تشابه حال استمراری و حال کامل استمراری

سلام وقتتون به خیر، در کتاب گرامر این یوز خواندم که یکی از کاربرد های حال استمراری برای اعمالیست که در گذشته آنها را شروع کردیم و هنوز به پایان آن نرسیدیم، مثال :
i am reading an interesting book these days
خواندن یک کتاب خاصی رو شروع کردیم و هنوز تمومش نکردیم پس از حال استمراری استفاده میکنیم…

حالا سوال اینجاست که این یکی از همون شرایط استفاده از حال کامل استمراری نیست؟ اونجا هم وقتی کاری رو قبلا شروع کردیم و هنوز تمومش نکردیم میتونیم از این زمان استفاده کنیم به عنوان مثال :
I have been reading an interesting book these days
اینجا هم در گذشته شروع شده و هم هنوز به اتمام نرسیده

این یعنی در این مورد حال استمراری تفاوتی با حال کامل استمراری نداره و از هر دو میشه استفاده کرد؟

3 پسندیده

سلام وقت بخیر
از جمله کاربردهای زمان حال استمراری:
:cherry_blossom: عملی که همین حالا (در لحظه صحبت) درحال انجام هست :
I am writting من همین حالا دارم مینویسم
:cherry_blossom: عملی که در حول و حوش زمان حال انجام میشه ولی نه لزوما در لحظه صحبت (مثل مثالی ک شما زدین) :
I am reading a novel این روزها دارم یک رمان میخونم
و…
یعنی حال استمراری به گذشته اشاره نداره

:cherry_blossom:

اون زمان حال کامل هست که با حال کامل استمراری شباهتش زیاده و ممکنه اشتباه گرفته شه
برای عملی که در گذشته انجام شده و اثرش تا الان باقی مونده (یا تو تو زمان حا ل اثر داره) از حال کامل استفاده میکنیم :

We have lived in this city for ten years
ما ده سال در این شهر زندگی کردیم

We have been living in this city for ten years
ما ده سال است که در این شهر زندگی می کنیم

از جمله راه های تشخیص تفاوتشون اینکه مثلا اگه بخوایم تداوم کاری رو بیان کنیم باید از حال کامل استمراری استفاده کنیم ولی اگه بخوایم تکمیل و تموم شدن یک عمل رو بیان کنیم باید از حال کامل ساده استفاده کنیم

8 پسندیده

خیلی ممنون از جوابتون :pray::pray::pray:

2 پسندیده

خواهش میکنم :cherry_blossom: موفق باشید :sparkling_heart::cherry_blossom:

2 پسندیده