زیبوک 1402 📚

I consider the main reason for reading books to be eager to learn.
Learning in my ideology is one of the goals of my life.
In my ideology, we have an individual goal and a social goal, the individual goal is to learn and the social goal is to serve.
One of the best ways to learn is to read books and study

4 پسندیده

سلام به همه

ازآنجایی که این روزها خیلی درگیرم تصمیم گرفتم قسمت به قسمت بزارم که انگیزه بشه بتونم تموم کنم.:blush:

قسمت اول خونده شد.

نوشین جان ببینم میتونم اینبار تمومش کنم :sweat_smile:

8 پسندیده

Keep it up :clap::clap::clap:

6 پسندیده

#معرفی کتاب، در ساحل (On The Beach)
سبک: آخرالزمانی

این رمان روایتی است از انقراض نسل بشر به دست خود. به دلیل جنگ اتمی میان کشورها، پرتوهایی کشنده در هوا منتشر شده اند که تماس با آنها باعث مرگ آهسته و دردآور فرد می شود. داستان کتاب در کشور استرالیا رخ می دهد، جایی که گویا تنها بازمانده جنگ اتمی است و سایر کشورها هم اکنون نابود شده اند. مردم در انتظار رسیدن پرتوهای کشنده به استرالیا هستند. دولت هم برای آسان کردن فرایند مرگ، قرص هایی را برای خودکشی میان مردم پخش کرده است. در این رمان نویسنده با مهارتی بالا واکنش متفاوت انسانها را نسبت به مرگ خود وصف می کند، اینکه برخی آنرا انکار می کنند، برخی تلاش می کنند نهایت لذت را از اندک روزهای زندگی خود ببرند و برخی هم آن را پذیرفته اند.

شخصیت اصلی داستان یک ستوان و فرمانده زیردریایی است که به تازگی صاحب دختر شده و آخرین ماموریت خود را انجام می دهد. در chilling ترین پایانی که تا به حال خوانده ام، شیوه مرگ تک تک شخصیت های داستان وصف می شود!

این رمان یکی از بهترین کتابهای نوشته شده در سبک آخرالزمانی است و راوی داستان هم واقعا عالی بود.

11 پسندیده

:kissing_heart::saluting_face:

:bouquet::bouquet::bouquet::bouquet::bouquet::bouquet::bouquet:

4 پسندیده

https://www.audible.com/pd/Killers-of-the-Flower-Moon-Audiobook/B01NAEEJJV
این لینک کتابیه که دوستمون تویه تاپیک دیگه باشتراک گذاشتن،گفتم شاید شماهم دوست داشته باشید.

6 پسندیده

زینب جان قسمت اول خونده شد:grinning:

10 پسندیده

سلام نوشین خانم.
میشه توضیح کوتاهی درباره این داستان بدید؟ کتاب جالبی به نظر میاد.
بسیار ممنونم. :rose: :hibiscus:

5 پسندیده

:anger:سه نیت کتاب و کتابخوانی

:writing_hand:مصطفی ملکیان

:one: گاهی به این قصد که صرفاً لذّت ببریم، مانندِ بیشترِ اوقاتی که آثارِ ادبی یا تاریخی میخوانیم.

:two: گاهی به این قصد که بر علم و معرفتِ‌مان به جهانِ هستی و موجودات یا واقعیّتهایِ آن افزوده شود، مانندِ اکثرِ وقتهاای که آثارِ منطقی-ریاضی یا آثارِ متعلّق به حوزه‌یِ علومِ تجربیِ طبیعی یا انسانی یا آثارِ فلسفی را در مطالعه میگیریم؛

:three: و گاهی، نیز، به این قصد که نوعی از ارتقاءِ روانی و روحی را تجربه کنیم، یعنی، مثلاً، پشیمانی، حسرت، یا غمِ خود را تخفیف دهیم یا نابود سازیم، احساسِ رضایتِ بیشترای از زندگی پیدا کنیم، آرامش و شادی بیابیم، سلامتِ روانی حاصل کنیم، فضیلتمندتر شویم، یا…؛ خلاصه، حالِ‌مان خوبتر و خوشتر شود. خواندنِ آثارِ فرزانگان، عارفان، بعضی از بنیان‌گذارانِ ادیان و مذاهب، برخی از الاهی‌دانان، پاره‌ای از فیلسوفان، شماری از روان‌شناسان، و نیز بسیاری از بزرگانِ ادبیاتِ جهانی به این کار میآیند، که، به گمانِ من، مهمّترین فایده‌یِ کتاب‌خوانی است.

:white_check_mark: گفت و گوی روزنامه اعتماد با استاد مصطفی ملکیان با عنوان «اصلاح فرهنگ و دگرگونی های پایدار»
@mostafamalekian

11 پسندیده

سلام آقا مصطفی بفرمایید

6 پسندیده

اینو میدونم. میخواستم بیشتر نظر شخصی خودتون رو بدونم. به هر حال ممنون…

5 پسندیده

ببخشید آقا مصطفی کاری پیش اومد نتونستم بقیه کامنت رو بزارم،

به نظرم این کتاب مصداق این گفته استاد ملکیان باشه، نثر روان و زیبا از زبان یک دختر بچه آمریکایی دهه هفتادی ، راوی عالی، در کل حس کانون گرم خانواده رو القا میکنه

8 پسندیده

سلام عزیزم

آفرین بر شما :clap:
چه کتاب قشنگی به نظر میرسه :thinking:

موفق باشی دوستم :kissing_heart::rose:

6 پسندیده

تار شارلوت هم خونده شد بالاخره :blush:

کتاب در حوزه کودک و نوجوان هست.

10 پسندیده

آفرین، زینب کتاب بعدی ات چیه؟

5 پسندیده

دارم ماتیلدا رو میخونم و عادتهای اتمی
ببینم کدومش زودتر تموم بشه :sweat_smile:

البته میخوام یه مجموعه هم شروع کنم چون برای لغت خیلی بهترن

6 پسندیده

ماتیلدا قشنگه :heart_eyes:، بیا خانه کوچک رو شروع کن

4 پسندیده

یکیشو تموم کنم بعد برم سراغ مجموعه
دیگه واقعا دارم قاطی میکنم باهم :sweat_smile:

اره چون قبلن پیشنهاد دادی دارم میخونمش

3 پسندیده

بهترین مجموعه ها از نوع کتاب برای افزایش دایره لغات کدوما هستند، مجموعه های خاصی تو زبانشناس هست؟ کسی تجربه خوشایندی در موردشون داره که هم لذت برده باشه و هم بهتر لغات رو یادگرفته باشه.

6 پسندیده

سلام دوست عزیز

به طور کلی نمیشه یک مجموعه رو به همه افراد پیشنهاد داد
اینکه شما در چه سطحی هستید.چقدر تایم میذارید در روز برای مطالعه و علاقه شما بیشتر به چه نوع ژانری هست مهم هستند.

ولی به طور کلی بخوایم بگیم برای خود من خوندن مجموعه خیلی بیشتر جواب داده مخصوصا برای لغت. چون مداوم شما لغات براتون تکرار میشه اونم در قالب داستان که راحتتر به ذهن سپرده میشه.

5 پسندیده