کنکور زبان 1402

سلام خسته نباشید در مورد کنکور زبانم که 81 روز دیگه دارم یک سوال دارم در روز چند ساعت بخونم خوبه برای قبولی در دانشگاه تهران و اینکه بیشتر روی گرامرم کار کنم یا لغت یا کلوز تست یا ریدینگ و حدس متن و اینکه در روز چنتا تست بزنم احتیاج به راهنماییتون دارم لطفا کمکم کنید:white_heart::pray:t2:

2 پسندیده

سلام من فقط یکی از سوالاتتون رو جواب میدم که بهش کاملا مطمئنم اونم تمرکز بیشتر روی لغت نسبت به گرامره (قطعا!)
چون لغت تو تقریبا تمام قسمت های دیگه ای هم که اسم اوردین بکار میاد و مؤثره
از دستش ندین

(هشتاد و یک روز دیگه، شما با حال خوبی از جلسه خارج میشین) :+1:t3::100:

2 پسندیده

سلاام
وای منم دارم آماده میشم براش. شما چه منابعی مطالعه میکنید؟
کاش کسایی که تجربه دارن از منابع و شیوه ی مطالعه و کم و کیفش یکم بگن:sweat_smile:

2 پسندیده

سلام من هم دارم خودم رو برای این کنکور آماده میکنم ما برنامه ای که دارم کمی متفاوت از این چیزی هست که فرمودید ،
من قصد دارم تا حدودا ۱۰ روز دیگه ۱۰۰۰ لغت به لایتنر اضافه کنم (حدودا روزی ۱۰۰ لغت ) و بعدش دیگه بچسبم به گرامر ، حالا چرا ؟ ، چون در دو ماه مونده تا کنکور این هزارتا لغت در لایتنر اینقدر مرور میشوند تا تثبیت شوند و اگر بخوام همینطوری به صورت پیوسته تا خود روز کنکور لغت به لایتنر اضافه کنم ، لغاتی که نزدیک کنکور به لایتنر اضافه میشن نمیرسن خوب در ذهن تثبیت بشن و سر جلسه کنکور با آن شرایط خاص ویژه ای هم که حاکم هست اون لغات خوب به ذهن نمیان و فقط اذیت میشیم، اما اگر در این دو ماه مونده گرامر کار کنم بهتره ، خوب گرامر یک سری نکات هست که با تست و تست بیشتر اون ها رو یاد میگیرم ؛
از نظر شما چیزی که گفتم درسته؟

3 پسندیده
2 پسندیده
2 پسندیده

راهکاری که برای یادگیری لغات انتخاب کردی که بد بنظر نمیرسه و خوبه؛ منتها یه نکته‌ی دیگه ای هم که در این باره مطرحه اینه که دایره لغات یک شخص چقدره؛ ینی چی…
ینی ممکنه یه نفر مثلا 1000 واژه بلد باشه و میگه خب… من لغت به اندازه کافی بلدم و دیگه برم سراغ گرامر
اما یه شخص دیگه در حال حاضر مثلا 500 لغت بلده! شخص دوم بهتره رو لغات هم بیشتر از قبل کار کنه

به خيلي چیزها بستگی داره اما در کل نقشی که واژگان بازی میکنن تو کنکور زبان، بیشتر از نقش گرامره
اگه خیالت از بابت واژگان تا حدی راحته، گرامر رو هم قطعا میخونی و به نفعته!

3 پسندیده

من حدود ۴۰۰۰ لغت بلدم که با ۱۰۰۰ لغت پیش رو میشه ۵۰۰۰ لغت ، و همنطوری که گفتم در دو ماه پیش رو نمیخوام زیاد لغت یاد بگیرم چون لغات در دو ماه خوب تثبیت نمیشن و سر جلسه اذیت میشم

3 پسندیده

Absolutely… Whatever you prefer

1 پسندیده

پنج هزار کلمه خیلی خوبه
احتمالا پوشش کافی رو بهتون میده
اما من باور دارم برای کنکور خواندن قواعد هم مهمه
بهرحال نظام آموزشی کشور ما اینجوریه و منطقیه که با قواعد زمین بازی کنیم و خودمون رو تطبیق بدیم

4 پسندیده

خیلی ممنونم از پاسخ هاتون خیلی مفید بودن:white_heart::rainbow:

2 پسندیده

من برای لغات 4000 واژه ضروری برای گرامر english in use و برای اصطلاحات کتاب جامع استاد شهاب اناری رو گرفتم

3 پسندیده

مرسی قشنگم :sparkles: