زیبوک 1401 📚

آفرین بودیکا :white_check_mark:
طبق معمول عالی
غیر از این از تو انتظار نمی رفت :deciduous_tree: :four_leaf_clover:

6 پسندیده

فیلمش هم هست
برای تصور بهتر میشه دید
یکم غیر واقعی بنظر میاد، ولی خوبه، مثل فیلم هندی ها نیست
گاهی داستان های عاشقانه کوچکی در فیلم ها و داستان ها وجود داره
موضوع اصلی نیستن ولی جالبن و میشه گفت احترام یا هم ذات پنداری رو بر می انگیزن
من اونها رو به داستان ها و فیلم های کاملا عاشقانه ترجیح میدم

4 پسندیده

#پیشنهادمطالعه
کتاب ملت عشق
Forty Rules of Love
تمام شد. کتاب قشنگی بود. تعداد کلمات جدیدش کمتر از اونیه که بنظر میاد، خیلی از این کلمات رو ما میدونیم مثل صوفی، درویش و … و تعداد زیادی هم اسم داره مثل شمس، مولانا، کیمیا و …
کتاب قشنگی بود.
نقطه ضعف کتاب لهجه غیر بومی راوی بود.
کتاب قدری طولانی است. نود و پنج فصل و با سرعت یک حدود دوازده ساعت طول می کشه، اما بنظرم خوندنش لذت بخشه و در پایان ناراحت نیشین که کاش بیشتر ادامه داشت.
به سطح متوسط به بالا پیشنهاد میشه
خوندنش رو توصیه می کنم

12 پسندیده

کتاب دون کیشوت تمام شد
زیبوک
بخش کتاب های ساده
Don Quixote
خود کتاب فوق العاده است
اما این خلاصه ای بود نه چندان دلچسب
برخی بخش ها هم گویا جا مانده بود
مثل انجمن برادری و … که در داستان هم بهش اشاره میشه ولی نیامده
امیدوارم تیم زبان شناس یه نسخه بهتر و کامل تر این کتاب رو هم بذارن
برای خوندن خوبه، اما با خوندن اون نمیتونیم بگیم با این کتاب آشنایی کافی داریم
بهرحال، برای قبل از متوسط قابل پیشنهاده

11 پسندیده

من ترجمه شده اشو هم به صورت متنی خوندم و هم صوتی شو گوش کردم :sweat_smile::sweat_smile:
ولی زبان اصلی شم دانلود کردم جزو برنامه امه ک بخونم واقعا کتاب خیلی خوبیه :pinched_fingers::pinched_fingers:

8 پسندیده

عالیه :+1:t4:
لطفا صوتی اش رو برای منم بفرست
متشکرم :pray:t4:
راستش من و منا از اشعار مولوی یه خاطره خیلی جالب داریم
یه روزی برات تعریف می کنم

6 پسندیده

#پیشنهادمطالعه
کتاب افسانه بئوولف
Beowulf
یک افسانه در مورد یک قهرمان از مردم گت
اتفاق اصلی در دانمارک و بین مردم دن می افته
کتاب برای سطح متوسط قابل توصیه است
کتاب خوبه، کلا حدود یک ساعت و شامل ده فصل
کلمات خوبه، صدای راوی داستان هم خوبه
یک انیمیشن فوق العاده به همین نام هم از این داستان اقتباس شده
البته داستان انیمیشن به مراتب پخته تر و زیباتره
هر دو رو توصیه می کنم

10 پسندیده

چشم حتما

6 پسندیده

سلاممم! :heart:

من ی کتاب دیگ از تلگرام خوندم، گفتم ی معرفی کوتاه درموردش بنویسم تا حس و حالش نرفته :sweat_smile:

کتاب people we meet on vacation نوشته ی Emily Henry

من تا الآن دو تا کتاب از امیلی هنری خوندم و با اینکه ژانر دو تاشونم عاشقانه بوده، دوستشون داشتم. چیز جالب تو کتابای این نویسنده برای خود من شخصیت ها هستن، واقعا شخصیت پردازی قویی داره و آدم گه گاهی با خودش فکر میکنه ی بخشی از خودشو تو کاراکترها میبینه و در نهایت داستان…ی معنی وجود داره که واقعا برای خود من ارزشمند و مهم ب نظر میرسه. انگار شخصیت ها ی دغدغه، یا ی مشغله فکری دارن…ی جورابی انگار ی فلسفه درمورد زندگی و یا ی داستان در مورد خودشون تو ذهنشون میسازن و هی اون رو بالا و پایین میکنن و در نهایت داستان…به ی حقیقت میرسن.

Those were the endings I found solace in. The ones that said, Yes, you have lost something, but maybe, someday, you’ll find something too.

Maybe things can always get better between people who want to do a good job loving each other. Maybe that’s all it takes.

ی کتابایی هستن که شما خلاصشونو که میخونین، میفهمین میخوان درمورد ی چیز مهم حرف بزنن و وقتی میخونیدشون ممکنه فرا تر از انتظاراتتون برن، مثلThe invisible life of Addie Larue یا کتابای چارلز دیکنز، بعضی از کتابا هستن که معنی تو ی اصل و تار و پود داستان هستش و ممکنه فقط ی داستان ساده ب نظر بیان و مثل بقیه ی کتابا جملات خاصی نداشته باشن، ولی واقعا معانی بزرگی پشتشونه، مثل Harry Potter، و بعضی کتابام هستن که شما ازشون انتظار دارین که ی کتاب ساده باشن، ولی میفهمین که اون ساده بودن ی جور ی پوششه و درسته که داستان چیز جدیدی نیست ولی این شخصیت های داستانن که اهمیت دارن. کلا خیلی خوبه که آدم میبینه فقط خودش نیست ک ی مشکلاتی رو داره و کسای دیگه ایم هستن که حالا نه درست شبیه خودش، ولی نزدیک بهش فکر میکنن.

A story so cherished has to be dressed in casualness to disguise its significance in case the listener turned out to be unsympathetic.

Diane Setterfield, The Thirteenth Tale

#پیشنهاد مطالعه

16 پسندیده

به به😍 beach read ام خیلی خیلی قشنگه (البته من هنوز وسطشم چون صوتی نیست و کند پیش میرم😅) ولی دقیقا امیلی هنری از اون نویسنده هاییه که تقریبا هرچیزی بنویسه من میدونم دوسش خواهم داشت:')

9 پسندیده

اتفاقاً رفتم چک کردم بقیه کتابای امیلی هنری رو، ولی چون آدیو بوکش تو اون کانال نبود دیگه بیخیال شدم. :smiling_face_with_tear: الآن a little life رو شروع کردم.

7 پسندیده

این کتاب هم تموم شد. قشنگ بود.

14 پسندیده

سلام شبتون بخیر :cherry_blossom::green_heart:

کتاب چهار میثاق مطالعه شد :heavy_check_mark:

کتابشو دوست داشتم قبلا صوتیش به زبان فارسی نصفه گوش داده بودم
راوی خوب بود
فقط بعضی جاها متن با صوت هماهنگ نبود

14 پسندیده

A Little Life
مرثیه‌ست حقیقتا😢خدا بهت صبر و تحمل بده.

بعدش
Unhoneymooners
رو گوش کن حال و هوات عوض شه بشوره ببره😅

9 پسندیده

صبح همگی بخیر^-^
زیبوک من، امروز:

11 پسندیده

#پیشنهادمطالعه
کتاب اشک خون آشام
Vampire Tear
کتاب ساده اما شیرینی بود
راوی خیلی خوب بود، بعید میدونم تمام این صداها برای یک نفر باشه
یکم سرعت صحبت کردن ها کند بود، من روی یک و دو دهم گذاشتم خوب شد، بیشتر از اون هم برای بعضی صداها خوب نبود.
داستان آسان بود
از اسمش هم معلومه بحث ومپایر و ماورا طبیعه هم در اون هست
بهرحال از خوندنش لذت بردم
کتاب تقریبا کوتاهه، ده فصل و هفتاد و پنج دقیقه
سطح متوسط میتونه به راحتی بخونه
توصیه می کنم

توصیه می کنم

14 پسندیده

سلام دوستان :purple_heart::purple_heart:

کتاب دوم مجموعه هری پاتر رو شروع کردم :heart_eyes::hugs:

یه کتاب داستانی داستانی دیگه هم شروع کردم . دونده هزار تو . موضوعش برام جالب بود و عجیب :ok_hand::sweat_smile:

13 پسندیده

من کتاب اول این مجموعه رو خیلیییی دوست داشتم. :heart_eyes:ازش ی سری ۳ قسمتیم ساختن که خیلی هیجان انگیزه، خوبه بعد اینکه خوندینش فیلمشم ببینین، من خودم فیلمشو بیشتر دوست داشتم.

10 پسندیده

مرسی بودیکا خانم از راهنمایی تون که فرمودین

5 پسندیده

یک بخش از داستانهای نانسی درو خوانده شد.

11 پسندیده