زمان آینده will و is going to

سلام دوستان
کسی میتونه زمان آینده داستان حمله آدم فضایی ها رو برام توضیح بده . بعضی جملات با willاومده و بعضیابا is going to . این مشکل رو با همه داستان ها دارم فقط برای زمان آینده. دوستان دلایل زیادی گفتن قبلا و تقریبا ی چیزایی متوجه شدم ولی هر داستانی که میخونم دوباره به همین مشکل برمیخورم. چندتا دلیل قطعی برای استفاده از willمیخوام و همینطور is going to . لطفا اگه ممکنه جملات همین داستان رو برام توضیح بدید

==================
این تاپیک مربوط به درس« زمان آینده » در نرم‌افزار «زبانشناس» است.
دوره: « داستان های واقعی » فصل: « حمله ی آدم فضایی ها »

1 پسندیده

چون چند بار به شما توضیح داده شده پیشنهاد میکنم جملاتی که مشکل دارید رو بفرمایید تا شرح داده بشه. کلیات بحث که مشخص هست و توضیحاتشو هم دریافت کردید.

1 پسندیده

زبان هیچ دلیل قطعی ای نداره. زبان کلا منطقی نداره.

اگه میخواید پیشرفتتون تضمین بشه پیشنهاد میکنم کمی از وسواستون بکاهید و سعی کنید ناخودآگاهتون تفاوتش رو دشت کنه.

2 پسندیده

چیزی که من متوجه شدم اینه که is going to برای شرایطیه که قطعا اتفاق میافته و براش برنامه ریزی شده.
مثلا شما کفش تونو پوشیدید و دارید میرید بانک ینی دست کم ۵% کار انجام شده پس میشه is going to

1 پسندیده

در مورد will در لحظه ی گفت و گو با کسی یا در همیچین لحظه ای به صورت آنی تصمیم میگیریم که کاری رو انجام بدیم و قبلا تصمیمی برای انجام این کار گرفته نشده، ولی در مورد be going to قبل از لحظه ی گفت و گو یا هر لحظه ای ، از قبل ما تصمیم گرفته ایم که یه کاری رو انجام بدیم و برای اون برنامه ریزی کرده بودیم. راستی will برای جملات شرطی هم به کار میره.

:arrow_up::arrow_up::arrow_up::arrow_up::arrow_up::arrow_up:

2 پسندیده