تفاوت بین pick up and choose؟؟

این تاپیک مربوط به درس «راه بهتری برای یادگیری زبان انگلیسی» در اپلیکیشن «زبانشناس» است. دوره «کتاب گویا»

سلام؛ روز زیباتون در برکت نور :hibiscus:
Pick up به معنی برداشتن هست و یه جاهایی شاید به معنی چیدن گُل هم باشه.
Choose به معنی انتخاب کردن.

3 پسندیده

ممنون💐
معنای رو میدونستم ولی در جمله ی
You have picked up this book for a while.
چرا از فعل pick upبجای choose استفاده شده و تفاوت این دو فعل چیه؟؟

آها متوجه شدم.
ببینید از فعل pick می تونیم زمانی استفاده کنیم که یک انتخاب دقیق مد نظرمون باشه.
یک یا بیشتر از یک شی، قابل توجه نیست.
توی جمله‌ی خودتون به This book اشاره کرده، پس برامون تعیین کرده.
اما درباره‌یِ choose حق انتخاب داریم و قابلیت جایگزینی هم برای انتخاب مون میتونه وجود داشته باشه.
سؤال تون هم قبلاً مطرح شده:

3 پسندیده

سلام خوبین میخوام زبلن انگلسی بخونم لطفا کسی بهم یاد میده

1 پسندیده

سلام دوست خوبم, وقتی اینجا و توی این تالار هستین به این معناست که تو مسیری یادگیری هستید! :blush:
فقط کافیه پله های این مسیر رو شروع به بالا رفتن کنید تا رشد کنید و از پیشرفت خودتون لذت ببرید.
هر مسیری چالش های خودش رو داره و این مسیر هم نظم و تداوم میخواد کم بخون, کوچیک بخون, کوچیک یاد بگیر, هر روز یاد بگیر و بزرگ شو!:wink::pray:

2 پسندیده

گمون میکنم کلاس های ساده توی بخش زیبوک بتونه گزینه مناسبی برای شروع باشه.:blush:

1 پسندیده

ممنونم از دوست عزیزمون برای توضیحات فووووق العاده دقیق و جامعشون اجازه میخوام منم یه مثال بزنم که براتون کامل جا بیوفته هرچند که میدونم درک کردید:

شما ممکنه به بوتیک برید و از فروشنده درخواست شلوار جین کنید و فروشنده هم انواع جنس ها رو به شما معرفی میکنه و شما با توجه به سلیقه و روحیاتتون ۶ تا از مدل هارو انتخاب) choose ( میکنیدو فروشنده جلوی روی شما میزاره و شما در آخر ممکنه دو تا از این شلوار هارو برای خودتون بردارید) pick( و بخرید.

انتخاب ها وسیع و متنوعه اما برداشتن و گلچین کردن خاص و معطوف به گزینه های محدوده😊

3 پسندیده

درودها به شما آقای امیدیان، سپاسگزارم بابت توضیح تون :relaxed::cherry_blossom:

2 پسندیده

خواهش میکنم, ممنون از شما:blush::pray:

1 پسندیده

خیلی سپاسگزارم:hibiscus::hibiscus::hibiscus::hibiscus::hibiscus::hibiscus::hibiscus::hibiscus::hibiscus::hibiscus::hibiscus::hibiscus::hibiscus::hibiscus:

2 پسندیده