یک درس رو چندبار باید خوند تا مفید باشد؟

سلام بچه های عزیزم

یک درس رو چندبار گوش بدیم خوبه بنظرتون ؟
که میتونه مفید باشه؟

این تاپیک مربوط به فصل« بسته ی دوم » در نرم‌افزار «زبانشناس» است. دوره: « داستان‌های بچگانه »

7 پسندیده

واسه هرکی متفاوته و به خودتون بستگی داره
واسه من بین ۲۰ تا ۳۰ بار بود

9 پسندیده

سلام به شما
توصیه میکنم بعد از دیدن این دو قانون در مورد تعداد تکرارتون تصمیم بگیرید

8 پسندیده

سلام ترنج جان :smiling_face_with_three_hearts::smiling_face_with_three_hearts::smiling_face_with_three_hearts: وقت بخیر
بنظر من یه درس رو انقدر بخونید که بتونید با لغات و افکار و زبان خودتون اون و تعریف کنید :star_struck::star_struck::star_struck:
موفق باشید :palms_up_together::palms_up_together::palms_up_together:

5 پسندیده

من چون زود از یه درس خسته میشم نمیتونم اینقدر طول بدم

3 پسندیده

سلام دوست عزیز امید وارم حالتون عالیی باشه
سعی کنین تکنیک های خاصی روی درس بزنین
مثلا سایه بزنین
تکرار فعالانه کنین
داستان رو طوری بخونین که دارین انگار سخنرانی میکنین
سعی کنین مثل گوینده بگین دقیق مثل گوینده
از بدنتون استفاده کنین
همه رو تو این تاپیک خیلی واضح میتونین ببینید و بفهمین

@toranjtaropood

6 پسندیده

من داستان هام رو ۲۰۰ بار گوش میدم چون تازه واردم،و با ۱۰۰ تا ۲۰۰ بار بستگی به میزان سختی داستان ،کاملا یادش میگیرم و درکش میکنم و کاملا هم حفظم میشه

6 پسندیده

سلام دوست من امید وارم حالتون عالییی باشه.
هر درس رو ۲۰۰ بار واقعا سخته میشه بگین کدوم درس هارو مرور و تکرار میکنین خیلی ممنون @arista

3 پسندیده

سلام عزیزن،مرسی همچنین، خب من تازه واردم ولی درکل The ugly duckling رو ۱۵۷ بار گوش دادم بیشترم با تکنیک سایه قصد دارم تا ۲۰۰ بارم پلی کنم ،کامل خفظش شدم واسه خانواده و فامیل میگم😁میگن چقدر انگلیسیت خوب شده ، هملت هم ۱۴۶ بار فعلا پلی کردم ،فرمانده مکبث هم ۹۲ بار ،رومئو و ژولیت هم فعلا ۱۹ بار ،ولی قصد دارم همه ارو تا ۲۰۰ بار برام ،جوجه اردک زشت از همه آسون تره ، عاشقانه های بتمن هم که واسه انگلیسی با الهام هست ۶۰ بار پلی کردم گوش دادم ،شما چی؟

6 پسندیده

بنده دارم داستان های نیمچه داستان رو مرور میکنم این هم عکسش

اینا تکرار های منه درس رو هم بلدم درکش میکنم
و اینکه خسته نباشین خدا قوت
موفق باشین @arista

6 پسندیده

به به چه خوب:blush::heart_eyes:بسیارم عالی
مرسی مچکرم ،شما هم موفق باشی
:rose::rose::rose::cherry_blossom::hibiscus::hibiscus::hibiscus:

3 پسندیده

ببخشید یه سوال دیگه این همه تکرار رو فقط با تکنیک سایه رفتین از تکنیک های دیگه هم استفاده کردین ؟ یا فقط سایه زدن

4 پسندیده

خواهش میکنم عزیزم،نه تنوع میدم ،حتی مینویسم در حین نوشتن صوت هم پخش میشه ولی من اون سطر رو باز پخش میزنم تا نوشتنم تموم شه بعدم میرم سطر بعدی، یا مثلا ی جمله ارو میذارم بخونه منم با چشم نگاه میکنم و گوش میدم بعد که جمله تموم شد ،سعی میکنم بدون نگاه کردن به من متن ، با صدای بلند جمله ارو بگم…شما کدوم تکنیک هارو استفاده میکنی؟

4 پسندیده

سلام دوست گرامی امید وارم حال دلتون عالییی باشه
ببخشید دیر جواب دادم من از تکنیک سایه استفاده میکنم
و یک تکنیک دیگه هست مثل سخترانی برای مردم میمونه
از اون هم استفاده میکنم
دیگه من به شخصه عاشق نوشتنم حس خوبی بهم میده
درس رو یه ۱۰ بار یا بشتر مینویسم
خیلی ممنون دوست عزیز بابط راهنماییتون امید وارم همیشه پیروز و خوشحال باشین :wave:t2:
@arista

3 پسندیده

200بار :disappointed_relieved::disappointed_relieved::disappointed_relieved::disappointed_relieved::disappointed_relieved::disappointed_relieved:

ولی من نمیتونم روی یک درس اینقدر بمونم

3 پسندیده

200بار :disappointed_relieved::disappointed_relieved::disappointed_relieved::disappointed_relieved::disappointed_relieved::disappointed_relieved:

ولی من نمیتونم روی یک درس اینقدر بمونم
[/quote]

No, problem honey, it’s ok
آقای کشاورز گفت ۱۰ بار یا بیست بار هم اوکیه
بیشتر سلیقه ای هست
منم حتی بعضیا بهم میگن خیلی داستان هست که باید یاد بگیری و تمرین کنی نهایت ۱۰۰ بار ببین و گوش بده…به هرحال یادگیری ها متفاوته…من دیر یاد میگیرم اما خیلی خوب یاد میگیرم

5 پسندیده

سلام دوست گرامی امید وارم حال دلتون عالیی باشه.
منم با نظر شما موافقم من معمولا درس رو تاجایی میخونم که بتونم بدون ترجمه درس رو خودم ترجمه کنم که کامل بفهمم درس رو گاهی یه درس رو ۸۰ بار بعضی هارو ۷۰ بار زیره ۷۰ بار نیست :grin::grin::grin:
وقتی خوب به درسی مسلط شدی درسته میخواد ۳ بار باشه میخواد ۲۰۰ بار باشه
پس هیچ وقت نا امید نشین هر سربالایی یه سراشیبی هم داره
الان یه درس رو ۲۰۰ بار مطالعه میکنین میدونم روزی میرسه که درس هارو ۵۰ بار یا کمتر میخونین و بهش مسلط میشین
باید به خودتون امید داشته باشین
گاهی وقتا هم هیچ پیشرفتی تو خودتون نمی بینین و میخورین به یه دیوار ولی بازم صبر کنین و تکرار و تکرار و تکرار و از همه مهم تر ((((صبر ))))کنین
موفق باشین و پیروز :fireworks::fireworks::fireworks:
ازتون میخوام این تاپیک رو اگر ندیدین ببینین قانون هشتم یادگیری زبان - کشمش رو یک ساعته بخور!
@toranjtaropood

5 پسندیده

سلام عزیزم :heart_eyes::heart_eyes::heart_eyes:
برای این موضوع هیچ قانونی وجود نداره، بستگی به خودتون داره، یک نفر با ۲ بار خوندن یه درس اون رو کامل متوجه میشه و میتونه بازگو کنه ، شخص دیگه با ۵ بار خوندن به این توانایی می رسه :hugs::hugs::hugs:
موفق باشید :palms_up_together::palms_up_together::palms_up_together:

5 پسندیده