قرار گرفتن در محیط واقعی

سلام دوستان، من تازه اپ رو نصب کردم،
باید بگم واقعا عالیه، مخصوصا یاداوری هاش و قسمت گفتگو که هر دفه آقا کامبیز میاد نکته‌های عالی میگه.

یه سوالی ذهنمو درگیر کرده.

کسی که برای مدت طولانی از اپ استفاده میکنه، آیا میتونه زمانیکه تو محیط واقعی قرار گرفت، واقعا متوجه بشه چی میگن یا بتونه باهاشون صحبت کنه؟
مثلا برای مهاجرت به آمریکا

4 پسندیده

سلام . این بستگی به خودتون داره ، اگر فقط به گوش کردن بسنده کنید ، نه .
باید هر درس رو انقدر گوش کنید تا بهش مسلط بشین علت استفاده از کلمات و گرامر رو یاد بگیرید و …
نکته بعد اینه که لیسنینگ و اسپیکینگ دو مهارت جدا هستن
شما ممکنه یک کلمه رو بشنوید و معنی اون کلمه رو به راحتی درک کنید اما موقع استفاده ازش مشکل داشته باشین و حتی نتونید اون کلمه رو بخاطر بیارید که بهش میگم دانش غیر فعال و خیلی از زبان اموزا این مشکل رو دارن. قطعا لیسنینگ به اسپیکینگ کمک میکنه ، اما اگر اسپیکینگ خوب میخواین ، باید به طور جدا روش کار کنید و براش وقت بذارید .

8 پسندیده

سلام،
طبعا" برای خوب صحبت کردن، نیاز به کسب مهارت در هر دو ی listening و speaking است.

اما، این به این معنی نیس که شما اگه مهارت شنیداری رو داشته باشید و در محیط قرار بگیرید نتونید صحبت کنید.

تجربه ی خود من قبل از زبانشناس این بود که انگلیسی رو با خوندن بسیار زیاد مطالب مربوط به شغلم کار می کردم. همین باعث شد که در اولین نجربه ی سفر کاری به خارج، راحت تونستم ارتباط برقرار کنم و صحبت کنم.
اما، اشکالش این بود که مهارتم فقط در حوزه ی مباحث فنی مربوط به حرفه ام می شد. یعنی وقتی بحث به مطالب دیگه مثلا" اجتماعی می رسید کم میوردم.

2 پسندیده

سلام وقت بخیر در کنار اینکه تجربه ی دوستان عزیز هم میخونید پیشنهاد میکنم به تاپیک زیر هم یه سر بزنید و از روش غوطه وری هم استفاده کنید و هر چقدر در زبان استاد بشیم بازم در خارج از کشور به یه چالش هایی برمی‌خوریم. :relaxed:

2 پسندیده