تکنیک Shadowing

سلام. وقت همگی بخیر.
میخواستم ببینم اینجا کسی تجربه استفاده از تکنیک سایه یا
Shadowing
رو داره ؟؟
بنظرم خیلی سخته که همزمان با یک شخصیت بخوایم صحبت کنیم حتی وقتی قرار باشه زبان مادری خودمون رو تقلید کنیم .
من تازه این تکنیک رو شروع کردم و خیلی سعی میکنم همزمان با شخصیت ها صحبت کنم و لحنشون رو تقلید کنم اما تقریبا برام غیر ممکنه و یکم دارم نا امید میشم.
میخوام بدونم این مشکل بعد از یک مدت حل میشه ؟؟
و ایا این تکنیک روی لهجه واقعا اثر داره ؟؟
ممنون میشم‌اگر کسی تجربه ای در این مورد داره بهم بگه:hibiscus:

1 پسندیده

سلام عزیزم.
من اینکارو کردم و هنوز دارم انجامش میدم.
منم مثل شما همین حسی رو ک الان دارین داشتم و شاید بسیار بدتر ،اصلا حاضر نبودم دهنم رو باز کنم …
من فیلم فرندز میدیدم و فقط بارها و بارها میدیدم تا جایی ک بفهمم چی میگن هر قسمت۲۰دقیقه ای۳روز زمان میگذاشتم.
۴ماه با این روند پیش رفتم.
خیلی تغییری تو خودم ندیدم بخاطر همین در ب در انواع اقسام مقالات رو میخوندم راجع ب یادگیری زبان،تو اکثرشون تکنیک سایه پیشنهاد شده بود اکیدا…
همزمان اونموقع با زبانشناس آشنا شدم و شروع کردم ب تمرین انگلیسی قدرت.متوجه شدم اینجا هم تکنیک سایه اهمیت داره.
تصمیم گرفتم فیلم فرندز رو با سایه پیش ببرم همزمان زبانشناس هم کار کنم.الان تقریبا داره۵ماه میشه ک هر روز سایه کار میکنم و زبانشناس هم استفاده میکنم طوری شد ک ۱۵قسمت از سریال فرندز ک هر قسمتش۲۰دقیقه س ۵ماه طول کشید و هنوز این روند ادامه میدم برای هر قسمت یک هفته تا۹روز وقت میگذارم روزی دوساعت
اولا خیلی سخت بود راه میرفتم و تکرار میکردم واقعا سخت بود جمله هارو ادا کنم اما حالا خیلی راحت تر شده خیلی آسون شده .
من از این روش راضیم چون تغییرات رو وقتی متوجه شدم ک سایه رو اجرا کردم .
قبلش لیسنینگ ب شدت ضعیفی داشتم الان بیشتر چیزایی ک تو این مدت شنیدم رو میتونم متوجه بشم.
تو اینستا پیجی بود ک هرروز ی بخش کوچیک از سخنرانی یک فرد مشهور رو میزاشت و میپرسید چی میگه؟اونموقع هیچی نمیفهمیدم الان من هم جز کسایی هستم ک میتونه ج درست بده.
البته بگم خیلی جای کاردارم خیلی مونده ولی روندی ک پیش گرفتم داره نتیجه میده فقط خیلی کم و جزئی.
بگم استفاده از زبانشناس هم سرجاش هست جز جدایی ناپذیر از برنامه هرروزه منه.بخش زیبوک هم ب درک مطلبم کمک کرده هم لیسنینگ و هم ک لذت بخش و سرگرم کننده س.خیلی لغات جدید یاد گرفتم.البته ک خیلی لغت تو لاینتر دارم ک انباشته شده:joy:دارم روش کارمیکنم. من هم اول راهم .
پارتنر زبان هم ندارم حوصله گرامر خوندن هم ندارم بخاطر همین از سایه استفاده میکنم.
دیگه اگه میخوای سریعتر نتیجه بگیری مجبوری یکم ب خودت سخت بگیری.
تجربه شخصی من بود دوستان دیگه صاحب نظرن و میتونن بهتر راهنمایی کنن.
سعی کن انگیزه خودت رو همش بالا نگه داری خصوصا راجع ب یادگیری زبان مطلب بخون همیشه بهش فکرکن اگه انگیزه داشته همه کار میکنی ک موفق بشی.

4 پسندیده

سلامممم
خیلی ممنون از توضیحاتتون …:heart_eyes:
میخواستم‌مطمین‌شم ‌که این‌تکنیک‌نتیجه بخشه، که شما‌مطمینم کردین:blush:
ممنونم ازتون‌:heart_eyes::blush::hibiscus:

1 پسندیده

من تا حالا انجام ندادم ولی خیلی خوبه باعث میشه speaking قوی بشه

1 پسندیده

خیلی ممنونم:blush::hibiscus::smiling_face_with_three_hearts:

سلام عزیزم
من برای تکینک سایه روی انیمیشن کار میکنم به خاطر اینکه هم ساده تره و هم به نسبت فیلم راحت تره برای فیلم جرائت نکردم سایه بزنم خصوصا خاطرات یک خون آشام :sweat_smile:

برای سایه زدن مهمه که روی چه لهجه ای میخواین کار کنید اگر لهجه امریکن میخواین بگیرین باید روی امریکن سایه بزنید که همون لهجه رو بگیرید و یا اگر بریتیش میخواین روی بریتیش کار کنید.

حالا تجربه من از سایه زدن انیمیشن:
من یه انیمیشن رو بار ها و بارها میبینم و تا کاملا لحن و بیان دیالوگ رو آشنا بشم
بعد یه سکانس دو الی سه دقیقه ای رو انتخاب میکنم.
اول با زیرنویس گوش میدم
بعد سعی میکنم بدون زیر نویس گوش بدم هر جا که متوجه نشدم نگاه کوچیک به متن میندازم.
هر دیالوگی که گفته میشه رو توقف میزنم بعد تکرار میکنم اینقدر تکرار میکنم که ناخودآگاه همزمان با خودشون همراهی میکنم.

سعی کنید فیلم یا سریالی رو که میخواین کار کنید رو قبلا دیده باشید و کاملا موضوع رو میدونید و دوسش دارین هر چقدر تکراری ببینید سیر نمیشید و تازگی خودش رو داشته باشه

4 پسندیده

سلام عزیزم .
ممنون از وقتی که گذاشتی.
منم یک فیلم رو چندبار نگاه میکنم تا همه دیالوگ هاش دستم بیاد اما الان برام خیلی سخته بخوام‌همرمان تکرارشون کنم انگار زبونم نمیچرخه. میخوام ببینم کلا همینقدر سخته؟ یا بعد از یک مدت برام راحت تر میشه ؟

1 پسندیده

اره عادیه اولش سخته ولی به مرور برات راحت میشه منم نمی‌تونستم همزمان باهاشون بگم و الان راحت تر شده
فقط برای من پنج یا شش ماه طول کشید که راه بیفتم :see_no_evil: البته با نزدیک به پنجاه تا انیمیشن دیدن
سایه زدن رو با کورالاین و شهر اشباح شروع کردم