زیبوک 1401 📚

پنجشنبه 24 شهریور ماه :seedling:
سلام و شب بخیر. :rose:

داستانهای مصور صوتی

:blue_heart: :seedling:

6 پسندیده

وای وای :heart_eyes: نفر پنجمی هستی که تعریف میکنه از‌این مجموعه! :star_struck: فکر می‌کنم خیلی قراره خوشم بیاد از کل سری :sweat_smile: فقط منتظرم این دفاع به خیر بگذره شروعش کنممم :dancer:t2:

6 پسندیده

:smiling_face_with_three_hearts::smiling_face_with_three_hearts::rose::rose:
من خودمم این روزا خیلی دلم‌ میخواد یدونه ترسناک‌بخونم :sweat_smile: مخصوصا چند روز پیش اتفاقی این ویدیو رو دیدم یهو دلم‌ خواست برم گوسبامپسو بخونم :sweat_smile:

https://youtu.be/79_ey9e8nvI

7 پسندیده

خیلی خیلی ممنونممم :star_struck::pray:

5 پسندیده

بله
دقیقا :+1:t4:

3 پسندیده

خواهش
موفق باشی :four_leaf_clover:

4 پسندیده

دوشنبه 28 شهریور ماه :seedling:
سلام و شب بخیر. :rose:

داستانهای مصور صوتی

:blue_heart: :seedling:

5 پسندیده

سلاممم :blue_heart:

من این فصل از کتاب رو تموم کردم، خیلیییییییییییی عالی بود. من فیلم این سری رو قبلا دیده بودم ولی واقعا کتابش خیلی بهتره، کاملا آدم رو غرق خودش میکنه و نمیدونم چطوری ولی نویسنده انقد خوب همه چیز رو توصیف میکنه که صحنه های فیلم یک صدم تجسم شما و اون حس و حالی که داره نمی شه. و ی چیزی که من خیلی دوست دارم در مورد این کتاب جدا از اینکه خیلی پر معنی و مفهومه، این هست که ی دنیای پر از تناقضه، یعنی انگار مرز بین زیبایی و زشتی مطلق میمونه، بین امید و ناامیدی، خوبی و بدی، و درسته اینا رو معمولا ما تو کتابای این مدلی داریم، ولی من احساس میکنم که اینحا اون تضاده خیلی عمیق تر و بولد تره.

داستانشم فک کنم همه بدونن ولی خلاصش این هست که در زمان های قدیم حلقه های قدرتی ساخته میشه، ۳ تا برای الف ها، ۷ تا برای کوتوله ها و ۹ تا برای انسان ها( اگه اشتباه نکنم). دانش ساخت این حلقه ها به عنوان ی هدیه جلوه داده میشه، در حالی که در حقیقت وسیله ای برا کنترل هستش و در خفا قوی ترین حلقه توسط سارومون ساخته میشه که تمام حلقه های دیگه رو کنترل میکنه. همه ساکنین middle earth جمع میشن تا دربرابر سارومون و نابودی که داره به بار میاره ایستادگی کنن و اون رو تقریباً شکست میدن، و حلقه بین این هیاهو برای ۲۰۰۰ سال مفقود میشه تا اینکه ب دست هابیتی به اسم بیلبو میوفته و…

در حقیقت این حلقه باید نابود بشه، چون اگه دوباره ب دست سارومون بیوفته دیگه راه نجاتی برای middle earth نیست، ولی برای نابود کردنش باید به جایی برگرده که در اونجا ساخته شده، ولی هر کسی نمی تونه این کار رو کنه، چون که حلقه انقدر فردی که صاحبش هست رو با خودش درگیر و ذهن و قلبش رو فاسد میکنه که در حقیقت این حلقست که صاحب فرده و نه جور دیگه، که این مسئولیت رو دوش برادر زاده ی بیلبو(فرودو) قرار میگیره…

It is not despair, for despair is only for those who see the end beyond all doubt.

We do not.

این جمله رو خیلی دوست داشتم.

Nay!’ said Legolas.

'Alas for us all!

And for all that walk the world in these after-days.

For such is the way of it: to find and lose, as it seems to those whose boat is on the running stream.

But I count you blessed, Gimli son of Glóin: for your loss you suffer of your own free will, and you might have chosen otherwise.

It’s the job that’s never started as takes longest to finish, as my old gaffer used to say.

پ.ن: در مورد نویسنده این کتاب ی فیلم هست به اسم Tolkien که من یکی دو سال پیش دیدم و خیلیییی خوشم اومد، فک کنم از روی بیوگرافی آقای تالکین ساختنش ولی مطمئن نیستم.

7 پسندیده

مثل همیشه معرفی بسیار عالی و خوبی ارائه دادین خیلی لذت بردم ممنونم :rose: :shamrock:

7 پسندیده

نظر لطف شماست. :heart:

5 پسندیده

سلام دوستان
این کتاب هم خونده شد . این یکی از کتاب‌هایی بود که ای جی تو دوره قدرت معرفی کرده بود
خوب انتظار بیشتر از این داشتم اما شاید علت اینه که مطالبش خیلی برای من تکراری بود
چون مقالات زیادی درباره موضوع سلامتی خونده بودم.

بخوام خلاصه بگم . تو این کتاب درباره رازهای تندرستی رو بررسی کردند و چندتا قبلیه شناسایی شد که دانشمندان برای مطالعه شیوه زندگی اونها و علت عمر طولانی و سلامتی به آنجا سفر کردند.
بعضی از آنها مدتی رو با اون افراد زندگی کردند که از نزدیک شیوه زندگیشون رو بررسی کنند.
نتیجه مطالعات آنها شد:
۱. پرهیز از فرآورده های گوشتی و لبنیاتی
۲. خوردن سبزیجات و غذاهای با پایه گیاهی
۳. فعالیت بدنی حتی در سالهای کهولت
۴. لذت بردن از هر لحظه زندگی و شاد بودن
۵. زندگی اجتماعی و همدلیبا تمام افراد منطقه
۶. داشتن عشق نه صرفا عشق دو جنس مخالف. عشق به فرزند. دوست. …
۷. عدم استفاده از غذاهای کنسرو شده
۸. شکر گذاری در هر مرحله از زندگی …

8 پسندیده

من چرا یک کتاب که جذبم کنه پیدا نمیکنم؟:upside_down_face:فعلا زوربای یونانی رو دارم تست میکنم :rofl:

7 پسندیده

کلی کتاب اضاف شده
من هی به لیست اضاف میکنم ببینم چقدر طول میکشه بخونمش :laughing:

تعدادشون خیلی زیاد شده دیگه موندم کدوم بخونم
بیشتر برای یادگیری بخون نوشین جان وگرنه که اینجوری اذیت میشی
مثلا همین کتاب تندرستی آخراش دیگه داشتم به زور میخوندم مطالبش تکراری بود برام اما بخاطر اینکه کلی کلمات توش تکرار میشد خوب بود ادامه دادم

4 پسندیده

متاسفانه معلوم نمیشه تا کاوش نکنی، اونم باید اسم کتاب رو بدونی :frowning:

5 پسندیده

تو قسمت درخواست کتاب من همیشه چک میکنم چون آنجا اطلاع میدن کدوم کتاب اضاف شده

4 پسندیده

سخته که :rofl:، کاش یه قسمت تازه ها داشتیم

4 پسندیده

هستا من همیشه از همونجا چک میکنم:sweat_smile:

5 پسندیده

اول برین تو کاوش، بعد گوشه بالا سمت چپو بزنین

بعد تو دسته بندی ها سه بخش به طور خاص مال کتابه:
کتاب، رمان و مجموعه داستان.

یکیشونو که انتخاب کردین از گوشه بالا چپ “جدید ترین” رو انتخاب کنین.

بعد دیگه جدید ترین کتابا رو میاره براتون. این اواخر آپلود ها همه تو مجموعه داستان بوده که فکر میکنم منتظرن مجموعه کامل بشه بعد اطلاع بدن. ولی بازم یکی دوتا کتاب تو اون درخواست کتابا اصلا اطلاع رسانی نشده مثل همین پروژه‌ی رزی

10 پسندیده

دستت درد نکنه آرزو جان:heart_eyes:، دیگه اینقدر کاوش نکرده بودم توش:rofl:

5 پسندیده

خواهش میکنمم :green_heart::hugs:
وای :sweat_smile::sweat_smile::sweat_smile::see_no_evil::see_no_evil::joy::joy::joy:

5 پسندیده