گرامر این جمله

سلام

The bird who can fly the highest will be the bird king."

لطفا گرامر کلمه های will . be. the را توضیح بدید
مخصوصا a و the را.
متشکرم

این تاپیک مربوط به درس« داستان انگلیسی سلطان پرندگان » در نرم‌افزار «زبانشناس» است. دوره: « داستان‌های بچگانه » فصل: « بسته ی دوم »

4 پسندیده

سلام. وقت تون به خیر

یه پیشنهاد…در مورد این ۳ تا واژه, همینارو بدونید کافیه…کم کم با مطالعه بیشتر, یاد خواهید گرفت.

در مورد will…فعل کمکیه که زمان آینده رو نشون می ده…
در مورد a به معنای یک هست…و قبل از اسامی ناشناس/ناشناخته شده
و در مورد the …قبل از اسم هایی میاد که معلومه/شناخته شده س

مثلا اگه بخواید یه مدرسه رو معرفی کنید که من می شناسمش, the school و اگه نشناسمش, a school رو به کار می برید.
همون معرفه و نکره عربی اینجا با the و a/an بیان می شه

بیشتر از این, به نظر من نیاز نیست بدونید…امیدوارم توضیحاتم درست بوده باشه البته :joy:

کافیه به ساختارا دقت کنید…اگه چندین بار خلاف این گفته هارو دیدید و شنیدید, اونوقت سعی کنید ببینید این ساختار چه تفاوتی با قبلیا داشته…اگه متوجه نشدید, بپرسید

اینجا هم مطلب خوبی در مورد will be می تونید ببینید

موفق باشیدب

9 پسندیده

یعنی چی been زمان حال و گذشته کامل است؟
و اینکه معنی was و were و has چیه؟

3 پسندیده

سلام

فعلی یه ریشه‌ای داره یعنی یک شکل ساده داره. be هم فعل ریشه است که در زمان‌های مختلف و برای شخص‌های مختلف یعنی مفرد و جمع، شکل‌های مختلفی داره: زمان حال am, is, are، زمان گذشته was, were، زمان آینده که با will میاد be، زمان حال و گذشته‌ی کامل been. افعال to be می‌تونن فعل اصلی باشند به معنی بودن

در مورد مساله بالا,
معنی was/were/has بسته به جمله داره.
اگه اینها فعل اصلی باشن, has به معنی داشتن هست
و was/were زمان گذشته و به معنی بودن

She has a lot of books

او تعداد زیادی کتاب داره

Amir was a student.

امیر یه دانش آموز بود.

They were my friends.

اونها دوستان من بودند.

تو جمله های بالا, هیچ فعل دیگه ای نداریم…و has, were wasهمه فعل اصلی هستن.

اما در جمله زیر:

They have finished their food.

همون مون طور که در جمله بالا می بینید فعل finish هم در کنار have اومده…اینجا دیگه have فعل اصلی نیست…فعل کمکیه
فعل کمکی یعنی:
کمک می کنه که براحتی بشه جمله رو منفی یا سوالی کرد یا حتی یه زمانی رو بهش نسبت داد.

فعل finished به تنهایی زمانش گذشته س ولی وقتی به صورت have finished بیاد معنای زمانیش عوض می شه…ترکیب have و finished با هم زمان حال کامل رو می سازن…کاری که شروع شده و تا الان ادامه داشته.

اجازه بدید یه جزوه گرامری یکی از بچه ها گذاشته بود, ظاهرا زمان ها رو توضیح می ده…تونستم پیدا کنم, می ذارم براتون.

و لطفا, سوالایی از این دست رو, جمله رو تو یه پاراگراف بذارید که در قالب جمله و نمونه خودتون بشه راحت تر براتون مساله رو توضیح داد…با این شیوه, راحت تر می تونید مسایلی که خودتون به شخصه باهاش مواجه شدید رو درک کنید

موفق باشید

7 پسندیده
6 پسندیده