ارزیابی و بیان تجربه کاربران زبانشناس از دوره ی داستانهای بچه گانه

سلام دوستان عزیز؛
این تاپیک را دریابید؛ هدف در راستای کمک به ارتقای یکدیگر هست. قطعا سایر دوره ها هم ارزیابی خواهد شد که حداقل راهنمایی باشه برای بهترین بهره بردن از اپها
بزرگواری می فرماید تجربیات تان را به اشتراک می گذارید.

6 پسندیده

الهی فدای شما بشوم دوستم

4 پسندیده

خدا نکنه عزیزم :sparkling_heart:
امیدوارم مفید باشه برای دوستان

2 پسندیده

فاطمه جون فک کنم ارزیابی شما از درس قدرته. درحالی که تاپیک برا داستان‌های بچه‌گانه است

2 پسندیده

من به شخصه این دوره رو مطالعه نکردم. ولی با یکی از دوستان که از این دوره شروع کرده کار کردم و ایشون یک هفته هر درس رو مطالعه می‌کرد بعد روخوانی میکرد و صداشو برام میفرستاد. من هم وییس رو تحلیل میکردم براش، که شامل نحوه‌ی بیان جملات، تلفظ و استرس کلمات، نقاط قوت و ضعفش توی درس میشد. صدا رو ضبط میکردم و براش میفرستادم. سعی میکرد توصیه‌های منو توی درس‌های بعدی پیاده کنه که کم کم نحوه‌ی بیانش بهتر و استرسش کمتر شد. نقطه قوت این دوره اینه که زبان‌آموز رو کامل عادت میده به اینکه دنبال تلفظ صحیح باشه و انتظاراتش رو بالا میبره. یک پایه‌ی قوی برای شروع درس‌های ای. جی محسوب میشه. یکی دیگه از نقاط قوت این دوره که خیلی مهمه اینه که زمانش کوتاهه و روایتش کاملا ساده و قابل فهمه که همراه با انیمیشن فهمش خیلی خیلی راحت‌تر میشه. نقطه ضعف این دوره هم نبود لهجه‌ی امریکن بود که بسته‌ی پنج این ضعف رو برطرف کرده.
من در کنار این هم، انگلیسی شکسپیری رو پیشنهاد میکنم.

11 پسندیده

سلام خانوم نیکنام عزیز
خب بزار شروع کنیم
من دو سال پیش کلا زبان رو شروع کردم و اولین چیزی هم که خوندم همین داستانای بچه گانه بود
برای ارائه نظرات لطفا پاسخگوی سوالات باشید

• آیا این دوره را به دیگران پیشنهاد میکنید؟
    بله حتما
  • نقاط قوت دوره ؟
    ساده و روان بودن و استفاده از افعال ساده و پرکاربرد
  • نقاط ضعف دوره ؟
    به نظر من که تو یه سری داستاها لحجه انگلیسی و بعضی داستانها لحجه امریکایی بود (البته اگر درست یادم بیاد) من و اذیت میکرد چون تازه اول کار بودم
  • نحوه مطالعه شما در این دوره؟
    اوف چه سوال سختی.خب بزار فکر کنم.ااااااااا ممممممم
    اها روزی یک بار به کل مجموعه گوش میکردم و دنبال مفهوم جمله میگشتم و بعد با ترجمه فارسیش مطابقت میدادم.فکر کنم 17 یا 18 بار گوش کردم هر داستان رو.
  • اشتباهات شما در نحوه ی مطالعه؟
    اشتباه تا دلت بخواد داشتم و هنوز هم دارم.یکیش و اصلی ترینش این بود که تکنیک های زبان اموزی رو اصلا روش پیاده نکردم و داستان رو از دید خودم تعریف نکردم
  • این دوره چقدر از انتظارات شما رو برآورده کرده است؟ لطفا با ذکر انتظارات.
    اصلا یادم نیست ولی حداقلش این بود که چند تا داستان انگلیسی بلد بودم
  • چند وقت از این دوره استفاده کردید؟
    اونم یادم نیست شاید 3 ماه
  • امتیاز شما برای این دوره از 0 تا 20؟
    17
  • و تجربه کامل شما از دوره
10 پسندیده

کردی رو میشه با ساکن شدن تو یه شهر کردنشین شش ماهه یاد گرفت.
ریشه‌ی فارسی و کردی یکیه. من خودم کلاس هشتم فارسی رو شروع کردم‌ اون موقع هیچی از فارسی نمیدونستم. حتی نمیدونستم زاویه چه معنی داره، جامد و مایع چی‌ان
فقط درسا رو حفظ میکردم. معلما هم خیلی بد بودن. فقط یه معلم علوم داشتیم خیلی خوب بود باهام.
خلاصه شش ماهه با تماشا کردن برنامه‌ی کودک مخصوصا اون برنامه‌ی بستنی‌ها و آقای بلوط و اینا فارسی رو یاد گرفتم. کردی یاد گرفتنم به همین راحتیه. البته گفتارش. نوشتارش یه کم سخته.

5 پسندیده

عه آره :joy::joy::joy:
اینم از اثرات مضر شب بیداری :sweat_smile:
دیشب فکر کردم برای همه دوره هاست امروز عنوان رو نخوندم
خانم نیکنام حذف کنم مطلبو؟

4 پسندیده

:sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile:

1 پسندیده

نمیدونم؛ فکر کنم اون سوالات ارزیابی رو برای همه ی دوره های پر کاربرد بین کاربران بنویسم بعد هر کس هر دوره ی که دوست داره رو پاسخگو میشه، چون دوست مون @zh_H برای دوره ی دیگری دوست دارند ارزیابی انجام بشه. توی فرصت مناسب تاپیک رو تغییر می دهم

4 پسندیده

ای ول…دم و بازدم تون گرم

2 پسندیده

باشه پس اگه تغییرش ندادین بی زحمت یاد آوری کنید تا من مطلب رو بردارم

3 پسندیده

دوره‌ی داستان‌های بچگانه

• آیا این دوره را به دیگران پیشنهاد میکنید؟

۱۰۰ درسد، برای آغاز به کار نوآموزان بهترین دوره است. با اینکه بیشتر از ۹۵درسد واژگان بسیاری از داستان‌های این دوره را می‌دانستم ولی باز هم خواندن اش سودمند بود.

• نقاط قوت دوره ؟

یک گنجینه‌ی واژگانی بسیار خوب در بسیاری از زمینه‌ها دارد. همچنین توانایی شنیداری ام را بهبود چشمگیری بخشید.

• نقاط ضعف دوره ؟

چیزی به چشم ام نیامد.

• نحوه مطالعه شما در این دوره؟

نخست سه یا چهار بار گوش دادم و واژه‌های دشوار و شیوه‌ی خوانش آنها را آموختم.
سپس سه تا شش بار دیگر به داستان گوش می‌دادم ولی این بار پس از هر جمله سدای گوینده را نگه می‌داشتم تا جمله را بازگو کنم.
پس از اینها به سایه‌زنی می‌پرداختم، نزدیک به ده بار، نخست با نگریستن به نوشتار داستان و سپس بی نگریستن نوشتار.
در گام سپسین(بعدی) دو بار خواندن داستان با سدای بلند و سپس دو بار سخنرانی از روی آن و پایان. اکنون زمان افزودن واژه‌های دشوار(زرد رنگ) به لایتنر می‌رسید.

• اشتباهات شما در نحوه ی مطالعه؟

وخت ام را بسیار گرفت. می‌توانستم در کمتر از یک ماه و نیم این دوره را بگذرانم و سراغ دوره‌های ای‌جی‌هوگ بروم.

• این دوره چقدر از انتظارات شما رو برآورده کرده است؟ لطفا با ذکر انتظارات.

برای بهبود شنیدار و افزایش واژگان خوب بود. از خواندن این دوره پشیمان نیستم و تا اندازه‌ای خرسند ام.

• چند وقت از این دوره استفاده کردید؟

خواندن این دوره برای من بیش از چهار ماه به درازا کشید، با میانگین گوش دادن بیست دقیقه در روز و بریدگی‌های بسیار در زنجیره و دیگر اینکه در آغاز روش خواندن درستی به کار نگرفتم و یکی دو ماه نخست با سردرگمی گذشت.

• امتیاز شما برای این دوره از 0 تا 20؟
    17

• و تجربه کامل شما از دوره

با توانایی‌ها و دانسته‌هایی که پیش از این دوره داشتم می‌توانستم یکراست از دوره‌ی ای‌جی‌هوگ آغاز کنم. ولی باز هم می‌گویم که دوره‌ی سودمندی است.

9 پسندیده

سلام ممنون از همراهی تون در این تاپیک، پارسی گوی گرامی آقا میلاد :bouquet:
بیان تجربه تون واقعا ارزشمند هست

5 پسندیده

بله برای سطوح ابتدایی که سطحشون به دوره های بالاتر مثل دوره پایه انگلیسی بدون تلاش نمیرسه پیشنهاد میکنم.

سادگی، وجود ویدئوها، عکسها، کوتاهی داستان ها، زنده بودن داستان، داشتن ترجمه،

برای سطوح خیلی پایین ممکنه دشوار باشه. موزیکال بودن برخیشون

من این دوره رو زیاد مطالعه نکردم. ولی دروس ابتداییش رو هر کدوم صد دور گوش دادم. چون کوتاه بودن و تکرار آسون بود.

اشتباهی نداشتم چون زیاد روش کار نکردم.

انتظاری که ازش داشتم این بود برام فان باشه و بود. انتظار اینو نداشتم که معجزه کنه. ولی اسم پرنده هایی رو ازش یاد گرفتم که برام جالب بود.

حدود یک ماه

15

خیلی ها میپرسن که چطور این دوره باید خونده بشه.

با توجه به سطح شیوه مطالعه این دوره متفاوت خواهد بود.

اگه سطح یه نفر پایینه بهتر درس به درس جلو بره و هر درس رو به قدر کافی تکرار کنه. کافی یعنی اینکه کاملا حس تسلط داشته باشه. مثلا بتونه بدون استفاده از دیکشنری و نگاه کردن به متن داستان رو بفهمه. حداقل 6 7 روز رو داستان وقت بزاره

اگه کسی سطحش مناسب این دوره هستش، میتونه دو یا سه تا درسو با هم بخونه چرا که دوره کوتاه و درسهاش معمولا کوتاهن.

داستانها رو باز کنید و مطالعشون کنید. هفته ای دو سه تا درس رو تموم کنید و صد کنید تکرار هاتون باز هم بالا باشه

کسی که سطحش بالاست هم دو حالت داره یا میره دوره بالاتر، یا میتونه این سه چهار تا درس رو تو یه هفته بخونه و کم کم بره جلو.

این آنالیز کلی من از این دوره هستش.

10 پسندیده

خواهش میکنم، مهر می‌ورزید.⁦⁦🏵️⁩🌷

3 پسندیده

صد دوربراتون کمه ؟؟ :open_mouth::open_mouth:

2 پسندیده

آخه درساش دو دقیقست :grin:

صد بار تازه میشه دو سه ساعت

4 پسندیده

واقعا عالیه؛ راسته میگن موفقیت اتفاقی نیست

4 پسندیده

ممنونم از آنالیز کلی و عالی تون و همراهی تون در تاپیک :bouquet: