واسه تابستونِ امسال چه خوابی دیدین؟ ((نقشۀ راه))

به رسمِ همیشه، اولِ هر فصل نقشۀ راهِ سالانه مو زوم می کنم و جزییاتِ مسیرایی که باید برم رو، ریز به ریز واسه خودم می نویسم! که راه ها رو از بی راهه بشناسم … که بدونم چه راه های صعب العبوری در انتظارمه و کجاها می تونم بعد از کلی راه گَز کردن توو گرما، ذوق مرگِ دیدنِ آبیِ دریا و شیرجه زدن توش باشم!

هر کدوم از ما ۹۰ روز وقت داریم توو این فصل! یعنی حدود ۲۰۰۰ساعت! با این ساعتا چی کار می خوایم بکنیم؟ چی کار می تونیم بکنیم؟ ماشااالا! همـــه مون یه سریم و هزاااار سودا! :grinning_face_with_smiling_eyes: ولی همه مون هم می دونیم که به همه شون نمی رسیم! … پس این وسط درختِ کی بهترین بهره رو می ده؟ اونی که هَرَس می کنه!
القصه! من حسابی که هرس کردم شاخ و برگ آرزوها و برنامه هامو، رسیدم به این سه تا حیطه!

1. حیطۀ ((سلامتی)) که شاملِ تغذیه و ورزش و مراقبته که اوجبِ واجباته !

2. حیطۀ ((کسب و کار))م که جای خود!

3. وامــا ((زبان))! که یکی از اهدافِ امسالم بود و توی چک نویسِ سررسیدم قبلِ سالِِ نو اینطوری درباره ش نوشته م:

الان گمون می کنم چشم اندازم یه کم بلند پروازانه بوده، شاید نتونم انقد بپرم و زمین گیر بشم! واسه همین گفتم اول نظر شمارو درین باره جویا شم. بنظرم منی که سطح دو هستم الان روی دایره واژگانم و مهارت شنیداریم کار کنم خوبه ولی نمی دونم چه پوینتِ مشخصی براش در نظر بگیرم!؟؟

و بعدش ببینم برنامه شما واسه امسال چه جوریاس؟ … تا کجا هم مسیریم؟ :grin:
برسونمتون؟ :grinning_face_with_smiling_eyes:

13 پسندیده

سلام، ایده تون جالبه، خوبه ادم اول هر فصل یه امار از کار و زار خودش بگیره،من کل تابستونم میره برا استخدامی خوندن خدا کنه قبول بشم،البته یه وقت ریزی هم برا زبان گذاشتم تا بعد امتحان بتونم بیشتر بخونم

3 پسندیده

سلام بر شیوای خیلی قشنــگ :blush::v:
همینطوره! …

:pray: امیدوارم خوش آزمون باشی :grin::ok_hand:
و برای هرررچی که حالتو خوب می کنه حال و وقت بجوری :four_leaf_clover:

3 پسندیده

سلااام دلشا خانوم
این برنامه ای که چیدین و اینکه اینقدر پیگیر برنامه ریزی برای کاراتون هستین خیییلی عالیه

به نظرم این هدفی که نوشتین اصلا دور از ذهن نیست و اگه براش روی ۲ الی ۳ ساعت وقت بذارین تا آخر سال ۹۸ حتما بهش میرسین
شما اگه همینجوری مصمم به صورت روزانه و بدون اینکه بذارین وقفه بیفته مابینش برای زبان وقت بذارین،
تا آخر سال میتونین دایره لغاتتون رو به بالای ۵۰۰۰ لغت برسونین
یه اتفاق خوبی که تو زبانشناس میفته اینه که مدام کلمات گذشته برای آدم مرور میشه
البته مطمئنا لغات فعال شما(لغاتی که میتونین هر موقع خواستین به یاد بیارین و برای صحبت کردن ضروریه کمتر از این مقداره) ولی برای لغاتی که از انگلیسی به فارسی میخواین ترجمه کنین و مخصوصا وقتی توی جمله باشه اون لغت ، داستان فرق داره و خیلی کارتون راحت تره
تقریبا میتونم بگم ۹۵%اون لغاتو میتونین به یاد بیارین

اگه بخوام راجع به خودم بگم من الان ۶۵۰۰ لغت بلدم
و یکی از کارای مورد علاقم گوش کردن آهنگ خارجیه؛ یکی از تفریحاتم اینه که متن آهنگای خارجی رو میخونم و ترجمه میکنم
به غیر از سبک رپ که کلا حرفای قلمبه سلمبه میزنن
واقعا میتونم بگم ۷۰% متن یه آهنگ میفهمم که خیلی عالیه چون میتونم مفهموم کلی حرفاشو درک کنم
حالا برای شما ام مطمئنا این داستان صادقه
پس با قدرت ادامه بدین و مطمئن باشین اگه به همین روش پیش برین زودتر از اون چیزی که فکر میکنین میتونین تو زبان مسلط بشین :sunglasses:

این ویدیو ام تو یکی از پستا گذاشته بودم
حرفای جالبی میزنه، بد نیست ببینین

7 پسندیده

ایده و رَوِشت خیلی عالیه دلشا جان :ok_hand:
منم از این روش استفاده میکنم کلیییی انگیزمو بیشتر میکنه و از سردرگمی بیرون میارتم و دقیق برام روشن میشه که دنبال چیم
من تو یه کتابی که الان اسمش یادم نیس خونده بودم نوشتن اهداف و مشخص کردن راهکارها احتمال موفقیت رو ده برابر افزایش میده .
باریک :clap::clap::clap::clap:

5 پسندیده

شما عالی بودن از خودته مریم جان :kissing_closed_eyes::ok_hand:
خب خداروشکـــر… پرقدرتــــ💪
می دونم سردرگمی چه وضعیتِ برزخیه! … آدم هرچی بیشتر نیازاشو… علاقه مندیاشو … اولویتاشو بشناسه، بهتر میفهمه چی کار باس بکنه واسه زندگیش که بیشتر خوش بگذره !:blush::blush::blush:

ایول :clap::clap::clap: … این حتی از مکتوب کردنِ اهدافم مهمتره :ok_hand:

3 پسندیده

دقیقا همینطوره :blush: به نکته خوبی اشاره کردی :ok_hand::ok_hand::ok_hand:

4 پسندیده

سلااام سعید خان

:heart_eyes::heart_eyes: تا بااااااشه ازین امیدواریاا!
خیــــــلی ممنـــــون ازین روشنگری!

عینِ شنا می مونه انگار! تااازه بعد از نیم ساعت یک ساعت آدم گرم میشه و تازه ازون به بعده که جذبِ مطلب بیشتر میشه! :star_struck: … برای من که اینطوریه اغلب!

3 پسندیده

اونم با اون لهجه ها و اون آهنگسازیا :heart_eyes:خیلی خوبه!

راسی من امروز اپِ musicmatch رو نصب کردم که قبلا فرزادخان معرفی کرده بود! ولی اینجور که من دیدم آهنگایی که سرچ می کنمو فقط توو یوتیوب باز می کنه! … :disappointed: شما سر در نمیاری؟

2 پسندیده

سلام علیکم و رحمت الله و برکاته
من تابستان را آتش خواهم زد. ( البته زیر باد کولر) :grin:

برنامه های من واسه این فصل چند تاست:

۱. بدنسازی
۲. زبان
۳. شغل
۴. آموزشی
۵. سرمایه ای

بدنسازی: دو ماه افزایش حجم دارم. یه ماه کات
زبان: هم قراره کورس انگلیسی واقعی را یاد بگیر رو تموم کنم
شغل: قراره کارها کنیم در زبانشناس :grin:
آموزشی: باید افترافکت رو خوب یاد بگیرم
سرمایه ای: هم قراره یکمی ریسک پذیر تر باشم ببینم چی میشه در آورد

6 پسندیده

شما لازم نیست حتما آهنگ رو از داخل اپ سرچ کنی
شما از هر پلیری که آهنگو پخش کنی ( پلیر خود گوشی، اسپاتیفای، یوتیوب و…) اگه فیلتر شکن روشن باشه خودکار متن آهنگ رو سرچ میکنه و یه صفحه به صورت pop up باز میشه و متنو نشون میده

اپ فیلتر هست ولی یه بار متن رو لود کنه برای دفعه های بعدی دیگه فیلتر شکن لازم نیست و وقتی آهنگ پلی میشه خودکار آهنگو شناسایی میکنه

4 پسندیده

و علیکم السلام… دامَت برکاتکم
:grinning_face_with_smiling_eyes: تابستون همینجوریش آتیشمون میزنه! شما دیگه آتیش نزن (آب قطه!)

برنامه هاتونم👌 الاهی برآورده به خیــر !

دست مریـــزاد! این کلیپ آخر که کارستون بود :clap:
#بیش_باد !

من اول که زبان شناسو باز کردمو دیدم هری پاتر اینجاس، با خودم گفتم خودشه! اینو باس بخونم تا اخر امسال! ولی گویا خیلی سخته! … پیشنهادی دارین واسه اینکه کسی در سطح من چه هدفی بذاره واسه این سه ماه؟

دوستان! گزینه های پیشنهادیتونُ بذارین روی میز!

3 پسندیده

اتفاقا لازم دارم این آپشنو که آهنگای جدید دانلود کنم توو همون اپ! راحت! … وگرنه که به طرق دیگه و با مکافات همیشه آهنگ می گرفتم! :grin:
فیلترشکنم که روشنه! … اپِ پادگیری که من استفاده می کردم کست باکس بود …ولی ظاهرا اسپاتیفای هم پادکست داره هم اهنگ! هوم؟ … اگه نصب اسپاتیفای مشکلمو حل می کنه قیدِ کست باکسُ بزنمو اونو نصب کنم!؟ (هرچند توی اکانتم کلی کالکشن ساختم اونجاا😞)

1 پسندیده

سلام به شما دلشاه خانوم
خیلی خوبه این تاپیک

اگه بخوام نقشه راه این فصل ام رو بگم این موارد رو قراره انجامشون بدم:

زبان انگلیسی:

• دوره “انگلیسی قدرت” رو از اول تیر شروع کردم. و قصدم اینه که با روشهایی که در زبانشناس هست بخونمش
  • تا حالا زنجیره یادگیری رو جدی نگرفته بودم، که با الگو گرفتن از سایر دوستان از اول فصل اونو به صورت مداوم دارم انجامش می دم.
  • برا خودم جوری برنامه چیدم که روزی حداقل یه پادکست از ESL رو گوش بدم
  • برا پسرم هم که از دو هفته پیش شروع کردم انگلیسی آموزش دادن

شغلی:

• خب کارم که در حوزه بازاریابی و تبلیغات هست رو بصورت روزانه دارم انجام می دمش
  • بحث تولید محتوا و ساخت پادکست صوتی رو که قبلا انجام می دادمش قصد دارم که تقویت شون کنم
  • دوره موشن گرافی رو که یکی از علاقه هامه رو شروع کردم به یادگیری اش

ورزش:

• فعلا چون پام آسیب دیده نمی تونم رشته تخصصی ام (که جودو هست) رو ادامه بدم
  • به جای اون تا یه مدتی بدنسازی رو شروع کردم
6 پسندیده

من فقط برای موزیک استفاده میکنم، پادکست نمیدونم

ولی اصلا برای کار شما پیشنهاد نمیکنم
چون اکانت پرمیوم میخواد که قیمتش خیلی بالاس و نمیشه هر ماه ۱۵۰ هزار تومن بدیم اکانت بخریم
به خاطر همین مجبوریم نسخه مود شده رو نصب کنیم که اونم مشکلش اینه که یهو بعد از ۲ ، ۳ هفته از اکانت جعلی که ساختی میپره بیرون
مجبورین دوباره یه اکانت دیگه بسازین
و کل پلی لیستی که درست کردین از بین میره
برای من این موضوع مشکلی نداره چون دوباره اسم آهنگ سرچ میکنم و میاره ولی برای شما که کالکشن میخواین خوب نیست
فکر کنم تا الان من بالای ۸۰ تا اکانت الکی توش ساختم :sweat_smile:

2 پسندیده

سلام به شما ابولفضل خان

:heart_eyes::smiley::heart_eyes: … تا اینجا که کاااااملا با هم هم مسیریم! :ok_hand:

با این تفاوت که من نمی خوام به پسرم آموزش بدم! ینی اصن پسر ندارم! :joy::joy::joy:

اینو فک نکنم هنوز برام مناسب باشه! ینی همون متمرکز روو یکی دوتا چیز باشم بهتره!

کارتونم که عالی:ok_hand: … امیدوارم در همه ی زمینه ها، کار، ورزش و … رشدِ روز افزون ! :pray::rose:

2 پسندیده

بـــــی خیااااال :grimacing: :fist_left:
یه نرم افزاری اگه منو یه ذره اذیت کنه، سریعا پاکش می کنم و یه فکر بهتری براش می کنم! :stuck_out_tongue_closed_eyes: یعنی انقد چیزِ بهتری نیس؟؟

2 پسندیده

به نظرم میتونید تو این تابستون 100 تا کتاب سطح بندی شده بخونید. :smiley:

2 پسندیده

مچکرم! من که هنوز نمیدونم دقیقا از چی حرف میزنین چون زیبوک واسه م باز نمیشه! و این ارور رو میده:

2 پسندیده

نسخه هاتون آپدیت نیست.

برید تو بازار یا گوگل پلی هر جفت رو آپدیت کنید.

2 پسندیده