چالش کتاب خوانی آبان ماه 1398

سلام خانم دوستی بزرگوار
بسیار ممنونم از لطفتون :pray: :rose:

4 پسندیده

سلام بازگشت دوبارتون رو شادباش میگوییم :ok_hand::blush:

6 پسندیده

سلام دوستان
کتاب هابیت تموم شد. وای چقدر لذت بردم از این کتاب. کلا داستانهای در سبک حماسی مثل نارنیا، نیروی اهریمنی اش و … رو دوست دارم.

خلاصه داستان:
داستان از خانه ی آقای بیلبو بگینز آغاز میشه، ایشون هابیت هستند. اونطور که نویسنده توصیف میکنه، هابیت ها انسانهای قد کوتاهی هستن، کفش نمیپوشن، افراد ثروتمند و خوشگذارن اند و قلب مهربانی هم دارن، هابیت ها اهل ماجراجویی نیستن. اما هابیت بیچاره ما به صورت غیرمنتظره ای با سیزده تا مهمون ناخونده که از یک جادوگر به نام گندالف و سیزده کوتوله (dwarf) تشکیل میشن مواجه میشه. بعدا معلوم میشه که آقای باگینز رو به عنوان دزد استخدام کردن تا باهاشون ببرن به سفر به سوی یک کوه که زمانی سرزمین آبا و اجدادیشون بوده، البته قبل از اینکه اژدهایی به نام اسماگ اونهارو آواره کرد و طلاشون رو دزدید. خلاصه تو این سفر با ماجراجویی ها و خطرات فراوانی مواجه میشن که این کتاب برامون حکایت میکنه. راستی در خلال این سفر آقای باگینز به صورت اتفاقی حلقه ای رو پیدا میکنه که قدرت نامرئی کردن داره و پیش درآمدی میشه بر داستان ارباب حلقه ها.
این کتاب خیلی جالب و زیبا بود، با اینکه سبک نوشتاریش کمی ادبی و رسمی بود اما نویسنده طنز رو به خوبی چاشنی داستان کرده. اگه قصد دارید این رمان زیبا رو بخونید توصیه میکنم سرعتش رو رو 1.1 یا 1.3 بذارید که راویش خستتون نکنه.

19 پسندیده

سلام
ممنونم ازتون شما لطف دارید :rose: :pray:

4 پسندیده

چقدر جالبه هر کتابی میخونید اینجوری فلسفه و داستانشو بیان میکنید سپاس از شما :pray:

8 پسندیده

مبارک باشه…‌ :ok_hand::ok_hand::ok_hand::ok_hand:

4 پسندیده

سلام. خواهش میکنم. انجام وظیفه است.
در واقع هدف بنده از این معرفی ها چه در قالب تاپیک جداگانه چه در این چالش اینه که علاوه بر اینکه با این گزارش دادن ها تنور چالش همچنان داغ باقی میمونه دوستان هم انگیزه ای شاید پیدا کنند که کتابارو بخونن، مخصوصا که با محتوای کتاب آشنایی و لو اندک پیدا میکنند. بنده هم از معرفی کتابهایی که دوستان میخونن استفاده میکنم و همینطوری میزان مطالعه بالا میره. مخصوصا تو کشور ما که سرانه مطالعه اسف باره. به قول آقا کامبیز پس از مدتها آزمون و خطا اینکه چالش کتابخوانی تو تالار جا افتاده واقعا مایه افتخاره. دم همه دوستان گرم.

8 پسندیده

خیلی هم عالی منم دیدم نارنیا جزو خوبا بود رفتم سراغش.
ممنون از شما :rose:

5 پسندیده

سلام به همگی
آخرین شب آبان ماهی تون هم بخیر باشه :maple_leaf::maple_leaf:
من ی فصل دیگه از کتاب هفته کاری ۴ ساعته رو خوندم

این مطالبش هم قشنگ بودن : :+1::+1:

:star2:The universe doesn’t conspire against you, but it doesn’t go out of its way to line up all the pins either. Conditions are never perfect.

:star2::star2:Someday” is a disease that will take your dreams to the grave with you.If it’s important to you and you want to do it “eventually,” just do it and correct course along the way
:star2::star2::star2:Too much, too many, and too often of what you want becomes what you don’t want.

13 پسندیده

:ok_hand::ok_hand::ok_hand: Thanks for sharing

5 پسندیده

باورت میشه من الان دقیقا ۱۰ دیقه ست به این جمله زل زدم
کتاب خوبیه، از اونایی که بعدش دیگه نمیتونم کاری کنم

6 پسندیده

اره عزیزم چرا باورم نشه. تا نوشتی سریع همین وسطی رو سه بار خوندم. و چقدر مبتلا به بود واسم. کلا جملاتی که بعدش میبرنت تو سکوت عمیق رو دوست دارم و البته تا حدی دلهره آورد. یجورایی انگار ندا میدن به دعوت درون

5 پسندیده

کاش میشد نترسید …

5 پسندیده

ماهیت ترس برای دفاع انسان ایجاد شد. ولی بدیش اینه کم کم شد مانع انسان و سارق آرزوها.

6 پسندیده

فصل اول از کتاب «پلکان پنهان » از مجموعه نانسی درو ، مطالعه شد :blush:

11 پسندیده

سلام و شب بخیر
دو فصل از کتاب یاران حلقه (کتاب اول از ارباب حلقه ها) خوانده شد.
One ring to rule them all!

9 پسندیده

از سری کتاب‌های “خیلی ساده”؛
فصل اول کتاب اثر مرکب نیز به‌صورت فشرده‌خوانی، تا الان هفت بار، خوانده شد.

11 پسندیده

خب بریم سراغ اختتامیه :grin:
دوستان عزیزم مرسی از مشارکت عالیتون تو چالش کتابخوانی این ماه😍
دم همگی گرم :cherry_blossom::cherry_blossom::cherry_blossom:
امیدوارم چراغ تاپیک بعدی هم همینطور روشن بمونه
بریم سراغ تاپیک آذر ماه :heart:

9 پسندیده

سلام
صبح تون بخیر
سه فصل اول سلاست در سه ماه خوانده شد!

11 پسندیده

سلام :hibiscus::sunflower::blossom::blossom::bouquet::bouquet::rose::rose:باتوجه به صحبتهای @fdoosti عزیز چالش آبان به پایان رسید عزیزان :ok_hand::ok_hand::ok_hand::rose::rose::rose:
به تاپیک‌ ذیل آذرماه۹۸ مراجعه فرماید: :wink::wink::wink:

7 پسندیده