چطوری از این اپ استفاده کنم ؟

این تاپیک مربوط به درس «درس واژگان» در اپلیکیشن «زبانشناس» است. دوره «انگلیسی قدرت»، فصل «مقدمه ای بر دوره‌ی انگلیسی قدرت»

هدف و سطح زبانتون رو بفرمایین راهنماییتون کنیم تا با کدوم دوره ها شروع کنین دوست خوبم

1 پسندیده

باسلام و خسته نباشید…
هدف من بیشتر بهبود متن خوانی و درک مطلب هستش سطحم b2 هست،لطفا راهنماییم کنید.

1 پسندیده

سلام
زنده باشید

@flewovernest
برای بهبود درک مطلب پیشنهادهای مختلفی میشه داد که به درک مطلب کمک میکنه.

1- کتاب خوندن
شما میتونید از کتاب های زیبوک استفاده کنید. یکی از ضروریات تقویت مهارت درک مطلب افزایش دایره لغته. یعنی هر چی لغات زیادی بدونید خیلی میتونه روی تقویت مهارت ریدینگ هم اثر گذار باشه و کتاب خوندن یکی از راه هایی هست که میتونه بهتون در تقویت این مهارت کمک کنه. نحوه مطالعه بهینه کتاب خوندن رو در مقاله زیر گفتیم

2- پادکست گوش دادن
شما میتونید یک پادکستی رو انتخاب کنید و گوش بدین و بعد در انتهای کلیت چیزی که از اون پادکست متوجه شدین رو یادداشت کنید و این عمل میتونه در تقویت ریدینگ موثر باشه.

3- فیلم و سریال دیدن
یکی دیگه از راه هایی که میتونه به تقویت ریدینگ کمک کنه تماشای فیلم و سریال و انیمیشن هست. نحوه استفاده صحیح از فیلم ها رو در ویدیو زیر توضیح دادیم

4- حتما مکالمه کنید
وقتی دو نفر با هم به انگلیسی مکالمه داشته باشند طبیعتا باید از صحبت های همدیگه درک درستی داشته باشند که بتونن جواب همدیگه رو بدن و قطعا مکالمه کردن هم میتونه در تقویت ریدینگ اثرگذار باشه

5- سوال کردن در مورد متنی که میخونید
برای این مورد یکسری دوره های آموزشی در اپلیکیشن زبانشناس وجود داره که دقیقا به همین صورت طراحی شده که ابتدا یک داستانی بیان میشه و تمام لغات جدید اون درس داخل اون داستان گنجونده شده. بعد اتمام بیان داستان راوی میاد داستان رو همراه با سوال مطرح میکنه و تکرار این سوال ها خیلی به درک مطلب کمک میکنه که من یک نمونه در تصویر نشون میدم

متناسب با سطح شما میشه دوره انگلیسی واقعی را یاد بگیر رو پیشنهاد داد.

2 پسندیده