اولین تصمیم و آخرین وعده ی پوشالی به خودم که

عنوان اینه «دیگه میخام فارسی صحبت نکنم» !!!
چت ،پرسش ،سلام کردن به زبان مادری تا اطلاع ثانوی تعطیل است :wink:

و یک قول ترکی بدم از جانب خودم که در همین فضای رسانه‌ای تالار زبانشناس ؛ فقط انگلیسی بنویسم…
/ /چیه🤨 چرا زُل زدی تو چشمم ؛؛ تو هم تکرار کن!! این یه جمله تأکیدیه/ /
پس بگو به انگلیسی بنویسم ، حتی به غلط، حتی چی!! غلطططط ، غلطططط، امااااا ترکی ،فارسی،و زبان مادری یوخخخخ … البته فعلاً یوخ ،تاوقتی به کمک هم کامل یاد بگیریم …
یه سخن معروف هست که میگه
(((تو ،نتیجه ی افکارت نیستی!،بلکه نتیجه ی اعمالت هستی…)))
پس اگه در ذهنت تصور داری که روزی به زبان مسلط خواهی شد ، اگه از همین الان در این مشارکت همگانی با من، سوگنددد یاد نکنی! و عمللل نکنی،،، چیی? :thinking: بگو ؟ زِ هی خیالِ باطل ! دوست من ، :sweat_smile:

(ناپلئون بناپارت میگه ، هوشمند کسی است که در وقت تصمیم گیری خوب فکر کند و در وقت عمل کردن، تنها عمل کند) یعنی دیگه دل دل نکن ،عمل کن عمل
-Just do it-

یه داستانم از خودم ، ی شرح یا یک بیوگرافی:
من فارسی حرف زدنم ادبی هستش ،کلا همجا که بخام فارسی صحبت کنم ،فقط،ادبی ؛(دلیلشم برمیگرده به کودکیم؛که بیخیال) و کلا زمانیکه دارم با کسی یا دوستی صحبت میکنم ،شخص با صراحت تمام حالا یا یکی بگه با وقاهت تمام فرقش دوتاست!!؛ رک بهم میگه :
داری از رو کتاب میخونییی :sweat_smile: البته من خودمم میخندم :smile: و البته بهشونم حتی حق میدم ⁦ :relaxed:⁩ ، چون شعور گوهری نایاب است که در بغالی ها عرضه نمیشود …

خب از جلسه ی معارفه که بگذریم…
:wink:

میخام اصل موضوع رو باهاتون در میون بذارم :roll_eyes: یعنی اینکه بیایید پس از این مشارکت پرشورررر :clap: :clap: همه با هممم به این ایده عمل کنیم :handshake: در اصل یک لایحه یا قانون بین خودمون :person_gesturing_no: (زبانشناسی ها) تصویب کنیم ⁦ :writing_hand:⁩ … همگیییی باااااا هممم :muscle: البته اینجا مجلس نیست اما تالار که هست !!! بچه ها بیاید همه واسه کارهای روزمره و کلا فعالیت هایی که در تالار انجام میدم جرئت اینو پیدا کنیم که انگلیسی ساده و روان باهم برای تبادل دانش و یا گپ زدن استفاده کنیم
واگر جایی در درخواست کمک ، اشتباه گرامری داشتیم ، دوست دیگری اشتباهمونو برامون تصحیح میکنه و ما هم صحیحش را در درخواست های بعدی استفاده میکنیم و یاد بگیریم ⁦☺️⁩ به همین راحتی… BOoOom!!

بچه ها لفتش ندید :confetti_ball: زمان زود میگذره ⁦ :stopwatch: ⁩، ما که کلی از وقتمونو تو تالار میگذرونیم اما بیاید ازش یک سووود :100:
باور نکردنی بدست بیاریم ،

فواید این ایده از این قراره :

۱- کسب اعتماد بنفس در مکالمات :upside_down_face:
۲- کم کردن خطاها و اشتباه و حرکت به سوی حرفه‌ای شدن :face_with_monocle:
۳- به مرور نهادینه شدن گرامر و ساختار جملات در حافظه ناخودآگاه :brain:
۴-افزایش استمرار و پایبندی به مسلط شدن (شما بر افکار منفی چون نمیتوانم ها !غلبه کرده اید) :exploding_head:
۵- افزایش محیط های هم فکری انگلیسی زبان و عملاً قرار گرفتن در محیط واقعی

وخیلی فواید دیگه … :muscle:

البته شاید هم تا حالا کسانی مثله آقا کامبیز گل و اساتید دیگه این ایده و پیشنهاد رو داده باشن ، اما این سری فففررررقققق داره چون میخایم در همه ی بخش های تالار این قانون رو استفاده کنیم نه فقط در گروه های افراد فعال تالار، بیایید همگی یه قول ایروووونییی ومتحد بدیم که طبق اون عمل کنیمو همه باهم ، دست از بچه بازی های «ذهن» برداریم ، مثلهافکاری چون: بقیه چی فکر میکنن ،اگه مسخره ام نکنن و … در اصل هیچ مانعی بجز افکار درونی جلو رومون نداریم بچه هااا ،باور کنید

البته چند نکته هم واسه ی عملی کردن این پروسه ی
فعلا زبان مادری تعطیل! میطلبه ، که البته همه رعایت میکنن ،

۱- من اسمم امیرحسینه و خیلی ها باهام آشنا هستند مثله عزیزانی همچون

و دیگر دوستان و آشنایان اینجانب :wink: (که میدونن من همه رو استاد خطاب میکنم در همه سوالاتم چون!!! من کوچکه همه زبانشناسی ها و اگر در کل تالار کسی زبانش بده و هیچی بلد نیست اون یکی منم و شماها عزیزان در هر سطحی، همه اساتید منید)

پس اگه جایی احساس ضعف دارید ،قانونو زیر پا نگذارید
:stop_sign: چون @erik1 از همتون ضعیف تر و ضریب هوشیشم حتی کمتره و هر بهونه ی دیگه هم هست گردنه من ، چون همش بهونه ای بیش نیست …

۲- هیچ کس Nomber One یا سوپر استار مکالمه نیست!! :
پس خواهشاً اگر احساس می‌کنید کسی سطحش پایینه ، غرورو زیرپا بگذارید و بدون کلاس گذاشتن
(البته اگر واقعاً راهکاری دارید؛ نه اینکه تظاهر کنید بلدید) بهش بی منت کمک کنید و کمک کنید ،،،

قانون آخر ✓ کسی کسیو مسخره نمیکنه در صورتیکه در درون خودش احساس ضعف کنه وگرنه احترام گذاشتن به عقاید دیگران کار ساده ای بود ،،
عرایضم به پایان رسید :pray: پیروز باشید و برقرار :hugs:

شروع کنید به رای دادن و سعی کنید سریعااا همه رو راجع به این لایحه :wink: مطلع کردن :tada::tada::tada::tada:

کوچیک همه ، و البته تنبل تر و مبتدی تر از همه Erik1 :tulip:

31 پسندیده

I totally agree with you. So, where do you start? Or better to say, What do you start with? Although you didn’t mention me! :joy::grin::v:
Anyway, thanks for this your excellent challenge.
:pray::pray::green_heart::blue_heart:

10 پسندیده

I totally agree with you. So, where do you start? Or better to say, What do you start with? Although you didn’t mention me! :joy::grin::v:
Anyway, thanks for this your excellent challenge.

:hugs:
Thank you for your support
and I was inspired by your energetic songs
@elahehvelayati dear

9 پسندیده

Really?! It’s my pleasure. :hibiscus::sunflower::two_hearts:
English music means for me “Good Vibes”
I’m completely addicted to them. Listening to English music is my everyday activities.
They always motivate me to learning English more and more.
Sometimes I get along with the singer. :microphone::joy::v:
I don’t listen to Persian music at all.

Don’t mention it. Any time. :pray::pray:

9 پسندیده

No one else to talk to here? Where exactly are you, guys?
Aren’t you afraid to write in English?
I’m full of mistakes in writing English. But, no big deal.

@erik1
What do you think about this?
Now if there was a dispute, anyone was here! :joy:

9 پسندیده

Hello dear friend, I am really happy that you have made so much progress and made this challenging decision
:ok_hand::ok_hand::ok_hand::clap::clap::clap::clap::clap::clap::+1::+1::+1::+1::+1::tulip::tulip::tulip::tulip::tulip::tulip::heart::sparkling_heart::heart::sparkling_heart::heart::sparkling_heart::heart::sparkling_heart::heart::sparkling_heart::heart::sparkling_heart::tulip::tulip::tulip:

10 پسندیده

@elahehvelayati dear
If someone joins us, it will be in his favor, and if
no one wants to do it, he is in the illusion of success.
I do this myself, and greet you who are ready

8 پسندیده

I do this myself, and greet you who are ready
@drmkh dear
Congratulations, because people only dream of success
:confetti_ball:
:pray: :tulip:

7 پسندیده

I don’t think I’m ready. I only try to be better every day than I was yesterday.

Of course, it may be due to the fear of making mistakes in writing English, not exactly illusion or hallucination of success.

7 پسندیده

Hi
Who did call me … :thinking::thinking::thinking:

7 پسندیده

Hi dear @erik1 :heart_eyes: :smiling_face_with_three_hearts:
This is wonderful. making this decision shows the courage and determination someone has.
I love English. :heartpulse: I remember the first time I wrote a SMS to mu English teacher I was overwhelm by it but after a while I start typing ,texting and writing in English.
Writing in English to you guys is something nice and enjoyable.
It is my pleasure to join this .

9 پسندیده

Studying for our university exams. :joy: :joy: :joy:
well I dont know about the others but I was busy studying when I got the e-mail.
Give it a brake and I m sure the others will come in no time. :smiling_face_with_three_hearts:

8 پسندیده

Your English skill is awesome. Your writings show us your English power. We’re so proud of your high abilities.
We would ask you to challenge us in writing English, if possible.

8 پسندیده

Hello every one ,I m really excited to participate in this challenge but I’m busy with my university exams these days however I will come back in few days later and I’m sure this decision and challenge is awesome for
.:blush:everyone to get rid of being shy about speaking

11 پسندیده

You’re so great and there is no doubt about this. :smiling_face_with_three_hearts:
But the experience has proven me that wherever there is discussion in the forum, many people are present in that moment! :joy:

9 پسندیده

I’m very angry Beacus i can’t understand English articles when I am searching in internet
For example NASA have a competition of making a new toilet for a space station but I can’t understand what is their conditions

8 پسندیده

Dear friend :dizzy::dizzy::dizzy: Can I give you feedback on your writing?

10 پسندیده

I promise that try to do this plan :grinning: :clinking_glasses:

9 پسندیده

Hello
I agree with you
But I’m a beginner, I don’t know many words and grammars
But I try to write in English and ask my questions in English.

9 پسندیده

Challenge accepted :star_struck:

9 پسندیده