مشکل کلمات در زمان speakung

من یه مشکلی دارم وقتی از لایتنر استفاده میکنم خیلی از کلمات رو بلدم حتی بدون اینکه جمله پایینش رو ببینم ولی موقع اسپیکینگ یادم نمیادشون و ازشون استفاده نمیکنم و فقط از همون کلمات قبلی که مثلا ۱۰ سال پیش یاد گرفتن و خیلی روتین استفاده میکنم و خب اسپیکینگم اصلا خوب نیست و کلمه کم میارم همیشه
کسی میتونه بابت این موضوع کمک کنه که چیکار کنم این کلمات جدید تو اسپیکینگ یادم بیاد؟

2 پسندیده

سلام هر چه بیشتر از کلمات جدید در جملات استفاده کنید بیشتر در حافظه ثبت میشود پس تکرار و تکرار در جملات کاربردی

4 پسندیده

مشکل دقیقا همینه ک موقع اسپیکینگ از کلمات استفاده نمیکنم مگه برم کتاب یا دفترچه با دیکشنری باز کنم‌یادم بیاد

3 پسندیده

من یه روشی استفاده میکردم شاید واست مفید باشه،یه موضوع انتخاب کن،در موردش حداقل چند دقیقه صحبت کن و صداتو ضبط کن،بعد برگرد ببین چه کلمات کلیدی استفاده کردی،معادل هاش رو در بیار و دوباره همون صوت تکرار کن با کلمات جدید

4 پسندیده

سلام دوست عزیز نگاه کنید درک مطلب لسینینگ و در اخر اسپکینگ یعنی شما اسپیکینگ شما اهسته تر پیشرفت میکنه البته هرچه اون دو مهارت دیگه شما پیشرفت کنه کمک میکنه اسپکینگ شما هم جلو بره اما باید بدونید یادگیری زبان یک پروسه زمان بره تقلا نکنید زور نزنید از زمانی که برای یادگیری می زارید لذت ببرید

اگر اون دو مهارت دیگری که گفتم به قدر کافی قوی هست ولی اسپیکینگتون هنوز خیلی فاصله داره (البته بالا گفتم اسپیکینگ در قیاس با درک مطلب و لسنینگ یکی دو گام عقب تر خواهد بود این طبیعی هست ) ویدئو زیر کمک کننده خواهد بود

https://www.youtube.com/watch?v=8TmF7uHu_Ls&t=3s

4 پسندیده

ممنون سعی میکنم موارد گفته شده رو امتحان کنم. بله میشه گفت اسپیکینگم خیلی پایینتر از لیسینینگ و درک مطلب یه خلطره ای یادمه ار قبلا ی بار تو ی جای دیدنی یزد ی چندتا توریست بودن ک میخواستن چیزی بپرسن من همه حرفاشونو میفهمیدم ولی ناخداگاه فارسی جواب میدادم نمیتونستم کلمات درست کنار هم بچینم البته الان بهتر شدم😅

3 پسندیده

سلام خوندن این مقالات میتونه براتون مفید باشه

3 پسندیده