چجوری فقط با صوت و بدون متن یادبگیریم؟

اگه بخوایم صرفا با صوت ( مثلا پشت فرمون یا …) انگلیسی یاد بگیریم ، حالا چه لیسنینگ چه لغت و یا … ،
چه پیشنهادی دارید ؟ چه منابعی؟

3 پسندیده

به نظر من اگه زبان خوندن با توجه ۱۰۰ درصد نباشه خیلی فایده‌ای نداره
همه‌ی ما روزی یکی دو ساعت وقت آزاد برای زبان خوندن داریم به هر حال

ولی در مورد یادگیری به صورت شنیداری در حالت کلیش
راستش من الان خودم تو همین فازم (و به همین خاطر اومدم این تاپیک رو بخونم)
من فرندز می‌بینم و کتاب صوتی گوش میدم
البته به سطح هر کسی بستگی داره.
من خودم کتابهایی رو گوش میدم که بهشون علاقه دارم و چندین بار بهشون گوش میدم

5 پسندیده

سلام وقت بخیر برای پشت فرمون فقط پادکست پیشنهاد میکنم و بدون متن گوش بدید چون چشم و حواستون به جاده باید باشه و گوشتون به پادکست باشه که گوش بدید دقیقا مثل اهنگ یا رادیو گوش دادن.
اگر سطح متوسط قوی دارید میتونید بدون متن هم گوش بدید.
برای پیاده روی، کوه نوردی، صف نونوایی و… میتونید دوره های ای جی هوگ رو فعالانه گوش بدید.
پیشنهاد میکنم تاپیک زیر رو مطالعه کنید که در مورد زمان مرده قبلا صحبت کرده بودیم

3 پسندیده

آخه یه مسیله اینجا لحاظ نشده
یه موقعی هست من دارم یه دوره ای رو می خونم ، حالا بخشی از اون رو که باید گوس بدم ، تو راه رفتن و … انجام میدم و بعدش یه تایمی هست که برم سراغ متنش و …
ولی من مسیله ام اینه
مثلا یک ماه اصلا فرصتی برای خواندن جداگانه زبان ندارم و فقط تایم های رقت و آمد ‌واینا هست
حالا چه منبعی پیشنهاد میشه خونده بشه

1 پسندیده

سطح زبانتون رو بگین تا منبع مناسب سطح خودتون رو راهنمایی کنم

3 پسندیده

پایین تر از متوسط ، یعنی دوره داستان های واقعی به راحتی قابل فهمه

سلام دوست عزیز سوال خوبی پرسیدین، من خودم زیاد یادگیری با صوت رو دوست دارم ، اگه بخوام از تجربه خودم بگم، برای یادگیری با صوت، پادکستها فوقالعاده هستن،کتاب صوتی در سطحتتون باشه خیلی خوبه،دوره های آموزشی هم خیلی مفید هستن مثل دوره های effortless english که پر از داستان هستن، من خودم فیلمهارو هم حتی نمیبینم زیاد فقط میزارم رو پخش و گوش میدم(به جز اون قسمتهایی که نمیفهمم).پس در کل ،به ترتیب،پادکستها،کتاب صوتی،دوره ها و فیلمها به نظرم برای یادگیری با صوت فوقالعاده هستن.

5 پسندیده