وقتی زنجیره یادگیری پاره می شه چه حسی داری؟

سلام
من مدت هاست از اپلیکیشن زبانشناس استفاده می کنم تقریبا از سلا 96 که میشه دو سال ولی توی این مدت هیچ وقت نشده که بتونم که یه زنجیره را بیشتر از 5روز ادامه بدم و همیشه خراب میشد من تمام مدت از اپلیکیشن زبان شناس استفاده می کردم ولی مدت مطالعه ام به حداقل نمی رسید ولی از هفته پیش تصمیم گرفتم که منم یه زنجیره داشته باشم که بهش متعهد باشم و سعی کنم مدت مطالعه ام را به حداقل برسانم
خوب چیکار کردم ؟
مدت مطالعه ام را روی90 دقیقه در روز تنظیم کردم و از شنبه شروع کردم
تحت هیچ شرایطی مطالعه را رها نکردم جالب اینجاست که من بعضا روزی بیشتر از 90 دقیقه مطالعه داشتم
بالاخره تونستم بیشتر از 5 روز زنجیره را ادامه بدهم ولی
دیروز نشد دقیقا ساعت 11 شب یادم افتاد که امروز اصلا اپلیکیشن را باز نکردم و یک ساعت زمان داشتم تا 90 دقیقه مطالعه کنم :joy: :joy: :joy: :joy:
خیلی ناراحت شدم چون دلم می خواست این زنجیره بیشتر و بیشتر بشه که نشد دوباره از اول دوباره روز از نو و روزی از نو
بعدش با خودم فکر کردم زنجیره چیو می خواد نشون بده؟
اصلا واسه چی هست ؟
من که تو این هفته بیشتر از 90 دقیقه هم مطالعه داشتم پس لزومی نداره ناراحت بشی تو اون تعهد رو فقط یه روز یادت رفت
پس یه تصمیم گرفتم
از این به بعد هر سری زنجیره پاره بشه 10 دقیقه به حداقل زمان مطالعه ام اضافه می کنم
خواستم این موضوع را اینجا بگم تا شاید کسی باشه مثل من دنبال ایجاد زنجیره بلند باشه و نتونسته باشه
فکر کنم با این ایده دیگه نا امید نمیشیم و ادامه میدیم

17 پسندیده

سلام

توصیه من به شما اینه که زنجیره رو حد پایین توقعتون انتخاب کنین. نه حد بالا. چون خود زنجیره وقتی بیش از اونچیزی که تعیین کردین بخونین پررنگ تر میشه. اما حداقل میزان رو که بخونین با اینکه کمرنگه اما به هر حال حلقه ی اتصال برقراره و پاره نمیشه.

12 پسندیده

من رو 20 دقیقه تنظیم کردم اما بیشتر از 40 دقیقه مطالعه دارم.

5 پسندیده

سلام
فکر کنم تاپیک زیر بتونه باعث ایجاده انگیزه بشه

6 پسندیده

سلام
بنظرمنم باید حداقل تایم تون رو جوری تنظیم کنید که با زندگی تون در تعادل باشه،یعنی اگه اون روز مهمون اومد،رفتی بیرون یا هرچیز دیگه ای اون تایم رو داشته باشی ، مثلا یه دانشجو یا کارمند ممکنه روزی نیم ساعت رو داشته باشه یا یه خانم خانه دار روزی ۱ ساعت، باید انعطاف پذیر باشه

7 پسندیده

منم مثل شما بیشتر از یکساله که با زبانشناس کار میکنم و نتونسته بودم زنجیره ام رو بیشتر از ۹ روز حفظ کنم،چون خیلی دست بالا میگرفتم زنجیره ام رو،مثل شما رو ۶۰ یا ۹۰ دقیقه،و خیلی ناامید میشدم،ولی الان یه زنجیره ۶۰ روزه ساختم که حداقل ۲۰ دقیقه است ولی میانگین مطالعه ام یک ساعته،من الان تمرکزم رو پر رنگ تر شدن خانه ها است و چون این زنجیره ام داره بیشتر میشه اصلا دلم نمیاد که بشکنه،واسه همین انگیزه ام هم خیلی بیشتر میشه و تحت هر شرایطی پایبندم بهش،حتی وقتی میدونم که مثلا فردا سرم شلوغه،۱۲ شب ۲۰ دقیقه ام رو پر میکنم و طول روز احساس خوبی دارم

7 پسندیده

سلام خانم ستاره @3tare
دقیقا حس بدش رو می دونم
یکی از چالش های من همین آمار و شاخص های زبانشناس بود طوری که این تاپیک رو زدم:
https://talk.zabanshenas.com/t/topic/31556/9
و منم هم نظر شما هستم که اینا قراره به ما انگیزه جلو رفتن بدن نه استرس و ناراحتی و نگرانی

6 پسندیده

منم همین شیوه رو دارم خونه باید پرنگ باشه آبیه آبی :sweat_smile:
یاد خسرو شکیبایی افتادم می گفت خونه باید سبز باشه😅

7 پسندیده

آفرین، :clap::clap::clap: من که روی 10 دیقه گذاشتم :joy::joy::joy: خیلی درس خونما :sunglasses:

4 پسندیده

سلام

دقیقا همین حس رو من هم داشتم…البته از 9 شب به بعد که آزاد شدم
از سر صبح اونقدر روح و جسمم درگیر رفت وآمد و پیگیری چندین کار بود که اصلا وقت نشد حتی یه لحظه اپلیکیشن رو باز کنم.

سردرد داشتمو واقعا با اینکه خودمو داشتم متعهد می کردم که یه ساعت رو بخونم…نتونستم

البته، مدتی هست که نمی خوام به زنجیره توجه کنم (موقتا).حتی رو بالاترین حدش گذاشتم که کلا چیزی برا ارایه نداشته باشه

:innocent: :white_check_mark: :white_check_mark: :white_check_mark: :white_check_mark:

موفق باشیدو به راه

5 پسندیده

مرسی عزیزم
شما هم موفق باشید :kissing_closed_eyes: :kissing_closed_eyes: :kissing_closed_eyes: :kissing_closed_eyes:

3 پسندیده