چرا از تکرار روزانه خسته میشم؟

سلام دوستان دلیل اینکه از تکرار روزانه کارهای ضروری زندگی خسته میشم چیه ؟ آیا سما هم این تجربه را دارین ؟
مثال:
چند هفته ورزش می‌کنم یا چند هفته زبان میخونم و با غیره کارهای ضروری زندگی و بعد از مدتی از تکرارشون خسته میشم آیا راه حلی هست که تکرا ادامه دار بشه تا مستری؟
آیا باید به خودمون زور کنیم تا کاری را انجام بدیم و تکرارش کنیم تا زمان مستری ؟

این تاپیک مربوط به درس« درس واژگان » در نرم‌افزار «زبانشناس» است. دوره: « انگلیسی قدرت » فصل: « تکرار »

14 پسندیده

سلام دوست گرامی
نمیدونم این ویدیو رو دیدین یا نه
ولی اگه ندیدید شاید کمکتون کنه

14 پسندیده

سلام
من دقیقا نمیدونم چرا این خستگی و دلزدگی ها ب وجود میاد ولی خب فکر میکنم کمی طبیعی باشه
من خودم برای کار هایی که باید مستمر باشه تا به نتیجه برسم این کار هارو انجام میدم
اول یک دفتر چه دفتر یا ورق برمیدارم
ص اول اسمم رو مینویسم
ص دوم با یک سوال شرو میکنم چرا این راه رو انتخاب کردم و هدفم چیه
اهدافمو مینویسم خیلی خوب فکر میکنم راجع بهشون و اهداف احساسی نمینویسم
ص بعد هم یک عهد نامه با خود مینویسم
مینویسم با خودم عهد میبندم که این کارو انجام بدم و پایبند باشم و این ک به خودم وقت زیاد میدم برای رسیدن به هدفم صبررررررر میکنم تا بهش برسم
اخرش یک امضا با تاریخ و اسم میزنم
راستش این ک به عهدی که با خودم بستم پایبند باشم خیلی واسم مهمه و حیثیتی . خودمون به عهد خودمون با خودمون پایبند نباشیم دیگ چه توقعی از دیگران!
همیشه هم به خودم میگم صبر کن حداقل یک سال زمان میدم به خودم و تکرار میکنم .
ببخشید زیاد حرف زدم گفتم شاید ب درد شما یا دوستان بخوره .واس خودم ک خوب جواب داده

18 پسندیده

ندیده بودم ممنون که گذاشتین عالیه :shamrock::cherry_blossom::hibiscus:

7 پسندیده

دقیقا بانو ما باید به خودمون احترام بزاریم و به تعهدی که میبندیم‌ پایبند باشیم به هر نحوی
سپاس :ok_hand::hibiscus::shamrock::cherry_blossom:

8 پسندیده

سلام و شب بخیر

دیشب بود که خوندن کتاب عادت های اتمی رو تموم کردم کتاب بسیار روان و کاربردی هست در این رابطه ،پیشنهاد میکنم حتما بخونیدش

چند تا نکته که برام جالب بود رو از کتاب نقل قول میکنم

*تقریبا همیشه زمانی که پیامدهای لحظه ای لذتبخش است پیامدهای متعاقب فاجعه آمیز و هولناک هستند و برعکس.اغلب مواقع هر چه اولین میوه ی عادت طعم شیرین تری داشته باشد،طعم میوه های بعدی به تلخی میگراید.

*اگر میخواهید عادتی را در خود ایجاد کنید کلید این کار تکرار است نه کمال گرایی.هر چه بیشتر فعالیتی را تکرار کنید ساختار مغز شما بیشتر تغییر میکند تا در آن فعالیت موثر باشد.با هر تکرار،علامت دهی سلول به سلول بهبود می یابد و ارتباطات عصبی بیشتر میشود.

*تنها راه عالی شدن این است که از انجام مداوم و چندین باره ی کاری لذت ببرید ،باید عاشق خستگی و بی حوصلگی شوید.

و نکته ای که خیلی مهم بود و جالب این بود که نوشته بود تغییر هویت برای تغییر عادت مهم ترین نکتست،این که شما خودتون رو چ طور میبینید؟آیا خودتون رو یه شخص عادی میبینید که میخواد زبان بخونه و یا ورزش کنه و یا هر عادت دیگه

یا نه از این دید نگاه کنید که شما زبان آموزید ،و شخصیت و هویت شما ایجاب میکنه ب عنوان زبان آموز مدام در حال یادگیری باشید یا خودتون رو ورزشکار بدونید نه کسی که میخواد ورزش هم بکنه

موفق باشید

26 پسندیده

:ok_hand::ok_hand::ok_hand::ok_hand:
سپاس بانو عالی بود:hibiscus::shamrock::cherry_blossom:

9 پسندیده

:ok_hand::ok_hand::ok_hand:
کتاب خیلی خوبی به نظر میاد حتما میخونم
البته با توضیحات عالی شما :hibiscus::shamrock::cherry_blossom:

8 پسندیده

علاقه پیدا کن توش. به فکر انجام تکلیف نباش. لذت ببر

9 پسندیده

سلام… همه ی دوستان به خوبی راهنمایی کردن، من فقط پیشنهاد ساده ای که ای جی میده، و واسه خودم مفید بود رو میگم.
هر موقع خسته شدین درس رو قطع کنین، موسیقی پر انرژی بذارین، فعالیتی که دوست دارین انجام بدین، و بعد که دوباره نیرو گرفتین، سرحال برگردین به درس. :blush:

16 پسندیده

فكر خوبيه ، مرسي از پيشنهادتون

9 پسندیده

خواهش میکنم :cherry_blossom::blush:

9 پسندیده

کلا انگیزه خوب نیست چون همونطور که باعث جلو رفتن میشه وقتی انگیزه کم میشه باعث افت میشه انگیزه خوب نیست باید برنامه داشته باشیم

10 پسندیده

منم دقیقا همینجوریم و بعضی وقتا فکر میکنم شاید یه مشکلی دارم، ولی وقتی بیشتر دقت میکنم میبینم کلا سیستمم جوریه که یه هفته خیلی خوب و با بازده عالی پیش میرم یه هفته بی حوصله م و انرژی جمع میکنم واسه هفته ی بعدیم

8 پسندیده

منم دارم خسته میشم. از داستان ها. داستان و کتاب خوندن گیرا نیستن. کلا یه جوری ان. فیلم دیدن و موسیقی رو ترجیح میدم.

7 پسندیده

این اتفاق برای همه ی آدم ها میفته. فکر میکنم اگر سخنرانی خانم مل رابینز در سایت TED رو ببینید دید خیلی بهتری بهش (این حال روحیتون) به دست میارید. و همچنین میتونید کتاب معروف ایشون با عنوان قانون پنج ثانیه رو هم تهیه بکنید البته با دیدن همون ویدیو هم ذهنیت تون تغییر می‌کنه ولی به خودتون بستگی داره که بر اساسش عمل کنید یا نه.

11 پسندیده

[quote=“raha4, post:17, topic:38221, full:true”]
سخنرانی خانم مل رابینز در سایت TED

لینکشو دارین؟
ویا ویدئو را میزارین لطفا ؟

7 پسندیده
8 پسندیده

سلام
عالی بود.
فقط اینکه این کتاب در محتوای زیبوک هست؟

6 پسندیده

سایت تد کجاست؟ میشه بهتر راهنمایی کنید.