بی انگیزگی‌ مقطعی

سلام دوستان
آیا برای شما این موضوع پیش آمده؟
ممنون میشم راهنمایی کنید
وقتی در یه بازه زمانی نمیرسی زبان بخونی یا بی انگیره میشی و یا به هر دلیلی یه مدت خوندن زبان ش و ول میشه چه میکنی؟

7 پسندیده

سلام بله من به شخصه باهاش کنار میام .من وقتی مثلا روزی یک ساعت درس میخونم
دو سه روز میشه بی انگیزه میشم و و اون زمان رو اصلا درس نمی خونم…
ولی هفته بعدش به جای روزی یک ساعت روزی دو ساعت میخونم که جبران شه…

موفق باشید

9 پسندیده

سلام
خودتون باید بگردید پیدا کنید که چه چیزی انگیزتونو بالا میبره.
منم باهاش کنار میام هیچ وقت تسلیم نمیشم و ول نمیکنم.

9 پسندیده

سلام دوست عزیز
به نظر من برمیگرده به اتفاقاتی که برات در روز افتاده، و حست رو نسبت به خوندن کور میکنه، شاید با گوش دادن یه آهنگ یا آشپزی و کاری که واقعا حال دلت رو خوب میکنه بتونی از این حس بد یا هرچی که تو ذهنت اسمشو میذاری دورشی.

با آرزوی روز خوب و جذاب برایتان

6 پسندیده

من دقیقا دیروز اینجوری شدم
یه تیکه از یه درس رو هرچی میخوندم متوجه نمیشدم دیگه کلافه شدم و حس کردم نمیتونم بیشتر ازین پیش برم چون متوجه مکالمه ها نمیشم
واقعا ناامید شدم
امروز بهترم😊

5 پسندیده

بله. این حالت برای اکثر آدما پیش میاد. اما هرچقدر هم حس و حال تون برای خوندن زبان نامساعد بود، بازم سعی کنید تایم اون روز رو حتما زبان کار کنید. به نظرم بهترین کار اینه که اون داستانی بیشتر دوست دارید و بلد هستید رو پلی کنید و بهش گوش بدید.

5 پسندیده

سلام عزیزم بله برای همه این اتفاق می‌افته در اکثر مواقع…توصیه میکنم این مقاله رو که در این باره هست رو مطالعه کنی

5 پسندیده

سلام
من هر موقع حس کنم که روز خاصی، حال و حوصله انگلیسی خوندن رو ندارم، راهکاری که خودم در پیش می گیرم و اکثراً هم خیلی روم جواب می ده، چند تا آهنگ انگلیسی :notes::musical_note::headphones: گوش می دم و حتی خودم باهاشون می خونم.

این تاپیک آهنگ رو برای بچه ها :blue_heart::blue_heart: ایجاد کردم

6 پسندیده

بقول زبانشناس انگیزه مهم نیست فقط باید تعهد داشته باشیم که به کاری که انجام میدیم، این مهمه!:wink:

5 پسندیده

سلام دوست عزیز
من شخصا روزی حدود یک ساعت و نیم با اپ زبانشناس زبان میخونم،مثل تفریح بهش نگاه میکنم و کلا کار خسته کننده ای هم واسم نیست چون فانه و در عین حال هم یاد میگیرم ازش،توصیه میکنم شماهم به دید تفریح خیلی باحال بهش نگا کنی تا هیچوقت بی انگیزه نشی.

7 پسندیده

سلام ممنون از اظهار نظرتون
این موارد خیلی پیش می اد براتون؟

2 پسندیده

سلام
نه بعد از چنروز پشت سرهم کار کردن اینجوری شدم اما دیگه بعد دوباره افتادم رو روال
اون موقع هایی که اینجوری هستم راهشو پیدا کردم بجای اینکه برم درس جدید یا اینکه خیلی به لغات یا گرامر یا کلا به یادگیری گیر بدم و بخوام خودمو محبور کنم که باید حتما تمرینمو داشته باشم، بجاش فقط و فقط گوش میدم ،چندبار و چندبار درسمو گوش میدم اینقد گوش میدم تا روز بعد که حال داشتم درس برام آشناتر باشه و بتونم درست حسابی تمرینش کنم
واسه من این روش خوب بود
هم زنجیره م قطع نمیشه هم زبانمو تمرین کردم و هم زده نمیشم

4 پسندیده

روش بسیار خوبی است:100::100::100::100::100:

4 پسندیده

یکی برام بی انگیزگی رو معنی کنه :sunglasses:

2 پسندیده

ینی ترجیح میدین بیکار دراز بکشین تا ی چیزی بخونین😂

4 پسندیده

گل گفتین، آفرییین
:clap:

:clap: