Real shadow is important?

یعنی زبان شناس باید برای این وقت و تلاشی که برای راهنمایی بقیه میکنید بهتون حقوق بده
باید یه صحبتی با آقای ناصری بکنم :thinking:

سوال بعد… :joy:
بعد از قدرت برنامه تون چیه؟

7 پسندیده

همه رو یادداشت کردم میرم باهاشون حساب میکنم :joy:
ولی جدی من به خاطر اینکه زیاد توی توئیتر و اینستا و تلگرام وقت میگذروندم و معتاد شده بودم :joy: سعی کردم دیگه اون وقت رو به حضور در تالار زبانشناس اختصاص بدم
اینطوری خودم هم بیش تر یادمیگیرم

8 پسندیده

راستش من خودم چند روز پیش داشتم میگفتم اوووه من کجا و بچه ها ی تالار کجا…!!! یکم حالم بد شده بود از مقاسیه کردن خودم با بقیه
ولی خب دیدگاه دوستانی مثل سپیده خانم و دیگر دوستان رو ک خوندم و دیدم اونا هم از سطح مبتدی شروع کردن و الان به سطح های بالاتری رسیدن حالم رو بهتر کرد گفتم اوکی اینجوری اگه بخوام نگاه کنم نه تنها پیشرفت نمیکنم بلکه حیلی هم زود دلزده میشم و اینچنین شد ک تصمیم گرفتم خودم رو مقایسه نکنم
الانم یک کلمه که یاد میگیرم کلی ذوق میکنم و میگم اینم در حد خودم یعنی پیشرفت

8 پسندیده

میخوام برم تدریس کنم :joy::joy::joy:

جدی دوره ی انگلیسی واقعی رو یاد بگیر رو شروع میکنم
البته شاید قبلش چندتا از داستان های واقعی خوندم

6 پسندیده

:joy: :joy: :joy: :joy: :joy: خیلی خوب بود

اصن شما الگو هستین…آفرین

6 پسندیده

همین سطح حال حاضرتون دیگه :smile:

6 پسندیده

مهم اینه که شروع کردیم وهمین الان خیلی بهتر از یه ماه دیگه یا یه سال دیگه اس

5 پسندیده

مرسی :grin::rose:
به قول دارن هاردی : همه ی ما مردا و زن های خودساخته هستیم ، فقط مشکل اینجاست که کسی بابتش بهمون اعتباری نمیده :joy:

7 پسندیده

دقیقا :heart_eyes::muscle:
همین الانم نسبت به یه هفته قبل هم لغات بیشتری یاد گرفتم و هم درک مطلبم بهتر شده
حالا فک کنید اگه همینجوری پیش بریم و نزاریم زنجیرمون قطع بشه و استمرار داشته باشیم حتما تا چند ماه دیگه از عملکرد و رشدمون راضی خواهیم بود
شما چند وقته که دارین کار میکنید؟

5 پسندیده

الان هم همون سطح متوسط هستم
شروع که کردم پیش متوسط بودم
ولی جدا اگه کلاس میرفتم انقد نتیجه نداشت برام
شما هم اول هدفتون رو مشخص کنید از یادگیری زبان و بعد زبان خوندن رو تبدیل به عادت و حس خوب کنید
ایشالا به زودی نتیجه ی خوبی می گیرید که دلگرم بشید برای پیشرفت و موفقیت بیشتر

7 پسندیده

ممنونم . همچنین شما :rose:

4 پسندیده

خیلی عالیه…قطعا همینطوره
سارا من ازت خیلی خوشم میاد بیا با هم دوست شیم :joy:

والا من حدود دوساله که تصمیم گرفتم سطح زبانم رو بالاتر ببرم ولی مطالعه ام پیوسته نبوده و فکر میکنم تنها کاری که کردم این بود که یه کلکسیون از کتاب های آموزشی برای زبان جمع کنم
من بهمن ماه سال گذشته اشتراک یک ساله برای زبان شناس گرفتم ولی بهش اعتماد نکردم
همینجوری فقط روی گوشیم داشتمش
حدودا دو ماهه که برای زبانشناس وقت میزارم که تو این مدت هم مطالعه ام پیوسته نبود
ولی تو آذرماه جدی تر کار کردم و تاثیری که تو همین مدت کم از این اپ گرفتم از صدتا کتاب هم بیشتر بوده

8 پسندیده

اصلا اعتقادی به کلاس رفتن ندارم حتی اگه بهترین اساتید هم تدریس کنن ولی تا وقتی خودمون نخوایم بخونیم اون کلاس تاثیری نداره
و مطمینم اینجا از صد تا کلاس نتیجه بخش تره

من از بچگی علاقه داشتم زبان رو یاد بگیرم ولی متاسفانه نشد و فقط در حد علاقه شدید بود بدون هیچ گونه تلاشی ولی موردی برام پیش اومد و یه توریست فرانسوی برا چند روز اومد خونمون و از اینکه نمیتونستم باهاش ارتباط برقرار کنم خیلی ناراحت بودم و مجبور بودم دوستم ک مسلط بود رو با خودم ببرم تا بتونه باهاش حرف بزنه و جاهای دیدنی شهرمون رو نشون بدم بهش :laughing:
بعدشم ک باهام دوست شد و بهم پیام میداد و منم نفس درمیومد میخواستم دو کلمه جوابش بدم :smile: بخاطر همین تصمیم گرفتم ک زبان رو یاد بگیرم و بتونم ارتباط برقرار کنم

7 پسندیده

ای جانم :heart_eyes: :smiling_face_with_three_hearts:
همین الانم دوستیم عزیزم

از این تصمیم ها هممون گرفتیم برای خیلی از چیزا تو زندگیمون :laughing: مهم عمل کردنه
منم خیلی تصمیمات گرفته شده ولی انجام نشده و به ثمر نرسیده زیادی گرفتم هر بار تصمیم میگرفتم یجوری زبان رو شروع کنم ولی بخاطر اینکا همیشه درگیر کلاسای ورزش و کوه و سفر بودم نمیشد البته اینا همش بهانس میشد یه وقت ازاد پیدا کنم ک نمیخواستم :wink: تنبلی میکردم دیگه

افرینننن :clap: همین مهمه جدیت و استمرار
هر روز اینو به خودمون بگیم
رهرو ان نیست که گهی تند و گهی خسته رود رهرو ان است که اهسته و پیوسته رود…
اگه طبق همین بیت پیش بریم خیلی نتیجه میگیریم

5 پسندیده

من دو سال گذشته در حال یادگیری زبان بودم و پیشرفتی هم داشتم ولی وقتی با زبان شناس آشنا شدم روش اصولی و درست رو یاد گرفتم
اون کلکسیون کتابی که جمع کردم رو خوندمش ولی تهش فقط ریدینگم قوی شد و کمی هم مهارت نوشتاریم ولی تو صحبت کردن و شنیدن به شدت ضعیف بودم

5 پسندیده

باز خوبه ک خوندین کتابایی ک خریدین :smiley:
منم کلی کتاب خریدم ولی نخوندم هر بار باز میکردم بخونم پشیمون میشدم
البته این دفعه دیگه تصمیم جدی گرفته بودم ک خودم شروع کنم بخونم و از اونجایی هم ک میدونستم ضعف شدید توی لیستنینگ دارم دنبال داستان صوتی توی بازار میگشتم که خدا رو شکر با زبانشناس اشنا شدم

6 پسندیده

خیلی هم عالی
برقراری ارتباط باید هدف اصلی زبان آموزی باشه :blush:

5 پسندیده