Would+past verb?

سلام دوستان. توی این جمله چرا نویسنده would اورده؟ نمیشه حذفش کرد؟

Every night when I was little, my mother would read me a bedtime story.

بسته “انگلیسی را از طریق شنیدن بیاموز” سطح دوم، شماره 14

3 پسندیده

من از لحاظ گرامری و ساختاری توضیح نمیدم چون اینطوری یاد نگرفتم. چیزی که من متوجه شدم و ازش استفاده میکنم رو بهتون میگم.

وقتی داریم صحبت از گذشته میکنیم و میخوایم بگیم یه واقعه ای با تکرار رخ داده از would استفاده میکنیم.

طرف میگه وقتی بچه بوده، مامانش براش قصه میگفته…

وقتی would میاریم یعنی مامانش بارها شب ها براش قصه میگفته. نمیدونم منظورمو تونستم برسونم یا نه؟

اینم توضیح تکمیلی: میگه برای رفتارهای مرسوم و عادتی استفاده میشه.

We sometimes use would (rather like used to) when talking about habitual past behaviour:

• Every weekday my father would come home from work at 6pm and watch TV.
  • Every summer we’d go to the seaside.
  • Sometimes she’d phone me in the middle of the night.
  • We would always argue. We could never agree.
8 پسندیده

سلام من یه سوال داشتم خب اینجا از present perfect هم میشه استفاده کرد دیگه چون یکی از کاربرد هاش این هست که در زمان گذشته یه کاری کردی و بار ها تکرار شده مثلا :
She has watched the movie .
یعنی او این فیلم را تماشا کرده است و چون نمیدونه چند بار قبلا تماشا کرده با :point_down::point_down::point_down: میاد .
Present perfect

2 پسندیده

آره ولی این مورد از یه تایم شروع میشه و تا الان یا یه زمانی ادامه پیدا میکنه. وقتی از would استفاده میکنیم گنگ تره، شامل تاریخ خاصی نمیشه و در گذشته هم به پایان رسیده. مثلا تو این مثال طرف میگه در کودکیم مامانم برام قصه میگفت.

نگفته هنوز هم میگه. یه دوره ای یه عادتی بوده و انجام شده و در قالب خاطره الان بیان شده.

5 پسندیده

آها ممنون همیشه برام سوال بود که تفاوت would با present perfect چی هست :pray:

3 پسندیده

پیشنهادم اینه حتما کتابهای سطح بندی شده زیبوک رو بخونید. هر روز اگه مطالعه داشته باشید با این ساختارها زیاد رو به رو میشید و براتون جا میوفته. ممکنه نتونید توضیح بدید چرا؟ ولی میتونید بفهمیدش و ازش استفاده کنید.

پس تا میتونید گسترده خوانی داشته باشید

3 پسندیده

کاملا متوجه شدم آقا کامبیز :ok_hand::ok_hand: خیلی ممنون از کمک هاتون :tulip::tulip:

2 پسندیده