ومقاله میپسندم.
کتابهای که برام جالب هستند دوست دارم آهسته بخونم و توی ذهنم غرق بشم که در تندخوانی این کاربهیچ عنوان امکان نداره :joy::joy::joy::wink::wink::wink::rose::cherry_blossom::rose::cherry_blossom::rose::tulip::blossom::blossom::hibiscus::tulip::hibiscus::blossom::hibiscus:بازهم ممنون :tulip::blossom::hibiscus::cherry_blossom::bouquet::cherry_blossom::sunflower::rose::sunflower::rose:

9 پسندیده

سلام
@rokni
لطفا از تجربه این کلاسا برامون بگید و البته نتایجش…معایب و مزایاش

گفتید :

پس ادامه ندادید؟

5 پسندیده

ایول واقعا. روزی 250صفحه میخونی تو روز؟

من معمولا50صفحه از کتابای مرتبط با رشتم میخونم تو زمینه تاریخ و فلسفه سیاسی و.یه رمان از زیبوک هم میخونم فکر نکنم حالا حالا ها به سطحت برسم:slight_smile:

من الان روزی100صفحه میخونم سرجمع

8 پسندیده

سلام و عرض ادب
گفتن تجربه ها خیلی طول میکشه…
حدود ۶ سال پیش بنده جلساتش رو میرفتم، و چون یه مقداری از کارهاشون مشکوک به فرقه سازی(مثل عرفان حلقه) بود، خیلی ها لطف کردند و جلسات بسیار برگزار کردند و تا تونستند استاد این دوره ها رو کوبوندن که مجبور شد دیگه دوره ی حضوری ای برگزار نکنه…⁦☹️⁩ و الان هم تا اونجایی که من اطلاع دارم از طریق سایتشون دوره ها رو برگزار میکنن
کارهاشون یسری از فعالیت های تندخوانی مرسوم در جهان بود، به همراه حدود نیم ساعت نگاه کردن به بعضی کلیپ ها و انجام چند کار برای تقویت چشم و بینایی…
توی دوره هم یکی از شرکت کننده ها، بعد از حدود سه ماه چند جزء قرآن رو به صورت نقطه ای(روشی شبیه به روشی که تو فیلم نشون میده) حفظ کرده بود که جلو چشم خودمون اومد و ازش امتحان گرفتیم(با روش خاص خودش) و واقعا نتیجه داده بود…

اونقد سنگ اندازی کردن و زمان جلسات با امتحانای ما همراه شد که دیگه کلا ولش کردم(البته یکم هم تنبلیم اومد :sweat_smile:)

ما هم فکر میکردیم دروغیه، ولی وقتی از نزدیک مثالهاشو دیدیم و اونارو امتحان کردیم، قبول کردیم…البته ناگفته نماند که احتمال داره برای تیزر درست کردن طرف جلو دوربین فیلم بازی کرده باشه ولی اصلش حقیقت داشت…
.
.
دیگه بیشتر از اینم جون ندارم تایپ کنم…شبتون بخیر باشه

6 پسندیده

فک کنم منظورش ۲۵۰ کلمه در دقیقه باشه هااا. Wpm یعنی کلمه بر دقیقه…

7 پسندیده

:ok_hand::ok_hand:‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌‌‌ ‌ ‌ ‌

5 پسندیده

ممنون میترا خانوم پر انرژی
من هم برای شما بهترین ها رو آرزو دارم :rose: :blush:

6 پسندیده

نه داداش :grin:
WMP یعنی کلمه در دقیقه که میشه Words per minute

و اینکه منم حدود همون صد صفحه در روز میخونم که کمه

8 پسندیده

آقا فرزاد سلام
میشه بپرسم چند درصد هدف گذاریتون برا کتاب خوندن عملی شده ؟
بعد صفحات برای گوشیه یا نه در حد برگه کتاب؟

6 پسندیده

اره الان دیدم حواسم نبود:grinning::grinning::grinning:

6 پسندیده

سلام فاطمه خانوم
خداروشکر هر چی که بیشتر میخونم بهتر میشم (من بیشتر درک مطلب برام مهمه تا کمیت)
درک مطلبم هم هر وقت به مقدار دلخواهم رسید، شدت خوندن صفحات رو هم بیشتر میکنم

فرق نداره، دقیقا معادل برگه کتابه (چون زبانشناس قابلیت دیدن شماره صفحه رو نداره نمیشه متوجه شد که چند صفحه مطالعه شده، اما اپلیکیشن های Ebook reader متفرقه، دقیقا صفحه ی کتاب رو به همون مقدار واقعی نشون میدن )

10 پسندیده

اره این که باید اصل باشه
چون کتاب رو باید با همین هدف خوند
بسیار عالی :+1::+1:
هدف بزرگی دارین
حسابی موفق باشین :rose::rose:

8 پسندیده

مرسی بابت انرژی مثبت :blush::rose:

7 پسندیده

شما بیشتر کتاب رو داخل زبان شناس میخونین یا نرم افزارهای دیگه ؟

4 پسندیده