علت استفاده از climb down چیست؟

سلام دوستان محترم
باز هم یه سوال تکراری
چرا توی این داستان از climb down استفاده شده؟ چون توی داستان از واژه fall استفاده کرده به معنی سقوط کردن. پس وقتی میخواد بیاد به سطح زمین باید climb up کنه.

ممنون میشم راهنمایی کنید.

این تاپیک مربوط به درس «زندگی یا مرگ» در اپلیکیشن «زبانشناس» است. دوره «داستان های واقعی»، فصل «زندگی یا مرگ»

1 پسندیده

فکر کنم این پاسخ ها بتونه کمکتون کنه با توجه به متن همین درس :point_down:

Climb down در داستانهای واقعی

Climb down زندگی یا مرگ

2 پسندیده

سلام النا خانم
وقت بخیر
شما خودتون این درس مطالعه کردین؟

1 پسندیده

سلام‌دوست خوبم
بله. چون قبلا سوال خودم هم بود میدونستم خیلی ها این سوال رو پرسیدن:grin: برای همین رفتم براتون گشتم تا جواب خود ادمین ها رو بزارم:blush:
منم اول فکر کرده بودم وقتی سقوط کرده افتاده ته گسل یا دره. ولی یه جورایی انگار وقتی افتاده وسط هاش گیر کرده:grin: و حالا میره سمت پایین همون گسل تا به سطح زمین برسه

1 پسندیده

اول میگه افتاد، بعد میگه گیر کرده، بعد میگه رفته به سطح زمین رسید ( با پایین رفتن ) بعد پیاده روی میکنه و میرسه به یه سری افراد دیگه .
پس کی رفت بالا که رسید به یه سری افراد دیگه. این برای من سوال بود.

1 پسندیده

دقیقاااا. برای همین اون لینک اول رو براتون ارسال کردم. که یکی از ادمین ها مطرح کردند که انگار پایین صخره هم راهی وجود دارد برای رسیدن به افراد دیگر.
این تکرار پاسخ دوستان نشان میدهد که به درست بودن کلمه climb down در این متن اطمینان دارند و به نوعی به فضاسازی داستان مربوط میشود.
وگرنه خیلی راحت مطرح میکردند این کلمه اشتباه نوشته شده است:grin:
ولی به جرات میگم امکان نداره کسی این داستان رو بخونه و در این کلمه براش ابهام پیش نیاد:grin:
پاسخ دوستان هم به نوعی فضاسازی ذهنی است و در متن درس نشانه ای دال بر درست بودن این فرضیه و پاسخ این دوستان وجود ندارد
جز اینکه این فرد با آن وضعیت جسمی امکان بالارفتن از طناب را ندارد و پایین آمدن با طناب منطقی تر است .

2 پسندیده

یه شوخی کوچولو هم بکنم:grin: تو فلسفه یک اصطلاحی هست بهش میگم خر بریدان، که یک خر توی دو راهی کاملا یکسان گیر میکنه و نمیدونه از کدوم طرف بره. همونجا میمونه و میمیره :grin:
الان به نظر من این کلمه تو این درس تو دو راهی اشتباه استفاده شدن کلمه و توجیح براساس فضا داستان گیر کرده و هر دو هم به یک میزان قدرت درست بودن دارند:grin:
این بنده خدا تا قطع کردن دستشم پیش رفت ولی سر اینکه بالابره یا پایین راحت میتونه بمیره :grin::grin::grin::grin:

2 پسندیده

جالب بود. ممنون بابت وقتی که اختصاص دادین.
:pray:

1 پسندیده

خواهش میکنم:rose:

1 پسندیده