آیا ادعای اقای ای جی هوگ در مورد مکالمه انگلیسی واقعیت دارد؟

ایا واقعا ادعای اقای هوگ برای شما اتفاق افتاد و یا اینکه این ادعا کمی بزرگ بوده و ب این راحتی شدنی نیست ؟ چون ایشون تو کتابشون ادعا می کنند با گوش دادن درس هاشون بعد شش ماه زبان ادم به حرف زدن باز میشه من بیشتر شش ماه طبق اصولی که خودشون گفتن رعایت کردم ولی این اتفاق نیافتاده؟

======================
این تاپیک مربوط به درس «درس دیدگاه» در اپلیکیشن زبانشناس است (دوره «بسته ی انگلیسی قدرت»، فصل «مرد ممتاز»)

7 پسندیده

سلام
شما رو به مشاهده این سه تاپیک دعوت میکنم

این

و این

12 پسندیده

با خوندن این سوال شما میشه اینو فهمید شما پیشرفت کردید ولی راضی نبودید

حالا بیایم سر اصل مطلب
ای جی تو کتابش اینو گفته و تو فصل برنامه ریزیش درباره این حرف زده که بعد ۶ ماه شما عالی نمیشید ولی به قدری خوب میشید که بتونید با بقیه ارتباط برقرار کنید
تو برنامه ریزی میگه که باید تو این شش ماه در زبان غوطه ور شید. یعنی صبح ک پا میشید مینی استوری گوش بدید تو مسیر کار چ رفت چ برگشت به داستان اصلی موقع صبحونه نهار شام بازم به انگلیسی گوش بدید
موقع آشپزی تو بک گراند یه داستان صوتی پلی کنید و به شکل خلاصه از تمام فرصت های در دست برای انگلیسی خوندن استفاده کنید.
حالا بیایم رو این بحث که شما این شش ماه رو چطور گذروندید؟
روزی چند ساعت انگلیسی قدرت رو مطالعه کردید؟
آیا موقع شروع سطحتون متوسط بوده؟
آیا از مکمل ها در کنار انگلیسی قدرت استفاده کردید؟ مثل کتاب خوندن؟ کتاب صوتی؟ پادکست ؟ فیلم و…
آیا وقتی در سطح متوسط بودید با دیگران مکالمه کردید؟ به طور کلی از زبان استفاده کردید؟ مثلا جلو آیینه ای چیزی صحبت کنید
سوالای مربوط به هفت قانونش رو که دیگه نمیپرسم چون خودتون مطمئناً بهتر میدونید و…
من پیشرفت زیادی تو زبان با انگلیسی قدرت داشتم و تو این هفت ماه استفاده چیز های زیادی ازش یاد گرفتم هر چه جلوتر رفتم متوجه شدم که از روز قبل بهتر دارم برنامه میچینم و بهتر میخونم و میگفتم کاشکی ماه های اول هم اینجوری میخوندم
من الان با خارجیا صحبت میکنم. مکالمات رو می فهمم و پیشرفت خوبی داشتم هر چند هنوز دارم روش کار می‌کنم چون دایره لغاتم هنوز کمه چون کتاب کمی خوندم (با اینکه بیش از ۱۵۰ تا کتاب تو یه سال زبان آموزی خوندم)
یه پیشنهاد می‌کنم بهتون هیچوقت یادگیری زبان رو محدود به ۶ ماه نکنید حتی اگه مسلط هم بشید باید بازم چیز جدید یاد بگیرید و از زبان استفاده کنید چون یادگیری زبان و هر چیز دیگه در مسیر تسلط یه روند مادام العمره
باید هر روز و هر روز بخونید و یاد بگیرید و جلو برید
واسه همین من هیچ برنامه محدود به زمانی ندارم (با اینکه اوایل داشتم)
اینجور برنامه ها( نامحدود) شما رو سرپا نگه میداره و بهتون دید بهتری نسبت به روند یادگیری میده.
چون شما وقتی با زمان نامحدود میخونید یاد میگیرید از موفقیت های کوچیکتون لذت ببرید. موفقیت های کوچیک شما رو به موفقیت های بزرگ میرسونه.
شما به روند استفاده از انگلیسی حالا هر منبعی ( البته از نوع مناسبش مثله همین ای جی هوگ یا دیپ انگلیش) ادامه بدید
من بهتون قول میدم ظرف یک سال آینده به بهترین نتیجه ممکن برسید.
بهترین برنامه فراموش نشه

32 پسندیده

ممنون از درج تجربیاتتون…انگیزه ادم رو مضاعف میکنید شما
من تازه اول راه انگلیسی قدرتم
پیشنهادتون برا استارت قوی چیه و اینکه همین انگیزه رو حفظ کنم و با قدرت ادامه بدم و یاد بگیرم؟

8 پسندیده

۸۰ درصد راه بحث روحی روانیه.
چی شمارو تو این مسیر پر انرژی نگه میداره همش به اون فکر کنید. از مطالب استفاده کنید ک واستون لذت بخشن.
از تمام ساعت های خالیتون نهایت استفاده رو ببرید. تا میتونید عمیق بخونید از یه منبع اصلی (انگلیسی قدرت) و چندین منبع فرعی استفاده کنید
منابع فرعی بسته به علاقتون انتخاب کنید مثلا اگه عاشق هنرید برید پادکست های هنری گوش بدید اگه کتاب های ژانر عاشقانه دوست دارید برید کتاب های ژانر عاشقانه بخونید من خودم عاشق کتاب های عاشقانم پیش اومده یه کتابو از ۱۱ شب شروع کردم تا سه شب خوندم ( این قدرت خوندن از رو لذته) شما زور نمیزنید ک کتاب بخونید میخونید چون مطلبشو دوست دارید
اگه یه روزی خوندن انگلیسی واستون از روی فقط لذت شد و طوری شد که نگید وای خستم ولی باید حتما انگلیسی بخونم.
باید طوری بشه که اگه یه روز انگلیسی نخونید احساس مریضی کنید چون معتادشید.
اون موقع انگلیسی میشه رفیقتون.
براتون مثال میزنم پله با توپ میخوابید یا مارادونا شبا با کمترین نور فوتبال بازی میکرد میدونید چرا؟ چون معتاد فوتبال بودن و باید فوتبال بازی میکردن مطمئن باشید هیچوقت نمیگفتن واااای امروز باید برم تمرین؟ میرفتن چون فوتبالو دوست داشتن و میخواستن بازیش کنن
اگه راهتون رو طوری پیدا کردید که انگلیسی این حس رو بهتون بده بهتون تبریک میگم دیگه هیچی جلوتون رو نمیتونه برای تسلط به انگلیسی بگیره.
راهشم خوندن مطالبیه که عاشقشید. انگلیسی قدرت رو من بهتون تضمین میکنم که از درس ده به اونور عاشقش میشید چون در باره زندگیه ولی باقی مطالب بستگی به شماست کتاب داستانی که انتخاب می کنید کتابی باشه که دوست دارید. پادکست و کلیپ و … همه رو محوری باشه که عاشقشید.
اگه سوالی بود هم میتونید از من یا بچه های دیگه بپرسید
یه راه دیگه برای پیشرفتتون همکاری با بچه های با ذوقه
این جور آدما وقتی کم بیارید به شما انرژی تزریق میکنن
من بدون بچه های این انجمن و تشویق های دور و ورم بعید میدونم انگلیسی میخوندم.

22 پسندیده

من از بزرگوارانی که جواب دادند تشکر می کنم اون سه تاپیکی که گفتین را دیدم بسیار خوب بود ولی خب دوست داشتم واقعا این تغییرات در صحبت کردن را در خودم ببینم و شاید اشکال کار را پیدا کنم؟ یه چیزی که تو یکی از تاپیکها بود مثل اینکه دوستان ابتدا با نوشتن هم کار خودشون را پیش می برند تا بتوانند بهتر حرف بزنند؟
اینکه من چقدر خوندم راستش من ابتدا کتاب گویا و بعد از اون قسمت پادکست AJ و الان که بسته ی انگلیسی قدرت را دارم کار می کنم پایه ی من روزی یک ساعت بود که با اون خونه های جدولی که دارم رو علامت می زنم تا اخر فروردین(تا اخر بیشتر از 6 ماه) اکثر خونه ها پر هستند. و نصف روزها را من نزدیک به 2 ساعت مطالعه داشتم که گاهی به سه ساعت هم می رسید!!
راستش من زبانم خوب نبود تا اینکه در دانشگاه تصمیم گرفتم این مسئله را حل کنم در طول دوران تحصیل اکثر کتابهای درسیمو زبان اصل خوندم و خوب ریدینگ من تا حدودی خوب هستش هر چند دایره لغاتم زیاد بالا نیست و از یه جایی چون به سراغ ویدئوهای انگلیسی اون هم از نوع درسیش رفتم لیسنینگ هم طوری بود که پادکست ها را متوجه می شدم.
کلا به قصد اینکه حرف زدنم خوب بشه به سراغ ای جی رفتم و با زبانشناس اشنا شدم و اونو دنبال کردم. راستش نه با کسی مکالمه داشتم نه با خودم!!!
نمی دونم شاید مشکل کار این باشه
بازم از پاسخهاتون تشکر می کنم

8 پسندیده

بله اول اونا رو من نوشتم بعد از روش خوندم چون پادکست بود دیگه :grinning: پادکست های تک نفره و اسکریپت می کنن بعد از روش میخونن مگه اینکه مصاحبه با کسی باشه.

شما انگلیسی قدرت رو تموم نکردید ؟

8 پسندیده

با تشکر
نه تموم نکردم تا قسمت 17 ام تا آخر فروردین پیش رفتم
معمولا کتابهایی که مورد علاقه من هستش سطحش بالاتره و مجبورم مدام به دیکشنری مراجعه کنم

6 پسندیده

خب شما دوره انگلیسی قدرت رو باید از اول شروع می کردید.
شما دوره ای جی رو به مدت 6 ماه استفاده نکردید شما مطالب ای جی رو به مدت 6 ماه استفاده کردید.
درسهای باقی مونده رو روزی 2 تا 3 ساعت مطالعه کنید ایشالا موفق میشید

8 پسندیده

اقا کامبیز من یه سوال دارم من الان درس چار انگلیسی قدرتم اما حس میکنم جمله هاش دیگه داره برام سخت میشه و باید درس و نگه دارم جمله رو خودم‌بخونم معنی کنم بعد ادامه بدم اما بعضی از جمله ها اینجوریه
به نظرتون همین انگلیسی قدرت رو ادامه بدم‌ یا بزارمش کنار برم دوباره سراغ دوره های اول؟؟

7 پسندیده

سلام، شما ادامه بدید، ولی باید تعداد روزهای بیشتری صرف کنید (بیشتر از 1 هفته) تا کامل به درس مسلط بشید
نگران نباشید، فقط گوش بدید و لذت ببرید
خاصیت انگلیسی قدرت همینه، کم کم و نا محسوس سخت میشه، که مغزتون عادت کنه
never give up

15 پسندیده

یعنی چی از اول؟
من از قسمت 1 شروع کردم (مقدمه ای بر انگلیسی قدرت) تا قسمت 17(آهسته بسوزان)؟
انگلیسی قدرت را 5 ماه وقت گذاشتم خوندن اون مطالب برای قبل از شش ماه است.(اونها را برای این گفتم مطالعه کردم که بگم با روش آشنایی دارم)
یعنی فقط قسمت داستان کوتاه و درس دیدگاه رو باید در نظر گرفت؟
یعنی شما روزی 2 تا 3 ساعت را فقط روی این دو قسمت می گذارید؟
البته یادمه خود ای جی با روزی 1 ساعت گفته بود شش ماه نمی دونم شاید هم اشتباه می کنم؟
شاید باید زمان مطالعه را بالا برد؟
سرعت شما خیلی بیشتر بوده؟ مثلا تو شش ما کل دوره ی قدرت را به پایان رسوندید؟ با روزی 2 تا 3 ساعت؟
بازم دوباره از راهنماییهاتون تشکر می کنم

6 پسندیده

بله متوجه ام منظورم دفترچه بود که گفتین تهیه کردین و عبارات را می نویسید. ایده ی جالبی است ! و مثل اینکه به سرعت پیشرفتتون خیلی کمک کرده.

3 پسندیده

اگه اونقده سخته که دردآوره و نمیتونید ادامه بدید میتونید بزارید یکی دو ماه دیگه ادامه بدید.
ولی اگه میبینید نه میشه یه کاریش کرد از راه حل آقا فرزاد استفاده کنید به جای یک هفته دوهفته به درسا گوش بدید.

از درس 17 از اول
از اوله اول که بخونید بهترم هست. من الان خودم از اول دارم دوره می کنم.
برنامه روزانه من حداقل گوش دادن به درس ها سه بار بود
یعنی درس اصلی دو یا سه بار
واژگان یک یا دوبار
مینی استوری سه یا بیشتر بار
دیدگاه سه یا بیشتر بار

ای جی من ندیدم بگه یک ساعت :grinning:
این قضیه یک ساعت دو ساعت همه چی بستگی به خودتون داره
نمیشه مقایسه کرد خدایی
یکی هست خیلی سطحش خوبه دو سالشو تو کلاس گذرونده و میبینه نمیتونه انگلیسی حرف بزنه میاد از انگلیسی قدرت فقط واسه دهن باز کردن استفاده می کنه
یکی هست مثله من یه چیزایی بلد بوده ( از یه مجموعه دیگه ای جی) میاد این درسارو میخونه.
همه چی بستگی به خود طرف، زمان در اختیار و سطح و دایره لغات طرف داره.
نمیشه حد گذاشت
امکان داره یکی روزی یک ساعت بخونه یک هفته کافی باشه. امکان داره واسه یکی سه ساعت خوندن برای اتمام یک درس به مدت یک هفته کافی نباشه.
الان شما هیچ پیشرفتی احساس نکردید ؟
یعنی مثلا با خارجی ای چیزی صحبت نکردید ببینید حرفاشون رو میفهمید یا مثلا یه چیزی مثلا تو انجمن یا فیس بوک باهاشون به اشتراک بزارید ؟
شاید به پلاتو برخورد کردید

9 پسندیده

خود ای جی می گفت پیشرفت یه دفعه اتفاق می افته و تا قبلش شما زیاد متوجه نمی شید شاید به خاطر همین احساس نکردم.
تا جایی که به دایره لغاتم بر می گرده متوجه می شم چی می گن ولی وای از وقتی که بخوام جواب بدم دایم تو ذهنم باید دنبال این بگردم که معنی این چی می شد و در اخر هم زبون من باز نشده؟
فک می کنم باید بیشتر تلاش کنم!
پلاتو را نه؟
از راهنمایی هاتون ممنون کلی انرژی مثبت داشت.

9 پسندیده

خواهش می کنم
کاشکی میشد باز تر رو مشکلتون بحث کنیم. هنوز کاملا برنامتون رو نمیدونم و دقیق با شرایط شما آشنا نیستم
به هر حال اگه باز مشکلتون برطرف نشد بهم پی ام بدید دربارش بهتر صحبت کنیم

3 پسندیده

من دارم کتاب خوندن را هم به برنامه ام اضافه می کنم فقط اینکه شما هر کتابی را یک بار می خونید؟ و این کتاب هایی که مثلا خوندین در چه سطحی هستن؟

5 پسندیده

سلام من از سطح ۰ شروع کردم الان سطح ۳ دارم میخونم
با اینکه میتونم سطح ۶ رو بخونم ولی ترجیح میدم کم کم برم بالاتر

16 پسندیده

تقریبا به خاطر حس رقابتی که ایجاد شد من حدود 110 تا کتاب(اکثر کتاب های دهکده زبان) توی این یه ماه خوندم حالا دوباره باز به این فکر افتادم که آیا راهی که می رم درست هست؟ در این راستا دارم چند روزه ویدئوهای استیو کافمن رو از یوتیوب دانلود می کنم و می بینم چیزهای جالبی می گه. من خودم کتاب هایی که خوندم بیشتر همه مال دهکده ی زبان بود و خوب سطح اول تا متوسط تا این ویدئو را دیدم.

6 پسندیده

https://www.youtube.com/watch?v=G5IPArDxO40
این آدرس ویدئو هست می خواستم اپلود کنم فرمتش mp4 هست مثل اینکه نمی شه.عنوان ویدئو
The Biggest Mistake People Make in Language Learning
هست.(پیشنهاد می کنم حتما ببینید)
کافمن می گه بزرگترین اشتباه زبان آموزان این هست که مدت طولانی زمان بر روی کتاب های مبتدی می گذارند باید در اولین فرصت به سراغ منابع واقعی بروید. خودش می گه در اکثر مواقع من بعد از دو هفته به سراغ منابع اصلی رفتم حتی با اینکه خیلی مطالب کتابها را متوجه نمی شدم.
وقتی عمیق تر به این حرفش فکر کردم و با تجربه های شخصی خودم تطبیق دادم دیدم که خیلی درست می گه. چون من اولین بار وقتی زبان یاد گرفتم که کتاب های دانشگاهیمو با هر سختی ای بود به زبان اصلی خوندم.

12 پسندیده