Pick off ؟

سلام
She used to carry a full pot of water on her hip and use her other hand to pick a fruit or a branch off a tree for firewood.
در اینجا off همراه با pick هست یا خودش به تنهایی یک adv هست؟

این تاپیک مربوط به کتاب« میسیای وحشی » در نرم‌افزار «زیبوک» است. مجموعه: « کتاب های خیلی ساده »

3 پسندیده

سلام دوست عزیز
اینجا pick off یک فعل مرکب هستش به معنی چیدن
to remove by picking or plucking

6 پسندیده

سلام @ShaghayeghAlavi
من اینو تو دیکشنری جستجو کردم ولی فقط pick میشه چیدن pick off نوشته بود شلیک کردن یا همچین چیزی.

3 پسندیده

مرسی از اینکه منشن کردین همه رو که بتونم سریعتر پیدا کنم. ممنونم.
در اینجا، نکته اینه که pick off در واقع اصلا با هم نیست.
pick fruit میشه میوه چیدن. این از این جدا.
خود off something یا حتی off of خیلی وقتا میشه جدا شدن از چیزی یا دور شدن یا برداشتن چیزی از روی چیز دیگر.
he got off the chair
از روی صندلی بلند شد
حتی take off هواپیما.
یا حتی
apples fell off the tree
سیب ها از درخت/از روی درخت افتادن.

پس اینجا هم در واقع off با a tree branch اومده، و ربطی به pick نداره.

pick a fruit or a branch off a tree
میوه را چیدن، یا برداشتن/چیدن/کندن شاخه ای از درخت

9 پسندیده

خیلی ممنونم خانوم @ShaghayeghAlavi واقعا خیلی ممنون که به سوالاتم پاسخ دادید فقط یه سوال دیگم مونده که عنوانش child’s ears هست اگه اونم جواب بدید خیلی ممنون میشم.

به هر حال ممنونم که کمکم کردید.

3 پسندیده

سلام خانم مربی @ShaghayeghAlavi ممنون که اشتباهمو اصلاح کردید:tulip::tulip:.من قسمتی از دیکشنری دیدم که pick off رو با هم و به معنی حذف چیزی با برداشتن و چیدن اون نوشته نوشته و چون معنی متن هم همخوانی داشت از این جهت فکر کردم مرکبه ولی off some thing رو نمی‌دونستم که شما گفتید:pray:

5 پسندیده

سلام وقتتون بخیر، اختیار دارین.
نه این هم اصلا غلط نیست و چیزی که شما گفتین هم درسته.
اما این معنی فعل ترکیبی pick off کمتر توی دیکشنری ها هست و اینجوری بهش اشاره نمیشه. اگر این رو در نظر نگیریم میتونیم همون off رو در نظر بگیریم، که در واقع کاری که این دیکشنری کرده هم همینه و این ترکیب رو معنی کرده. و در واقع هردو داریم یه چیز میگیم :four_leaf_clover:
من چون دوستان هنوز شک داشتن به اون روش هم توضیح دادم :tulip:

5 پسندیده

تشکر خانوم علوی با پاسختون من هم به معلوماتم اضافه شد:shamrock::shamrock::rose:

3 پسندیده

شما لطف دارین مرتضی عزیز، منم همیشه از پاسخ های شما لذت میبرم و یاد میگیرم :rose:

3 پسندیده