میشه از برنامه ریزیاتون برای زبان بگین

:ok_hand::heart_eyes::heart_eyes::rose: خیالم راحت شد… چون اینطوری حس میکردم فایده ای نداره… الانم که همه درگیر خونه تکونین واقعا تمیرین کردن سخته مجبورم فقط گوش بدم

4 پسندیده

ممنون برای گفتن تجربتون :pray::rose:

3 پسندیده

یه مدت بگذره متوجه میشی که همونا که فقط میشنید رو هم یاد گرفتی. فقط چند بار حتا با همین روش گوش بده.

3 پسندیده

خود اپ زبان شناس نشون میره که چقد گوش کردیم ؟؟؟

4 پسندیده

سلام. با اجازه‌ی دوستان
اگه نظر من رو بخواین من انگلیسی قدرت رو پیشنهاد میدم.
چون خیلی اصولی تر از دو دوره‌ی دیگه‌اس. و پیشرفت در این دوره بسیار چشمگیره.
البته من خودم تا انتها این دوره رو نرفتم ولی کلا پیشرفتی که بعد از انگلیسی قدرت حس کردم رو در دوره های دیگه نداشتم.
و اینکه لغات و اصطلاحاتی که در دوره‌ی انگیسی قدرت استفاده میشه بسیار بسیار کاربردی تر از لغات انگلیسی بدون تلاش هست. قشنگ همه جا به چشمتون میاد این لغات.
و اینکه دست‌کم درسنامه‌ی اصلیش موضوعات جالب‌تری رو مطرح میکنه نسبت به دوره‌ی انگلیسی بدون تلاش.

و این که اساتید هم رو انگلیسی قدرت بسیار تاکید دارن. موفق باشید.
:sun_behind_small_cloud::green_heart:

12 پسندیده

منم از درس های ای جی بیشتر برای آموزش زندگی کردن و مهارت‌های بهتر تو حوزه کاری و زندگی استفاده میکنم و دارمم میرم جلو تا ببینیم چه اتفاقی می‌افتد تا حالا که خیلی راضی هستم واسه من خیلی راضی کننده است امید وارم واسه بقیه هم بتونه مفید واقع بشه و به شدت من رو علاقه مند کرد به مقوله شیرین (یادگیری) که آدم ها چطور یاد میگیرن.

6 پسندیده

من معمولا در روز زیاد فرصت مطالعه ندارم . عموما یک درس در روز کامل میخونم لغاتش رو یاد داشت میکنم تا مدام مرورش کنم ، لایتنر رو خالی میکنم . یه داستان هم بدون توجه به معنی و فقط برای تلفظ گوش میدم .
نمیدونم درسته یا غلط ولی اینجوری خوب پیش رفتم

7 پسندیده

عالیه من هم فکر میکنم هدف ای جی یاد دادن لغات یا انگلیسی نیست بلکه هدف عميق تری رو دنبال میکنه. یک وقتهایی به انگلیسی گوش میکردم خیلی مغزم اذیت میشد. ولی الان پادکست های انگلیسی رو میزارم گوش میدم اصلا ا ذیت نمیشم چون حس خوبی باهاشون پیدا میکنم و تایم وقت گذرانیم باهاش زیاد شده و فک میکنم هدف ای جی همین. با اون قصه های به قول خودش مسخره و عجیبش. و اینکه مغز رو از حالت ترس به انگلیسی پاک میکنه. البته تا به امروز به این نتیجه رسیدم و اساتید بگن اگر اشتباهی توی برداشتم هست.

6 پسندیده

سلام وقت بخیر من هم مشکل در برنامه ریزی دارم برای من سخته که هدف سالیانه بزارم در اهداف ماهانه هم گاها شکست میخورم من هدفم اینه که بتونم ماهیانه چهل ساعت زبان بخونم و گوش بدم جدای از فیلم دیدن اما سه ماهه یا میشن ۳۳ ساعت یا ۳۵ ساعت یک بار هم شدن ۳۹ ساعت و ده دقیقه😅 و سعی کردم که هدفمو بزارم مطالعه ده ساعت در هفته … امیدوارم که بتونم کاش بشه روزی دو ساعت خوند و بهش عادت کرد چون واقعا میگم کل این ۲۴ ساعت چطور گذشت؟

4 پسندیده

درود بر شما. عادت رو باید خودتون ایجاد کنین. شما با زمان کمتر مثلا روزی 10 دقیقه شروع کنین و آروم آروم زمانتون رو زیادتر کنین مثلا روزی 3 دقطقه یا 5 دقیقه بهش اضافه کنین حالا یا کمتر یا بیشتر. هم عادت ایجاد میشه هم اینکه وقتی به 2 ساعت رسید میتونین ثابت نگهش دارین و دیگه براتون سخت نیست.

8 پسندیده

میتونید دنبال گشتن شخصیت خودتون باشید و یک کنکاشی توی خودتون بزنید از چه چیزی خوشتون میاد، از چه رفتار خانواده گی که دارید لذت میبرید و یک دلیل براش پیدا کنید و اگر هم که میدونید، میتوانید توی اون حوزه موضوعاتش رو به( انگلیسی ساده) پیدا کنید و گوش بدید. مثال شما توی بچگی کتاب رمان براتون زیاد خوانده شده و خودتونم مطالعه داشتید، میتونید با پیدا کردن مطالب و کتاب های رمان و جذاب انگلیسی اونها رو گوش بدید وحتما یادگیریتون و لذت بخشتر و خیلی سریعتر میشه. ولی مثل من چون اصلا داستان یا هیچ کتاب رمانی نخوندم نمیتونم با اون ارتباط بگیرم و گوش کردن اون واقعا برام سخت میشه ولی به کتاب موفقیت خیلی واکنش زیاد نشون میدم و میتونم به اونها بیشتر گوش بدم. امیدوارم بدرد کسی بخوره و اگه اشتباهی هم توش هست دوستان لطف میکنن گوش زد کنن بهم .

7 پسندیده

تجربه من

اوایل فقط روی مهارت شنیداری و دایره لغات تمرکز کرده بودم.
هر روز پادکست های آقای AJ Hoge رو میشنیدم. توی مسیر راه محل کار هر صبح و عصر ۲۰ تا ۳۰ دقیقه وقت داشتم و از این وقت استفاده میکردم و پادکست ها رو گوش میکردم (Effortless English)
وقت رانندگی به جای آهنگ گوش دادن (شخصا ترجیح میدم پادکست صوتی و خلاصه کتاب گوش بدم به جای آهنگ) اکثر اوقات مینی استوری ها رو گوش میکردم و با AJ شادوینگ انجام میدادم و به سوالاتش پاسخ میدادم.
این پادکست ها خیلی روی روند یادگیری من اثر مثبت گذاشتند. میگن زبان جدید رو مثل کودک باید یاد گرفت، اول باید زیاد بشنویم…

برنامه ریزی فعلی من:

لغات:
روزانه تعدادی از کلمات داخل لایتنرم رو مرور میکنم (تعداد کمی مرور میکنم، از زبان شنانس و Anki و یه اپ دیگه استفاده میکنم برای لایتنر)
شنیداری:
اکثر روز ها ۳۰ دقیقه توی روم های کلاب هاوس انگلیسی زبان صحبت هاشون رو گوش میدم، معمولا موضوعاتی مثل نقد و بررسی کتاب ها و توسعه فردی و سایر موضوعات مورد علاقم رو شرکت میکنم.

در طول هفته حداقل 4 ساعت وقتم رو توی یوتیوب میگذرونم و ویدئوهای مختلف به زبان انگلیسی بدون زیرنویس نگاه میکنم. (موضوعات مورد علاقم رو دنبال میکنم مثل توسعه فردی، خلاصه کتاب ها، مکالمه افراد موفق و نویسنده ها، یادگیری مهارت ها و…)

ریدینگ:
اکثر روز ها متن میخونم. یه لیست از مجلات و وبسایت های انگلیسی زبان تهیه کردم و به صورت تصادفی بهشون سر میزنم و یه مطلب رو کامل میخونم و لغاتی که بلد نباشم رو هم استخراج میکنم. و گاهی هم برای خودم ترجمه و توی وبلاگ شخصی خودم قرار میدم.

یکی از بهترین منابع ریدینگ سایت theconversation.com هست که یکی از اساتید زبان به من معرفیش کرد.
به این شکل که متن رو میخونم، ساختار های گرامری رو از داخلش در میارم و مرور میکنم (البته به مرور چشمت عادت میکنه بهشون)، و لغاتی که بلد نیستم رو هم استخراج میکنم.

این وب سایت ها هم برای ریدینگ خوب هستن:

• سایت wikihow.com آموزش های جالبی در همه زمینه ها داره
  • سایت brightside.me محتوای سرگرم کننده و جالب
  • سایت verywellmind.com مطالبی در زمینه روانشناسی (محتوای مناسب برای توسعه فردی و سلامت روان)
  • سایت time.com محتوای بروز و بسیار

ژورنال:
یه کانال تلگرام خصوصی برای خودم درست کردم و روزانه چند دقیقه ای Voice خودم رو درباره کارهای روزمره خودم ضبط و ارسال میکنم که آرشیو بشه.

مکالمه:
قبلا پارتنر زبان داشتم و درباره موضوعات مختلف صحبت میکردیم.
اما الان در طول هفته ۲ یا ۳ داستان کوتاه از کتاب Steps to understanding رو حفظ میکنم و درباره این داستان صحبت و توی کانال تلگرام خصوصی خودم مخصوص همین موضوع ارسال میکنم. (برای شنونده فرضی داستان رو سعی میکنم توضیح بدم!)
WhatsApp Image 2022-05-17 at 10.42.32 AM

پیشنهاد:
از کم باید شروع کرد
اول وقت های مُرده در طول روز رو باید شناسایی کرد (با توجه به شرایط کاری و زندگی)
بعد باید برنامه ریزی کرد برای این زمان ها. و البته باید با کم شروع کرد. مثلا لغات رو بار اول نباید بگیم امروز ۵۰ لغت میخونم. بهتره از کم شروع بشه مثلا بگیم روزی 3 لغت رو میخونم برای شروع(خوندن لغات هم روش خودشو داره،‌ پیدا کردن شکل های مختلف اون لغت، چه حروف اضافه ای دارن، متضاد و مترادف، به کاربردن در جمله های ساده و …)
مهم اینه که بتونیم توی چک لیست روزانمون تیک انجام دادن اون کار رو بزنیم این خیلی تاثیر مثبت داره، و اگر هدف رو زیادی بزرگ در نظر بگیریم (مثلا بگیرم روزانه ۵۰ لغت) و اگر نتونیم این ۵۰ تا رو بخونیم اثر منفی میذاره و ممکنه دیگه نتونیم ادامه بدیم.
برای شروع حتما باید از کم شروع بشه و ۲۱ روز این روند رو ادامه داد تا به یک عادت روزانه تبدیل بشه.
یه Goal Tracker داشته باشید. که بشه روند پیشرفت رو دنبال کرد و با چشم دید. این کار موجب تشویق برای ادامه میشه (مثل زنجیره زبان شناس) میشه از دفتر های بولت ژورنال استفاده کرد یا حتی از یه فایل اکسل و یا اپ های مخصوص این کار.

دارن هاردی توی کتاب اثر مرکب میگه:

«برداشتن قدم‌های کوچک، دنبال کردن یک برنامه و پیوسته انجام دادن آن قدم‌های کوچک باعث می‌شود تا به موفقیت برسیم.»

فلسفه کایزن میگه:

«برای ایجاد بهبود، نباید به دنبال تغییرات انفجاری یا ناگهانی باشیم، بلکه هر نوع بهبود یا اصلاح به شرط آنکه پیوسته و مداوم باشد، باعث پیشرفت و موفقیت می شود»

سعدی هم قرن ها پیش گفته:

«رهرو آن نیست که گهی تند و گهی خسته رود
رهرو آنست که آهسته و پیوسته بود»

و البته اگه وقت آزاد زیادی داشته باشیم میتونیم و بتونیم به صورت عمیق روی یادگیری زبان وقت بذاریم تاثیر فوق العاده ای داره، من خودم برای ساختار های گرامری یک ماه کامل روی این موضوع تمرکز کردم (کلاس خصوصی آنلاین + چند منبع خوب گرامری و تمرین روزانه) کتاب کار عمیق از کال نیوپورت رو هم برای تمرکز پیشنهاد میکنم.

زبان یک مهارته و یادگیری این مهارت نیاز به برنامه ریزی بلند مدت و اختصاص دادن زمان روزانه به آن و بهبود مستمر داره و برای پیشرفت توی هر مهارتی می‌بایست تمرین و انضباط شخصی داشت.

24 پسندیده

عالیه :clap::clap::clap::clap::clap:

3 پسندیده

کامل‌ترین کامنتی که در این باره دیدم و خیلی کمک کننده بود ممنونم:seedling::pray:

4 پسندیده

سلام تشکر از زمان و حوصله ای که گذاشتین
مطلب برام بسیار مفید و کاربردی بود
سپاس

3 پسندیده

سلام و درودی به زیبایی سلام
زری بانو جان بسیار مطلب شما آموزنده بودن
مررررررررسی عزیز بزرگوارم م م م
:heart:

3 پسندیده

مرسی مرسی از همه تجربیاتتون . دارم مثل ی کودک ب حرفاتون گوش میدم و سیوش میکنم . وای ک چقدر ذوق دارم برای وقتی ک بیام انگلیسی قدرت و تلاش و … :hugs::wilted_flower:

5 پسندیده

چقدر متمرکز و حرفه ای و خاص بود این تجربه …بی نهایت لذت بردم مخصوصا که دقیقا اشتراکاتم در نوع مطالعات و شنیدن ها بسیار با تجربه شما نزدیک بود.
واقعا ممنونم از معرفی منابع ریدینگ و اشتراک نحوه مطالعه و پیشرفتتون. بسیار استفاده کردم . و باعث شد در برخی موارد روش های خودم‌را تغییر دهم.

برای شما موفقیت روز افزون آرزو دارم. چرا که لایق آن هستید برای اشتراک گذاری بیشتر آن با دیگران‌:rose::rose::rose::rose:

و یک تشکر اختصاصی:

اولین کاری که کردم به دنبال کتاب پیشنهادیتون در اپلیکیشن زبانشناس گشتم. و وقتی دیدم با لهجه بریتیش این کتاب قرار داده شده سرشار از هیجان و شادی شدم.

این شادی میلیاردها بار سهم زندگی شما و عزیزان زحمتکش این اپلیکیشن باشد:rose::rose::rose:

5 پسندیده

دوست عزیز کل ساعتهای مطالعه کرده یا شنیده شده رو کجا میزنه؟

الان میتونید بگید سطح شما در زبان شناس کدومه؟