یادگرفتن جملات قصه وفراموش کردن ان

سلام من وقتی که مثلا داخل قصه جوجه اردک زشت کلمات روحفظ میشم بدمیرم سراغ قصه بدی وجملات اون قصه هم یادمیگیرم جملات درس قبلی یادم میربایدچه کارکنم

3 پسندیده

سلام، فقط باید درسا را مدام دوره کنید تا کامل از بر بشین

3 پسندیده

سلام. شما که نباید جملات رو حفظ کنید
هدف فقط یاد گرفتن کلمات در قالب جملست…
و اینکه گوشتون به تلفظ های نیتیو عادت کنه
و داستان و متن های زبان اصلی کار کنید
نه اینکه اونا رو حفظ کنید

6 پسندیده

تا چه مدت ینی هر روز که یه داستان جدید رو گوش میدیم اونم یه دوره کنیم؟یا فقط اون دوزی که بهش اختصاص داده شده باید اونقدر گوش بدیم که از بر بشیم.

3 پسندیده

سلام همون طور که دوستمون گفتن نیازی به حفظ کردن نیست، علت مرورهای زیاد اینه که گوشتون به شنیدن عادت کنه، ساختارها رو به شکل ناخوداگاه یاد بگیرین و لغات جدید، و اینکه با تکنیک سایه تلفظ صحیح رو یادبگیرین، حفظ کردن چه فایده ای داره اخه؟

5 پسندیده

منظورم از از بر شدن این نیس ک واقعا جملات را حفظ کنین، منظورم اینه ک با راوی ک تکرار کنین و تُن صداتونو و همچنین لحنتونو با راوی یکی کنین کم کم خودتون ب کل داستان واقف میشین و ب محض اینکه راوی شروع کنه ب خوندن، شما هم میتونین باهاش بخونین و جملات یادتون میاد، مثل یه آواز یا ترانه ک وقتی می شینین گوش میدین چن بار، دیگه بلد میشین و میتونین باهاش همخوانی کنین :slightly_smiling_face:
این کارا رو ک کردین کم کم گرامرتونم خوب میشه :smiley::rose:

4 پسندیده

خب باید همون روزیو که به این داستان اختصاص دادیم به طور مداوم داستان رو گوش بدیم؟یا هر روز یه داستان جدید کار کنیم و داستان های قبلی رو مرور کنیم؟؟؟؟

2 پسندیده

تاپیک زیر یه کلیپ هست لطفاً ببینید تمام جواب سوالاتتون پیدا میکنید :rose:

4 پسندیده

یه داستان جدید انتخاب کنین و داستان قبلی را مرور کنین، خیلی در این رابطه وسواس هم ب خرج ندین چون این جملات و کلمات طی دروس بعدی تکرار میشن و شما دیگه بطور ناخودآگاه از بر میشین :slightly_smiling_face:
موفق باشید :hugs:

1 پسندیده

سلام
این مقاله رو مطالعه بفرمایید

1 پسندیده

سلام ینی بایداون داستانو انقدربخونیم تاجمله هابرامون جابیوفته جوری که وقتی منی جمله هاروبلدنیستیم مثل بچه نزادانقدربهمون بگن یادبگیریم؟

1 پسندیده

ببین منظورم اینه وقتی مثلا ۲۰ بار یه داستان کودکانه رو میخونی، هم گوش ات به اواها عادت میکنه، هم وقتی درست بشنوی درست هم تلفظ میکنی، هم سعی کن در حد توانایی های خودت به ساختار گرامری جمله دقت کنی، بعد یه مدت خوندن انقدر اون ساختارها برات تکرار میشه، که ملکه ذهنت میشه، تو خود تالار هم بالای صفحه فشرده خوانی رو سرچ کنی چندتا تایپیک خوب پیدا میکنی

2 پسندیده

سلام
دوست عزیز شاید اولش فکر کنی که یادت میره ولی اگر هر چندتا داستان رو که میخونی سعی کنی یه مرور از اول تا اونجایی که خونی انجام بدی کم‌کم ملکه ذهنت میشه و نیاز به حفظ کردن نداری
میگم جواب میگیری چون خودم این‌کار رو انجام میدم و دارم نتیجشو میبینم

2 پسندیده

تو پيغامهايي ک از طرف زبان شناس براتون اومده 5 راهکار یا استراتژی بهتون معرفی شده مشاهده کنید، و یکی از راه‌هایی ک برای من مؤثره، تعریف اون داستان برای شخصه خیالی هست بدون نگاه به متن، برای من تقریبا شاید یک یا دو داستان یک روز طول میکشه از صبح تا شب تا کل داستان بدون اشتباه از اول تا آخرش نتونم بدون اشکال تعریف کنم نمیرم سراغ بعدی

2 پسندیده