کمک فردا امتحان دارم😅

فرق Gerundبا Infinitive چیه؟
اینها میتونن هم به جای مفعول و هم فاعل و… بیان.چون مصدرن. اما اگه مثلا در تستی جای خالی باید چجوری تشخیص بدیم از بین اینها. امتحانات لینکی غالبا4 گزینه ای است و از اینطور سوالا هم توش زیاد میاد.ممنون میشیم اگه روش تشخیصشو بفرمائید.
#فرمول تشخیصشون چیه؟

4 پسندیده

یک نمره بیشتر نداره منم جواب ندادم😅

3 پسندیده

سلام دوست عزیز

راستش اینها، فرمول مشخصی برای تشخیص نداره. باید به مرور و بتدریج، تو قالب های مختلف سعی کنی بهشون توجه کنی و یادشون بگیری.

مشاهده اونها و خوندن مثال های مختلف شون تو دیکشنری های تک زبانه هم، خیلی می تونه کمک کنه.

با این حال، کتاب “اشتباهات متداول در زبان انگلیسی”، روی این موارد، خیلی خوب کار کرده و من خودم این کتاب رو فشرده خوانی کردم.

4 پسندیده

سلام
آها ممنون
فعلا واسه فردا نمیتونید از تجربیاتتون کمکمون کنید تا حدی. غالبا چطوره!

4 پسندیده

اگه راه میانبری وجود داشت که همون ابتدا می گفتم و دریغ نمی کردم.

من خودم هنوزم تو این قسمت اگه توجه نکنم یا حواسم به موارد جدید نباشه، قشنگ اشتباه می کنم.

اگه کسی راه میانبر یا قاعده خاصی می شناسه، به ما هم بگه، کمتر سوتی بدیم جلوی این و اون! :joy:

اون کتابه که گفتم، نیم ساعت اولش، دقیقاً در مورد این مباحث حرف اضافه هست. یعنی نیم تا یک ساعت وقت گذاشتن، واقعاً ارزش اش رو نداره؟! :grin::yellow_heart:

4 پسندیده

:sweat_smile::sweat_smile:
بله بله
من بعد از جست و جو های فراوان😂 فهمیدم که اگر حرف اضافه داشتیم، بعدش Gerand میذاریم اگر فعل to beداشتیم بعدش صفت،infinitive.
البته یک سری فعل ها هم هستم که مخصوص ها کدومن غالبا مثل choose
decided
want
try
learn
forget
wait
و… که مخصوص infinitive هست

3 پسندیده

مرسی😅
یککککک نمرههههه

3 پسندیده