تلفظ انگلیسیم خوب نیست. چه کنم؟

سلام من حدود دو هفته میشه که با زبانشناس و تالار اشنا شدم و واقعا فک میکنم خیلی خوش شانس بودم که اتفاقی این اتفاق افتاد
من بعد یک هفته سردرگمی و بالا پایین فک میکنم راهمو پیدا کردم و الان تصمیمم‌رو جدی گرفتم که با قدرت جلو‌برم
تو‌تالار تقریبا اکثر مطالب خوندم و واقعا باید بگم فوق العاده بود و هر روز اینجا میام و از مطالب استفاده میکنم
فقط من یه مشکل جدی دارم که مطلبی ازش تو تالار پیدا نکردم و مجبور شدم بپرسم اینه که تلفظ من و ادا کردن کلماتم اصلا خوب نیست و این باعث میشه جرات حرف زدن از خودم بگیرم
و اینکه میخوام بدونم فقط از طریق تکرار‌ و روش سایه این مشکل حل میشه یا روشهای دیگه ی هم هست
چون حتی بعد گوینده بازم تلفظم جالب نیست و تو روش سایه همش جا میمونم و حس میکنم قدرت دنبال کردنش رو‌ندارم
لطفا راهنماییم کنید چیکار کنم دوس ندارم نا امید بشم چون با تموم قدرت دارم جلو میرم
ببخشید اگه بد نوشتم فقط داشتم چیزهایی که به ذهنم‌ میاد مینویسم. ممنون میشم راهنماییم کنید‌و بهم انگیزه بدید
و از تجربه هاتون بگید

4 پسندیده

سلام
میتونم براتون یه مقاله طولانی بنویسم ولی اینکارو نمیکنم
فقط تو دوتا جمله بهتون میگم

1- هرچی بیشتر گوش بدید تلفظتون به مرور زمان بهتر میشه، نگران این قضیه اصلا نباشید

2- یه Voice از خودتون تو این جا ضبط کنید (هر ماه یه دونه جدید ضبط کنید) و هر ماه به وویس ماه قبلتون گوش بدید، خودتون پیشرفت تو تلفظ و لهجه تون رو متوجه میشید

به همین سادگی

5 پسندیده

اخه مشکل اینجاست من بعد کلی تمرین تو طول روز مثلا وقتی میخوام بخوابم ،دارم اون مطالب برا خودم مرور میکنم میبینم باز اونجور تلفظ میکنم و وقتی وویس خودمو گرفتم خیلی اشتباه داشتم
من تقریبا دوسال کلاس زبان رفتم و همیشه زبان کار کردم کمی توقعم از خودم زیاده
و وقتی وویس دوستان میشنوم واقعا لذت میبرم و دوست دارم منم به همین روونی و با لهجه عالی حرف بزنم

2 پسندیده

ممنون دوست عزیز سعی میکنم بیشتر وقت بذارم و اینکه تو‌چالشها شرکت کنم ولی واقعا الان در اون حد نیست که بخوام وییس بدم ولی بی صبرانه منتظر اون روزم که منم بتونم وییسم اینجا بذار
به امید اون روز:blush::blush:

3 پسندیده

خب همون دیگه
تلفظ با شنیدن و تکنیک سایه و مرور زمان حل میشه
همه بچه های اینجا همینجوری به این سطح رسیدن
یه نفر هم نبوده که به غیر ازین تلفظش روون شده باشه

3 پسندیده

سلام دوست عزیز
خوش اومدین :rose:
شما ی ماه تمرینایی که زبان شناس گفته رو انجام بدین مطمئن باشید که از پیشرفتتون اونقدر هیجان زده میشین که باورتون نشه :grinning:
بابت تلفظ هم نگران نباشید زیاد گوش دادن باعث میشه ناخودآگاه تلفظ درست رو به کار ببرید
فقط زمان بدین به خودتون و با قدرت ادامه بدین :muscle:

3 پسندیده

سلام دوست عزیز.
نگرانیتونو درک میکنم.
ولی همانطور که دوستان گفتن زیاد شنیدن تاثیر بسزایی دررنوع تلفظتون داره.
اینکه از بدو شروع نگران تلفظی و سعی میکنی هر شب نگران تلفظت بدت باشی خیلی خوب نیس . این باعث میشه ضمیر ناخوداگاهت همیشه باور کنه تلفظت خوب نیس و یجورایی مانع پیشرفتته.
من یه پیشنهادی دارم شما دو هفته بدون اینکه درگیر تلفظ باشی فقط خوب گوش کن خوب به تلفظا دقت کن. یعنی ترجیح میدم تکنیک سایه هم اصلا نزنی.
چون ذهنت شرطی شده که وقتی بد تلفظ میکنی خودتو بازخواست کنی.
پس فقط دو هفته به یه درس گوش بده و هنگام گوش دادن و توحه به متن تنها اون کلماتی که تلفظش برات نا اشناس گزینه تکرار رو بزن تا برات repeatکنه و بعد تکرار کن.
بعد دو هفته که خوب درک کردی درس رو . حالا تکنیک سایه رو بزن اونم سایه تعاملی یعنی یه جمله میخونه استاپ حالا خودت تلفظ کن و…
ببخشید طولانی شد
لب کلام خوب گوش دادن منجر به خوب ادا کردن کلمات میشه شک نکن.
ولی خب در هر کسی متفاوته مثلا
من خودم سایه کار نکردم و با خوب گوش دادن تلفظام خوب شد.
پس اصل خوب گوش دادن رو فراموش نکن.
موفق باشی :rose:

7 پسندیده

ممنون نسیم جان بابت راهنماییت حتما اینکارو‌میکنم از روزی که شما و دوستانتون میبینم و چالشها و چتهاتون میخونم خیلی انگیزه پیدا کردم
و به قول شما انگار کمی دارم حساسیت نشون میدم و حتما از تجربیاتتون استفاده میکنم
نمیدونم چجوری تشکر کنم ازت و اینکه خوشحالم که در جمع زبان شناس هستم

این بالایی در جواب لطف شما بود نسیم جان

3 پسندیده

ممنون راستش انگار به همین انگیزه ها و حرفا نیاز داشتم ممنون از وقتی که گذاشتید.

3 پسندیده

حتما بازم ممنون
پس در انتظار وییس منم باشید اونم با قدرت:muscle::muscle:
تشکر ازت دوست عزیز

4 پسندیده

سلام نمیدونم کی ولی سوالتون به زودی مقاله بعدی من میشه.

درباره تلفظ خیلی موارد حاکمه و تمرین های زیادی میشه کرد.

ایشالا روش کار خواهیم کرد.
صداتون رو واسه ما هم بفرستید. اینجوری بهتر میشه نظر داد

6 پسندیده

سلام ممنونم این که عالی میشه شما همیشه لطف دارید
حتما میفرستم البته باکمی تاخیر که حداقل به قول دوستان گوشم به انگلیسی عادت کنه
ممنون بخاطر وقتی که میذارید

3 پسندیده

کمی تاخیر یعنی فردا دیگه ؟ :smiley:
ایشالا فردا اولین وویس شما رو اینجا میشونیم و لذت می بریم :rose: ( از فردا اونور تر راه نداره )

2 پسندیده

وای فردا خیلی زود نیست :see_no_evil::see_no_evil::see_no_evil:

3 پسندیده

چیزی که میشه انجام الان انجام داد رو به عقب نندازید

گاهی وقتا همین قدم ها می تونن مسیرتونو به کل تغییر بدن

5 پسندیده

پس تا دوشنبه وییس رو‌ حتما میذارم ممنون واقعا شما به همه انگیزه میدید:pray::pray:

3 پسندیده

سلام، جناب فرزاد هر آنچه لازم بود رو گفتن. لطفا این رو هم از طرف من بپذیرید:
(Happiness is, a good catch)خوشبختی یعنی یک صید بزرگ. دستیابی به اپلیکیشن زبانشناس هم در حکم یک صید بزرگ برای شماست پس بخوبی ازش بهره ببرید. و مهمترین ابزار اون هم صبر و تلاش هست. به امید موفقیت

3 پسندیده

سلام دوست عزیز ممنون
اره واقعا خودمم میگم که خیلی خوش شانس هستم که با زبانشناس اشنا شدم ، چون اینقدی برای کلاسهای زبان هزینه کردم و نتیجه نگرفتم که حسابش از دستم در رفته
با زبانشناس با امید و قدرت زیاد شرو کردم و همچنین دلگرمی همه شما عزیزان که مطمنم به نتیجه مطلوب میرسم
موفق و شاد باشید .

2 پسندیده

ببخشید دوستان من در جواب لطف شما عزیزان جوابها رو میفرستم اما نمیدونم چرا بعدش مخاطبم به متنم اضاف نمیشه خلاصه فک کنم هنوز خوب بلد نیستم چیکار کنم منو ببخشید

3 پسندیده