بی انگیزه بودن و خسته شدن در پروسه یادگیری زبان

سلام و خسته نباشید به کاربران محترم
من بسیار بسیار بسیار علاقه مند هستم زبان انگلیسی یاد بگیرم و راحت مکالمه کنم و صحبت های یک انگلیسی زبان رو راحت و کامل بفهمم
مشکلم اینجاس سطحم خیلی مبتدی و مقدماتی هستش
هر درسی از زبان شناس رو باز میکنم و میخوام بخونم باید کلمه به کلمه شو بزنم و ترجمه کنم. نه گرامر بلدم نه میدونم که چه افعالی چرا اینجا اومده و کاربردش چیه
خیلی بی انگیزه شدم😔
برای یه درس هم بخوام ۷ روز زمان بزارم خیلی برام تکراری و کسل کننده میشه
لطفا راهنماییم کنید

16 پسندیده

سلام دوست خوبم
اصلاً نگران نباش همیشه اول راه شروع سخته بعد یواش یواش راحت تر میشه و نتیجه تلاشت رو میبینی.
منم مثل شما هیچی بلد نبودم و جملات انگلیسی بقدری سخت و وحشتناک بود که حتی سردرد می‌گرفتم.
اولین کاری که کردم بدون اینکه بدونم چرا اینجا فعل اومده یا …
شش ماه به خودم قول دادم فقط بشنوم و بخونم که چشام به انگلیسی دیدن عادت کنه و گوشهام به انگلیسی شنیدن عادت کنه
بعدش که یکم پیشرفت کردم تازه مفهوم جملات رو درک میکنم و گرامر همون جا یادش میگیرم اگر ساختارش درک نکردم سرچ میکنم خیلی کوتاه مطلب رو میخونم.
اشکالی نداره چون اول راهی، متن به همراه ترجمه اش رو بخون. اگر خسته شدی و بی انگیزه سریع زبان رو رها کن فعلا، برو کاری رو انجام که حالت رو خوب می‌کنه مثلاً پیاده روی، رقص، نقاشی و…
حالت که خوب شد و انرژی گرفتی برگرد زبان بخون.
:rose::rose::rose:
سوالی داشتید میتونید بپرسید

20 پسندیده

مرسی عزیزم از راهنمایی خوبت❤
حتما روش شما رو امتحان میکنم و شش ماه بدون نگرانی فقط میخونم بدونه اینکه به چیزی فکر کنم

8 پسندیده

خواهش میکنم ⁦☺️⁩
از سرچ هم استفاده کنید کلی مقاله و مطلب هستش که تو یادگیری زبان موثره
موفق باشی :rose:

6 پسندیده

سلام دوست عزیز
در تکمیل توضیحات مفید سپیده جان مطلب زیر رو هم بهتون توصیه میکنم :rose::rose:

11 پسندیده

ممنون دوسته عزیز بسیار مفید بود💜

7 پسندیده

منم اولش که اومدم زبانشناس همین بودم
ولی این دوران همیشگی نیست ان شاء الله که بهتر می شه

8 پسندیده

سلان وقت بخیر
بی انگیزه بودن شما به دلیل بی هدف بودن شماست یا اگر هم هدفی دارید خیلی هدفتون براتون مهم و جدی نیست
شما ابتدا یک هدف برا خودتون مشخص کنید
هرکسی که میبینید انگلیسی یاد گرفته از اول یه دفعه یاد نگرفته بلکه زحمت کشیده و برای هدفش جنگیده، پس هدف داشتن به شما روحیه‌ی جنگجو بودن و تلاش کردن میده.
بعد از اینکه هدفتون رو مشخص کردید از مااب داستانهای خیلی ساده و کودکانه شروع کنید،نیاز نیست یه کتاب داستان رو هفت روز بخونید تنوع بدید و هر روز یک داستان را چندبار تکرار کنید و فرداش برید سراغ داستان بعدی.
دوره‌ی انگلیسی بدون تلاش، دروس پایه رو شروع کنید و اینجاست که برای هر درس باید یک هفته وقت بزارید، درسته یه هفته درس رو گوش دادن کسل کنندست ولی اگر هر روز یه هدف کوچیک تو گوش دادن برا خودتون تعریف کنید اینجوری براتون شیرین میشه، مثلا روز اول فقط گوش بدید و‌ سعی کنید معنی و‌مفهوم رو متوجه بشید، نیاز نیست کلمه به کلمه ترجمه کنید همینکه مفهوم کلی و محتوا رو متوجه بشید کافیه، روز دوم سعی کنید کلمات جدید رو با صدای بلند تکرار کنید، روز سوم سوالات رو جواب بدید در حد توانتون، روز چهارم سوالات رو بدون توقف زدن جواب بدید و از روز پنجم شروع کنید به سایه زدن تا روز هفتم که سایه با تقلید کار کنید یعنی سایه همراه با حرکات دست و سر، این روش رو خود ای جی معرفی کرده و مطمینا جواب میده.
نکات مهم قبل از شروع به گوش دادن : در حال جنب و‌جوش و حرکت گوش بدید، دو سه تا نفس عمیق قبل از سروع یادتون نره، حین گوش دادن حتما لبخند داشته باشید.
منبع: ای جی هوگ
موفق باشید.

14 پسندیده

سلام
من هم تقریبا ۷ ماه پیش این مشکل رو داشتم ولی الان دیگه نه
یکم زمان نیازه تا پیشرفت کنید

9 پسندیده

ممنون از توضیحات مفیدت💜

5 پسندیده

البته این رو هم در نظر داشته باشید که سعی کنید مطالبی رو بخونید و بشنوید که بیشترشو متوجه میشید
چون اگه چیزی براتون خیلی سخت باشه و چیزی ازش نفهمید، ذهنتون همه چیز رو مثل نویز آنالیز میکنه و عملا چیزی یاد نمی گیرید. ( فرض کنید که به زبان چینی گوش میدید، بدون اینکه متوجه بشید که حتی موضوع مطلب چیه، در این صورت هیچ پیشرفتی اتفاق نمیفته، پس مهمه که محتوایی که استفاده می کنید قابل فهم باشه براتون)

سعی کنید هر مطلبی رو که استفاده می کنید حداقل 70 درصدش رو متوجه بشید.

موفق باشید

13 پسندیده

برا منم واقعا همینجوری بود و بعد از مدتی راه افتادم

7 پسندیده

ممنونم
از داستان های واقعی درس حمله آدم فضایی ها و زندگی یا مرگش رو اینقدر مرور کردم که ققط به صوتش گوش میدم میفهمم کامل چی میگه و راجع به کجای داستان صحبت میکنه.
پیشنهاد شما برای خسته نشدن و مرور مکرر درس ها چیه؟

8 پسندیده

برای خودتون چالش درست کنید
میتونید همزمان با راوی داستان رو بلند بخونید تا کاملا تلفظتون شبیه گوینده بشه، همین میتونه باعث بشه که چند بار بیشتر درس رو گوش بدید
می تونید تقلید صدای شخصیت های داستان رو انجام بدید
همین هم میتونه کمک کنه که تکرار های بیشتری داشته باشید.

یا میتونید درس رو بعد از هر جمله متوقف کنید و جمله ی بعد رو حدس بزنید

خیلی کار میشه کرد که هم جذاب باشه و هم باعث بشه بدون این که درس براتون خسته کننده بشه تکرارش کنید

10 پسندیده

سلام
من هم مبتدی هستم و در فصل سه داستان های بچگانه قرار دادم و اگه به جلو برم و به راوی گوش بدم متوجه نمیشم اما اگه به عقب برگردم تا حدود زیادی متوجه میشم چی میگه. اما خب وقتی میخونم بیشتر متوجه میشم تا اینکه گوش بدم. اما هیچ گاه نا امید و کم انگیزه نشدم و تا یادگیری کامل ادامه خواهم داد. :muscle::muscle::muscle::muscle::muscle::muscle::muscle::muscle: معتقدم که میتونم با این روند کامل یاد بگیرم

14 پسندیده

That’s the attitude I’ve always wanted from you

6 پسندیده

سلام بهت توصیه میکنم ویدیوهای آموزش زبان انگلیسی در ۵۰ روز را با دقت بخونی و برنامه زبان شناس را پیگیری کنی خیلی موثرند

6 پسندیده

درود بر شما منم واقعا ابتدا با داستانهای بچگانه کم انگیزه شده بودم با گوش دادن مکرر توانستم قشنگ صحبت کنم:clap::clap:

5 پسندیده

سلام
یه سوال.
بعد از اینکه شما داستان های بچگانه رو تموم کردید چقدر زبانتون پیشرفت کرد؟ میگن دایره لغات تو این فصل گسترش پیدا میکنه راستی چند درصد کلمات تو این فصل موجوده؟

4 پسندیده

اقای محترمی بالا بهم انگلیسی در ۵۰ روز رو معرفی کرد
من الان دو تا از کلیپاشو دانلود کردم و دیدم عالییییه
۵۰ روز زمان میزارید و به ازای هر روز یک ساعت کلیپ آموزشی میبینید
از گوگل سرچ کنید انگلیسی در ۵۰ روز و کلیپ هارو دانلود کنید
در کنار زبانشناس واقعا گزینه عالی هستش

5 پسندیده