مشکل جمله سازی دارم

سلام من کلی کلمه بلدم اما نمیتونم جمله سازی کنم میخوام سریع یاد بگیرم ممنون میشم اگه راهنماییم کنید

این تاپیک مربوط به درس «Present Simple and Present Continuous- The Grammar Gameshow Episode 1» در اپلیکیشن «زبانشناس» است. دوره «گرامرشو»

3 پسندیده

اگه حس می کنی خیلی کلمه بلدی یه پارتنر بگیر در حد خودت و با هم تمرین کنید . وقتی زور بزنی حرفتو بهش برسونی از اون کلماتم استفاده می کنی . اگه در اون حد نیستی پارتنر نگیر چون زده می شی و دلسرد.

7 پسندیده

دقیقا
هرچند ورودی های زبان (شنیدن و خواندن) به خروجی ها (گفتن و نوشتن) مرتبط هستن اما یه جورایی مستقل اند.
بهمین دلیل در خیلی از ما از جمله خودم ورودی ها قوی میشه در حالی که تو خروج بخصوص گفتن ضعف داریم
چاره کار پیدا کردن پارتنر و مکالمه است
همچنین نوشتن رو هم باید تمرین کرد، مثلا داستان خلاصه کنید، کارهای روزمره تون رو بنویسید و …
یه تکنیکی هم هست که بهش میگن به انگلیسی فکر کردن، پیشروی اون در ایران اگه اشتباه نکنم آقای محسن متین باشه با استارتاپ سلام زبان
سایت دارند، محل کارشون هم احتمالا هنوز پارک علم و فن آوری دانشگاه آزاد باشه، اگه حافظه ام درست یاری کنه

5 پسندیده

سلام دوست خوبم همینطور که دوستان گفتن باید اول وروردی هارو وارد مغز کنید تا بتونید خروجی مثل جمله سازی، مکالمه و … داشته باشید.
برای جمله سازی که مسلما باید تمرین جمله سازی انجام بدید مثلا توی درس به یه جمله برمیخورید به اینصورت:

I’m sorry, I’ve forgotten your name.

میتونید این جمله رو تغییر بدید و جمله های بیشتری ازش بسازید مثل

I’ve forgotten my keys
I’ve forgotten my wallet
I’ve forgotten the tickets

تو زبانشناس دوره ها و درس هایی با متن و صوت موجوده و هر جمله رو میتونید روی تکرار بذارید و چندین بار گوش بدید و همون جمله رو برای خودتون جمله سازی کنید و تمرین کنید اگر شک دارید که جمله ای که ساختید درسته یا نه،، جمله اتون رو در گوگل کپی کنید و سرچ کنید.
درکل خودتون رو با زبان خوندن و شنیدن غرق کنید و درس های کوتاه رو سایه بزنید و تمرین کنید.

اگر دوره ای در زبانشناس پیدا نکردید که مناسب سطح خودتون باشه

لینک زیر می‌تونه بهتون کمک کنه

4 پسندیده

نظر لطفتونه :pray:t4: :sunflower:
بله، این گفته کنفوسیوس حکیم و فیلسوف چینی هست. در اسلام هم امام جعفر صادق عین همین جمله رو تکرار کرده و باعث ترویج این گفته در خاورمیانه و کشورهای اسلامی شد.
چه جالب که چنین روش یادداشتی دارید. کتاب مستطاب آشپزی (آشپزی از سیر تا پیاز) نوشته نجف دریابندی هم از همین یادداشت ها درست شده. یک جعبه پر از یادداشت و دستور پخت، از کوتاه پشت یک بلیط کاغذی قدیمی اتوبوس واحد که نویسنده از یکی دیگه از مسافران گرفته تا چند ورق که بهم میخ شده بودند، در نهایت منظم و امتحان شد و نتیجه تا اونجایی که میدونم بهترین کتاب آشپزی ایران شد

2 پسندیده

متشکرم
نظر لطف شماست :pray:t4: :sunflower:
خودتون خوبین، ما هم به چشم خوب شما خوب میایم
دعای خوبی بود :white_check_mark:
آمین

1 پسندیده