تالار زبانشناس

خواندن داستان جوجه اردک زشت

داستان جوجه اردک زشتو از رو خوندم گوش کنید.اگه اشتباهی داشتم لطفا یاداوری کنید


این تاپیک مربوط به درس« داستان انگلیسی جوجه اردک زشت » در نرم‌افزار «زبانشناس» است. دوره: « داستان‌های بچگانه » فصل: « بسته ی اول »

21 Likes

برا اول راهتون خیلی خوبه. :clap:

همینطور به شنیدن ادامه بدید حتما بهتر و بهتر میشید، فقط به این شرط که پروسه‌ مطالعه‌تون مداوم باشه‌.

لهجه‌تونم خیلی جالب بودا، اصلا لهجه ایرانی نداشتین، به روسی میخوره :grimacing:

ضمنا اشتباه رو همه‌مون داریم حتی در سطوح پیشرفته. من به شخصه توی سطوح پایین اشتباه رو نمیگم چون تاثیر مثبتی روی کار زبان آموز نداره و حتی ممکنه دلسرد و بی انگیزه‌ش کنه. زبان‌آموز با مرور زمان و شنیدن زیاد اشتباهاتش خودبخود رفع میشه.

11 Likes

خب من گیلانی هستم یه زمانی روسا گیلانو گرفته بودن شاید واسه همینه
بیشتر شمالیا بخصوص گیلانیا لهجشون شبیه روساس

5 Likes

چه جالب. :grimacing:‌‌‌‌‌‌

5 Likes

تاکی میتونم قشنگ انگلیسی رو یاد بگیرم

4 Likes

این سوال رو هیچکس نمی‌تونه جواب بده چون یادگیری زبان چیزی نیست که بشه براش زمان خاصی تعیین کرد‌. هستند کسایی که سال‌هاست زبان می‌خونن اما هنوز اندر خم یه کوچه‌ن، و هستن کسایی که با مدت زمان کمی به سطح قابل قبولی رسیدن. تو همین تالار ما افرادی رو داریم که در عرض یکسال و نیم تا دو سال به سطح پیشرفته رسیدن. بستگی به نظم و تلاش خود زبان‌آموز داره. شما با همین اشتیاق به کارتون ادامه بدید در آینده‌ای نزدیک خودتون تفاوت رو حس می‌کنید.
هیچوقتم برا خودتون زمان تعیین نکنید. مثلا نگید تا شش ماه باید به این سطح برسم. ممکنه برسید که چه عالی، ممکنم هست نرسید که اون موقع انگیزه‌تون رو برای ادامه‌ی پروسه از دست می‌دید.

موفق باشید.

14 Likes

مثلا اگه همه ی داستانای بچه گانه رو قشنگ یادبگیریم چقد پیشرفت میکنم

3 Likes

من واقعا نمیدونم. چون خودم قبل اینکه با زبانشناس آشنا بشم با روش‌های سنتی زبان رو خونده بودم و سطحم بالاتر از این پکیج‌ها بود. دوستانی که این پکیج رو کار کردن بهتر می‌تونن نظر بدن‌.

ولی نظر کلیم اینه که شنیدارتون تا حدی پیشرفت می‌کنه و ساختارهای پایه‌ی انگلیسی رو یاد می‌گیرید. و دایره‌ی لغاتتون هم افزایش پیدا می‌کنه‌.

من دوستان دیگه رو منشن می‌کنم شاید بهتر بتونن راهنمایی کنن.

@mitra9
@fatemeh74
@sepide-str

6 Likes

سلام جناب @kaivanpor گرامی شبتون بخیروشادی :rose::hibiscus::sunflower::blossom::tulip::cherry_blossom::bouquet::rosette:
همانطور که خانم @pari عزیزگفتند شنیداریتون قوی میشه و ساختارهای پایه رو یاد میگیریند ودایره ی لغاتتون واقعا افزایش پیدا میکنه تاجایی که برای دوره های بعدی پیشرفتتون واقعاسریع میشه به حدی که خودتون باور نخواهید کرد و این تغییر رو موقعی که فیلمهارو میبینید و داستانهای خیلی ساده و ساده ی زیبوک رو شروع بخواندن و گوش کردن میکنید به عینه متوجه خواهید شد داستانها ترجمه نداره اما بخاطر عقبه ای که داریند خیلی کم احتیاج به دیکشنری و حتی ترجمه پیدا خواهید کرد و اگر سعی کنید هربار داستانها رو بازگو کنید صحبت کردنتون هم خیلی خیلی خوب پیشرفت میکنه فقط نکته ای که میتونم بهتون بگم اینکه اصلا به گرامر توجه نکنید بهیچ عنوان و دنبالش هم نروید سعی نکنید بفهمید جمله باچه نوع گرامری ساخته شده فقط و فقط گوش کنید و بعد بازگو کنید همین و همین. توصیه ی دیگه هم که دارم اینکه در خواندن هول نزنید که بخواهید دوره ی داستانهای بچه گانه رو سریع تمامش کنید وقت صرف کنید میتوانید همزمان داستانهای بچه گانه و انگلیسی بدون تلاش و در زیبوک داستانهای خیلی ساده رو باهم و در کنار هم داشته باشید که براتون زبان خواندن کسالت بار نباشه و برای هیجان انگیز کردن یادگیری این دوره برای خودتون چالش قرار دهید و برای خودتون هم جایزه و تنبیه قرار بدهید.خیلی جالب میشه.در اخر میتونم بگم این دوره واقعا پایه ی زبانیتون رو تقویت میکنه و زیرساخت عالی براتون درست خواهد کرد خیالتون راحت باشه و اعتماد کنید به این دوره. :ok_hand::ok_hand::ok_hand::rose::hibiscus::sunflower::cherry_blossom::bouquet:
براتون بهترینها رو آرزو میکنم :rose::hibiscus::sunflower::blossom::tulip::cherry_blossom::bouquet:
انشاالله بقیه دوستان هم می آیند و تجربیاتشون رو در اختیارتون قرار میدهند. :ok_hand::ok_hand::rose::hibiscus::sunflower::sunflower::blossom::tulip::cherry_blossom::cherry_blossom:
از @pariخانم عزیزهم ممنون که منو منشن کردند فدات خانم :rose::hibiscus::sunflower::tulip::cherry_blossom::bouquet::rosette::rosette:

10 Likes

سلام پروین خانم عزیزم
ممنون بابت منشن ولی راستشو‌ بخوایید من این دوره رو تخصصی نخوندم چون خیلی ساده بود و سریع یاد میگرفتم بعد بیشتره لغاتشم بلد بودم
متاسفانه بنده تجربه خاصی ندارم که مفید باشه
پایدار و موفق باشید همگی شب خوش ببخشید :maple_leaf::maple_leaf::maple_leaf::maple_leaf::strawberry::strawberry:

7 Likes

به نظر من تا میتونید تمرکزتون رو بذارین رو گوش دادن
الان خیلی زوده که بگین کی خوب میشم و …
شما هر روز کار کنید بعد چند ماه خودتون پیشرفت خودتونو کامل میبینین
فقط پیشنهادی که دارم بهتون اینکه از همون اول رو تلفظ خیلی دقت کنید تا از اول درست شکل بگیره چون وقتی یه چیزیو اشتباه یاد بگیری سخته اصلاح کردنش
و بهترین راه هم واسه خوب شدن تلفظ همین گوش دادنه و سایه زدن و …
خیلی دقت کنید وقتی گوش میدید و سعی کنید تا میتونید شبیه گوینده باشین و کلمات رو دقیقا مثل اون بگین
موفق باشین :pray:

10 Likes

سلام میترا خانم صبحتون بخیر و شادی.

مرسی واقعا. چقد خوب توضیح دادید

اشکال نداره فاطمه جان. مرسی ازت عزیزم

:clap:

7 Likes

سلام به روی ماهتون پری جان :rose::hibiscus::sunflower::blossom::tulip::cherry_blossom:صبح آدینه ی شما هم بخیرو شادکامی :rose::hibiscus::sunflower::blossom::tulip::cherry_blossom:خواهش میکنم خانم انجام وظیفه بود عزیزدلم :bouquet::rose::hibiscus::cherry_blossom::tulip::blossom::sunflower:فدای مهر و محبت بیکرانتون خانم :blossom::tulip::cherry_blossom::rosette::rose::rose::hibiscus::hibiscus::rose::rosette::rosette::cherry_blossom::cherry_blossom::heart::heart::heart:

5 Likes

سلام @kaivanpor
پری جانم @pari ممنونم بابت منشن
بابت تأخیر جواب دادنم عذر میخوام.
دوستان تمام نکات مهم گفتن دیگه چیزی نمونده که بگم پس نظرم رو در مورد خودم میگم:
اوایل از جوجه اردک زشت که شروع کردم به خوندن، اصلا متوجه نمی‌شدم حتی جملات و ساختار ها و… همشون برام غریب و گنگ بودن.
با گذشت پنج ماه، این پکیج رو که تمومش کردم و الان میتونم داستان های سطح بندی شده خیلی راحت متوجه بشم فقط چند کلمه جدید پیدا میشن که با دیکشنری به جوابم میرسم.
از لحاظ شنیداری و تلفظ خیلی بهتر شدم ولی بازهم جای کار داره، خواندنی هم خیلی پیشرفت کردم.
واینکه با تموم کردن پکیج بچه گانه تازه از مبتدی بودن رد میشی یه پله میری بالاتر برای یادگیری بیشتر
من این پکیج رو به تنهایی نخوندم در کنارش فیلم و نیمچه داستان ها و داستان های سطح بندی شده هم در برنامه ام بود.

8 Likes

فیلم از زبان شناس نگاه کردین

3 Likes

سلام

تا حالا قانون‌های یادگیری زبان رو گوش دادی ؟
اگر نخواندی حتماً رجوع کن . این دو ویدیو به هم مربوط میشه

1

2

این دو مقاله رو حتماً گوش بده و اجرا کن . ولی نَه همش رو . ببین چی برات خوبه به چی علاقه داری
خودت معلمِ خودتی .
من خودم در مقطع مبتدیم . و یک ماه از آغازِ یادگیریم می‌گذره . روزهای اول و دو هفته اول گیج شده بودم کلافه شده بودم و تازه دارم قِلِقِ کار رو یاد می‌گیرم .
موفق باشید

5 Likes

نه دانلود میکنم، همین تالار اگر جستجو کنید کلی فیلم و انیمیشن معرفی شدند

3 Likes

خوبه فقط یکم رو لحجت کار کن

3 Likes