فیلم یا پادکست

سلام و عرض ادب محضر تک تک زبان آموزان گرامی. یک سوال داشتم از خدمتتون. میخواستم بدونم من که الان سطح زبانم متوسطه و روزی حداقل ۳ ساعت پادکست گوش میکنم، میتونم یک ساعت به تماشای فیلم اختصاص بدم یا اینکه وقت بیشتری رو پادکست ها بذارم و تماشای فیلم فعلا برای من مناسب نیست.
با تشکر:hibiscus::hibiscus::hibiscus:

7 پسندیده

سلام
اگه دوست دارید قابلیت مکالمه هم پیدا کنید و بتونید از آموخته هاتون استفاده کنید
پیشنهاد میکنم از دوره های زیر در کنار فعالیت هایی که انجام میدید استفاده کنید
ترتیب و منابع اصلی و فرعی موجود در برنامه ی زبانشناس (از کجا شروع کنیم؟)

8 پسندیده

آقا فرزاد من پادکست های انگلیسی قدرت و انگلیش پاد ها و esl رو کار میکنم.( با تکیه بر روش پنج استراتژی ) و در کنار اونا میخواستم بدونم آیا فیلم هم تماشا کنم یا نه؟

2 پسندیده

اگه فیلمی که با سطحتون هماهنگه و بیشترشو متوجه میشید، ببینید و لذت ببرید
زیر نویش انگلیسی هماهنگ با صوت فیلم هم توصیه میشه

سریال ها و انیمیشن های خوبی هم داخل تالار معرفی شده که میتونید استفاده کنید.

4 پسندیده

سلام خدمت شما
اینکه حداقل روزی 3 ساعت رو به شنیدن پادکست اختصاص میدین خیلی عالی هستش چون در میانمدت نتیجه قابل قبولی خواهید گرفت. طبق نظر ای جی برای سطوح متوسط پادکست گوش دادن بهتر از دیدن فیلمه، خصوصا فیلم هایی که بیشتر اکشن هستند و مکالمه ی زیادی ندارند. پادکست چون یکسره صحبت میکنن حجم اطلاعات ورودی بیشتره و به طبع اثر گذاریش رو شنیداریتون بیشتره. از طرفی پادکست رو میتونید در زمان های مرده تون گوش بدین و تقریبا همه جا، ولی برای فیلم باید ی جا بشینید و کاملا متمرکز باشین.
البته نظر شخصی من اینه که اگه احساس میکنید که یکم باید از سطحی که هستین فاصله بگیرین و یگ گام رو به جلو بردارین فیلم دیدن رو شروع کنید. چون مکالمه ها کاملا در محیط واقعی انجام میشه و از طرفی شما با دیدن نحوه صحبت کردن بازیگر ها میتونید روی تلفظتون کار کنید.
براتون آرزوی موفقیت دارم :cherry_blossom:

12 پسندیده

سلام دوست گرامی
پیرو فرمایش دوستان عزیزم که در تاپیک مطرح شد
منم یه نکته رو اضافه کنم .
اول اینکه حتما هدفتون از گوش دادن به پادکست ها رو مشخص کنید . اینکه ایا میخواین فشرده شنوی داشته باشید یا گسترده شنوی .که متناسب با این هدف نوع پادکستی هم که انتخاب میکنید مهمه.
مثلا برای فشرده شنوی بهتره سراغ پادکستایی برید که با متن همراه هستند تا بتونید قشنگ روشون کار کنید که ترجیحا بهتره زمان این پادکستا کوتاه باشه. و نا گفته نماند با فشرده شنوی شما پایه های زبانتون رو تثبیت می کنید.
ولی اگه هدف اینکه صرفا گسترده شنوی داشته باشید، اون موقع دستتون بازه که پادکستای متنوع گوش بدید.
اما برای اینکه بدونید کدوم یک برای شما مناسب تره. پیشنهاد میکنم دو تاپیک ذیل رو مشاهده نمایید.

8 پسندیده

خیلی ممنون از توضیحات خوبتون.

3 پسندیده

خیلی مفید بود دنبال همچین تاپیکی بودم دستتون درد نکنه واقعا

3 پسندیده

خواهش میکنم اقا سجاد :dizzy:

3 پسندیده

مرسی دوست گرامی بابت راهنماییتون

3 پسندیده