یادگیری زبان با ویدیو و داکیومنت

سلام خدمت دوستان من مدتی هست که تو فکر اینم زبانم رو قوی کنم یا اصطلاحا مسلط بشم تو انگلیسی اما مشکلی که دارم تایممه که اجازه نمیده بهم زبان رو از منبعی به جز منابع کاریم استفاده کنم و یاد بگیرم منظورم اینه من با استفاده از ویدیو انگلیسی و داکیومنت های انگلیسی باید مطالب مربوط به کارم رو یادبگیرم و پیشرفت در کارم داشته باشم که خب این دو منبع یعنی داکیومنت و ویدیو هر دوش انگلیسی هست مثل ویدیو های سایت یودمی . حالا سوالم از شما عزیزان اینه ایا من میتونم با اتکا به همین روش زبانم رو هم تقویت کنم؟ چون این ویدیو ها اساسا برای یادگیری زبان ایجاد نشده و هدف از ایجادشون یاد دادن یک حرفه ای به دانشجو هاست اما به زبان انگلیسی و کسی که این ویدیو رو میسازه یک انگلیسی زبان معمولی هست و سر از گرامر و قواعد در نمیاره. بنظرتون من میتونم اینطوری زبانم رو تقویت کنم؟ از نظر گرامر مشکلی ندارم و هشتاد درصد گرامر رو بلدم ولی مشکلم تو لغات و اساسا تسلط به زبان هست ممنون ازتون بابت پاسخ هاتون

1 پسندیده

سلام دوست عزیز وقت بخیر
اول اینکه سطح زبان شما در چه حد هستش؟

3 پسندیده

چون این منابع مورد نیاز و علاقه شماست بهتر هم یاد میگیرین
اینو بهش میگن یادگیری عمیق
فقط مهمه که اون افرادی که صحبت می کنند لهجه درستی داشته باشند
بهرحال بومی زبان ها اگر کتابی هم حرف نزنند، درست حرف می زنن، و نمیتونیم بگیم عدم رعایت قواعد زبانی در زبان های محاوره ای و روزمره غلط و اشتباه است

5 پسندیده

تقریبا یکم بالاتر از intermediate

بله درست میفرمایید ولی یکم وسواس دارم و حس میکنم این کارم به تسلط زبانم زیباد کمک نمیکنه برای همین نگاه اموزشی بهشون ندارم ولی خب راحت می فهمم چی میگن البته با زیرنویس انگلیسی معمولا چون حس میکنم اکثر گرامر ها رو تو حرف زدنشون کار نمیکنن به این نتیجه میرسم که منابع خوبی برای یادگیری نیستن که احتمالا اشتباه از منه

1 پسندیده

از تایم های مرده کمک بگیرید مثل مسیر رفت و آمد از محل کار تا خونه یا بالعکس زبان گوش بدید، تو ماشین هستین زبان گوش بدید یا مترو و…
مقاله ای در مورد زمان مرده هم قبلا گفته بودیم میتونید در لینک زیر مطالعه کنید

شما هدفتون مشخص شد زبان مرتبط به حوزه کاریتون رو باید مطالعه و گوش بدید همین کافیه
ولی میتونید یه زمان کوچیک هم به زبان عمومی هم اختصاص بدید
مثلا اگر سه ساعت وقت می‌گذاشتید برای زبان حوزه کاریتون، اینجا تایمتون رو بشکنید مثلا دوساعت رو برای زبان حوزه کاری وقت میذارید و یکساعت هم پادکست زبان گوش بدید یا ویدیو های آموزشی ببینید و یا اگر هدفی مثل مکالمه کردن دارید باید دوره هایی مثل ای جی هوگ رو انتخاب کنید.

درسته خود من هم از این سایت هم استفاده میکنم و خیلی از سایت های مرتبط به تخصص رشته. و این به زبان هم خیلی میتونه کمک کنه مشکلی نیست که استفاده کنید
البته تا جایی که من آموزش ها رو دنبال میکردم کمک کننده بود ولی بیشتر در زمینه زبان تخصصی نه در زمینه مکالمه و عمومی. خودتون هم اشاره کردین هدف این سایت ها بیشتر آموزش دادن تخصص رشته هستش.

یه نکته بگم: گرامر بیشتر برای رایتینگ به درد میخوره تو حرف زدن گرامر رعایت نمیشه.
مثلا طرف تو حرف زدن میگه:
Your name, please?
ولی تو رایتینگ دیگه اینجوری نمینویسن، تو رایتینگ گرامر رو رعایت میکنن و می‌نویسن که
what’s your name, please?

در کل تو بحث اسپیکینگ خیلی از موارد فاعل و فعل گفته نمیشه. این نکته رو گفتم که بدونید گرامر بیشتر برای رایتینگ هستش.

امیدوارم تجربه های من کمک کرده باشه براتون و توی نقشه راه کمکتون کرده باشم.
اگر سوالی هم داشتین بپرسین تا راهنماییتون کنیم :relaxed::pray:

2 پسندیده

خیلی متشکرم :slightly_smiling_face: :pray:

2 پسندیده