به دنبال یک مشت انگیزه

یه مدته مثل اول شارپ نیستم. زنجیره ام قطع نشده چون برای رفع تکلیف میخونم تا قطع نشه. موقع گوش دادن به داستان های تکراری انگلیسی قدرت نمی تونم تمرکز کنم. یه مقدار خسته کننده اس. کسی پیشنهادی داره؟

4 پسندیده

سلام :tulip:

من شاید پیشنهادی براتون نداشته باشم.

ولی تجربه خودم این هست که «ایجاد تعهد »و «یخورده کم کردن بار برنامه» و پرداختن به مطالب جالب «بدون دقت به اینکه حتما یاد گرفتید یا نه» میتونه کمکتون کنه.

منظورم از ایجاد تعهد یا شرکت در چالش های همین تالاره یا داشتن یه پارتنر میتونه کمکتون کنه.

ضمن اینکه این مسىله برای همه پیش میاد.بقولی افت و خیز در مسیر یعنی شما تو راه هستید.

حالا باز دوستان با تحربه میان کمک میکنن.
ولی من خودم ایجاد تعهد این مواقع خیلی بهم کمک میکنه‌‌و اینکه انسان دشواری ها رو در کنار دیگران راحت تر طی میکنه🌹

8 پسندیده

تنوع بدین به برنامه تون
اگه خسته شدین یه مطلب جدید گوش کنید، فیلم ببینید. کتابای مناسب سطح تون بخونین. این کتابا خیلی عالین کلا رفرش میشین و پر انگیزه. پادکست‌های جالب زیادی تو زبانشناس هست اونا رو گوش کنید. دیگه کلا یه مدت متنوع بشه بعد دوباره برگردین قدرت و بخونین یا هر برنامه ای که داشتین دنبال کنین

8 پسندیده

هرکسی باید قلق خودش دستش باشه
من زنجیرم هر دوهفته یک روز قطع میشه ‌(یا کار پیش میاد یا تمرکز یا انگیزم پایین میاد یا هر دلیلی…) ولی وقتی میخونم باتمام وجود میخونم
شاید بعضیا با حرف من مخالف باشن ولی استراحت دادن به مغر بهتر از یکنواخت و رفع تکلیفی خوندن و ماست مالی کردنه

9 پسندیده

سلام
اینکه میفرمایید زنجیره ام قطع نشده چون برای رفع تکلیف میخونم تا قطع نشه، نشون میده که شما در طول روز کارهای متنوعی رو انجام میدید یا وقت نمیکنید یا حوصله نمیکنید به هر حال سعی کنید کارهای اضافه و لغو رو از زندگیتون حذف کنید مثل تماشای تلوزیون گردش در فضای مجازی مثل اینیستاگرام و اینا خوابیدن بیش از اندازه صحبت کردن با دوست درمورد یه موضوع بی اهمیت و… مثلا همین اینیستا لامصب کم ترین زمانی که ازت میگیره بیشترین زمانیست که زبانشناس ازت میگیره! منظورم اینه که میگی بزار یه نگاهی به اینیستا بندازم این یه نگاه حداقلش میشه 15 دقیقه نیم ساعت. یا خود تلوزیون تماشا کردن واقعا حساب کن ببین روزانه چند ساعت تلکزیون میبینی خب؟ 2 ساعت؟ خیلی خوب این دو ساعته کجا به دردت خورده تا حالا؟ کدومش یادت مونده چی شده؟!
باید کلا چیز های لغو رو ریشه کن کنی. حالا اینارو که میگم حتما انجامشون بده

1. موقع کار با زبانشناس اینترنت گوشیتو خاموش کن.
  2. نرم افزار های اضافه را از گوشیت حذف کن مثل بازی ها و اینا.
  3. به خودت مصمم باش و موقع درس خواندن به هیچی گوش نده و نگاه نکن. یه مدت اینطوری بگذره عادت میکنی و دیگه اگه روزی چند ساعت درس نخونی دلت میگیره :blush:
11 پسندیده