چالش کتابخوانی آذر ماه 1398 🍁

@mohadeseh34

سلام من الان شروع کردم « مجموعه پیتر ربیت » رو بخونم داستانش بامزه و قشنگه. یه سر بزنید ببینید خوشتون میاد یا نه

7 پسندیده

اولین کتاب انگلیسی ک تااخر خوندم😁
هرچند سطحش ساده و زمانشون کم بود ولی خوشم اومد اینکه تونستم

13 پسندیده

سلام محدثه جان خوش آمدی بانو. :hugs:
ببین در خصوص معرفی کتاب راستش اول کامنتای معرفی دوستان رو خوندم تا بعد نظرمو بگم.
کتابای خوبی معرفی شد که حتما بهره ببر.
اما پیشنهاد خودم اینه اگه میخوای دشت لغات و ساختار داشته باشی بری سراغ رمان های ادبی. من چون فعلا نارنیا رو خوندم پیشنهادم همینه.
یه کتاب داستان سطح متوسط به نام شگفتی هم خوندم که روان و اسانه ولی ممکنه راویش رو دوست نداشتی باشی چون خش داره صداش ولی من عادت کردم بهش :sweat_smile: اما چون خود داستانشو دوست داشتم دنبال کردم.

13 پسندیده

بهترین لحظات مطالعه، این :point_down: زمانه

چون زنجیره‌ت پر شده و تو با فراغ بال و بدون اندکی نگرانی برای زمان مطالعه‌ت، صرفا برای لذت میخونی :blush:

19 پسندیده

سلام @pari جوجه ی شما چه لباس زیبایی داره
تلاش میکنم شاید بتونم برا عید برای جوجم این لباسو تهیه کنم :cry:
البته خیلی سخته

11 پسندیده

سلام آقا مهران.

حتما می‌تونید این کار رو بکنید. رسیدن از سطح ۴ به ۵ فقط با گسترده‌خوانی به دست میاد. چون حجم لغات مورد نیاز، خیلی بالاست.

دوست داشتم حاشیه‌ش قرمز پررنگ باشه :joy:

10 پسندیده

منم امیدم به همین کاره :grin:
وگرنه طور دیگه نمیشه اصلا
حتی اخیرا قدرت جذب لغاتم هم کم تر شده

مجموعه هری پاتر اصطلاحات زیاد داره ؟
کلماتش به اندازه کافی تکرار میشن ؟
به نظرتون کی شروع کنم بهتره ؟

درخواست بدید به آقای گلمیرزایی :joy:

9 پسندیده

خیلی خیلی زیاده هرچند که بعضیاشون کاملا بریتیشن. ولی خب لغات زیاد داره و یک سری لغاتش مدام تکرار میشن. چون نویسنده‌ها معمولا ساختارها و لغاتی رو بارها و بارها تکرار می‌کنن. چون این مجموعه هم هفت جلده تکرار زیاد داره. ساختارهای قشنگی هم داره خدایی.

کسی که این کتاب رو می‌خونه بخاطر اصطلاحاتش مدام باید به دیکشنری انگلیسی یا به گوگل (فارسی یا انگلیسی، اکثرشون معنی فارسیشون موجوده چه تو آبادیس چه تو بیاموز) رجوع کنه و حتما باید مطمئن بشید که حوصله‌ی این کار رو دارید. به نظرم از نظر فهم با مشکلی مواجه نخواهید شد. شاید بعضی موارد، من تو این موارد رجوع کردم به کتاب فارسیش که دیدم مترجم اصلا اون قسمت رو حذف کرده چون براش سخت بوده ترجمه‌ش. با کمی سرچ توی فروم‌های انگلیسی میشه این‌ها رو راحت پیدا کرد.

ولی خب برا من اونقد شیرین بود که همه‌ی این سختی‌ها رو به جون میخریدم. خصوصا که راوی داستان فوق‌العاده است و برای هر شخصیتی صدای جدا داره.

نسیم خانم قبلا درخواست صورتی رو داده بودن ولی ظاهرا همچین مواردی تو اولویت نیست :neutral_face:

11 پسندیده

من سه الی چهار جلدش رو می خونم اگه بشه ، یک و دو و آخر
بقیه رو بعدا می خونم :grimacing:

عاااا . چه سخت :neutral_face:
من گفتم فرندز رو ببینم که اخراشه ، دوره انگلیسی واقعی رو هم پنج شیش تا درس بخونم بعد شروع کنم که مشکلی نداشته باشم

خیلی هم عالی ، قاعدتا ثمرش رو هم دیدید
پس یه جلد می خونم بعدا ببینم به درد من میخوره یا نه :grin:
ممنون بابت راهنمایی :rose::rose:

صورتی هم رنگ قشنگیه ، منم بنفش دوس دارم :joy:

جدی رنگ پوسته ها اگه گزینه های بیشتری داشت ، زبان برنامه انگلیسی بود و… بهتر بود
از بین این سه تا پوسته، کاهی کمتر چشمو اذیت میکنه و بهتره

10 پسندیده

وای اصلا نمی‌تونم اینو درک کنم :joy: آخه چطور میشه آدم از یک و دو بپره آخر؟

10 پسندیده

آدمی که فیلمشو دیده باشه :joy::joy:

10 پسندیده

وقتی صبح سر کار انگلیسی رو با زبان شناس گوش بدم همچین حسی دارم. زنجیره پر شده راحت هر چی دوست دارم گوش میدم :joy:

من ی دور نزدیک این سطح بودم اپدیت که شد فقط کم مونده بود تخم مرغ بشم :joy::joy:

هری پاتر رو نمیتونم تصور کنم که بتونم بخونمش، حتی فیلمشم ی بار نشده از اول تا اخر ببینم :sweat_smile::joy:
همچین با اشتیاق تعریف میکنید ادم وسوسه میشه :joy:

11 پسندیده

:joy: :joy:

به نظر من بهترین کتاب در این سبکه. هم داستان قدرتمندی داره هم نوشتارش فوق‌العاده است.

9 پسندیده

دوستان کتاب خوان سلام
من امروز به جای کتاب خوندن نشستم به نوشتن داستان و نتیجه ای که تا الان گرفته بودم؛موقع تایپ رسیدم به این که برای اینکه چیزی تبدیل به تجربه بشه ی تایم باید بگذره برای رسیدن به نتیجه و من فعلا در مرحله اجرا هستم. خلاصه که به شرط بقا در آینده باهاتون به اشتراک میزارمشون :heart_eyes::v:

13 پسندیده

این فکر من به خاطر ریشه در نوجوانیه :joy:
ی دوستی داشتم همش هری پاتر دستش بود، اصلا دیوانه وار میخوند این کتابو و آخرم تجدید شد :joy::joy:
از اون موقع من سمت این کتاب نرفتم ( بهانه ای قشنگ تر داریم؟)

12 پسندیده

مطمئنی دلیل تجدید شدنش این بوده؟

فوبیای تجدید تو ذهنت ساخته :joy:
تجدید شدنم چیز بدی نیستا :rofl:

من یه بار حسابان تجدید شدم با تبصره قبولم کردن (البته من مریض بودم و کلی داد و هوار کردم که نمیخوام بیفته تو تبصره ولی اهمیتی ندادن به اعتراضم :neutral_face:)

چون کتابش طولانیه باید بهش علاقه داشت که بری سمتش

9 پسندیده

اره فرجه ها رو نشست اینو خوند :joy::joy:
اون موقع من بچه درس خون و معدل ۲۰ ی بودم :nerd_face::nerd_face:
ببین ای جی چه کرده با من که الان میگم به کل بچه مدرسه نره :joy:

9 پسندیده

اون موقع باید واسه آلمان اقدام میکردی :joy:
کاش به جای ۱۲ سال درس خوندن ۳ سالی ی زبان یادمون میدادن. هعییی :worried:

9 پسندیده

سلام . کتاب اثر مرکب تا وسط فصل پنج مرور و خلاصه نویسی شد ( copy and paste :grin: )
کتاب خانه ییلاقی از مجموعه نانسی درو هم تا آخر فصل اول مطالعه شد :blush:

15 پسندیده

:joy: آخی. ایشالاه این صورتی هم یه روزی به کار میاد. لانگران.

بسیار عالی این ذوق مطالعاتی شما و دقتی که در روند مطالعاتتیتون دارید، مرحبا داره :grin::v::v:

9 پسندیده