چه تفاوتی میان had been doing sth و used to do sth وجود دارد؟

من متوجه نمیشم چه فرقی دارن و هر کدوم رو کجا باید استفاده کرد. الان به عنوان مثال هر دو جملۀ زیر معانی یکسانی ندارن؟
I had been studying scientific magazines
or
I used to study scientific magazines

+یه سوال دیگه هم دارم
ما فقط سه تا ساختار used to و be used to و get used to رو به کار می‌بریم؟ منظورم اینه که used رو نباید از این فرمت خارج کنیم به هیچ وجه؟ مثلا be + using + to do sth

1 پسندیده

فعل used to در تقابل با حال هست که ساخته شده اگر با حال تقابل نداشت که با یکی از زمان های گذشته بیان می‌شد و نیازی به ساخت این زمان نبود یعنی وقتی میگیم قبلنا به صورت مستتر میگیم حالا نه ولی زمان های گذشته مثل همین مثال خودتون فرضا من قبل از فلافل فروشی مجله میفروختم دو سال پیش همین پیش الانم ممکنه بفروشم یا نفروشم

1 پسندیده

سلام رفیق.
شاید از نظر معنی دو تا جمله شما تفاوتی نداشته باشه ولی از لحاظ گرامری (چیزی که من اصلا توش تخصص ندارم)و مفهوم تفاوت هست وقتی با فعل گذشته استمراری بیان میکنید یعنی دارین به مدت زمان اون کار تاکید میکنید این نکته گرامری و مفهومیش هست و دومی هم صرفا تاکید رو یه عادته اونم تو گذشته

1 پسندیده

اون سه تایی که گفتین یه ساختار واسه بیان عادت ولی چرا نشه
Use
رو با افعال
Tobe
استفاده کرد مثلا میری تو اتاقت آقای گرامی رو در حال استفاده از گوشی مبارک میبینید اون وقت خیلی نرم و آروم و ملیح همونطوری که صندلی بلند کردین روی دست هاتون با صدای خیلی خیلی آروم فریاد میکشید
Why are you useing my phoooooooooone

1 پسندیده

با درود
در مورد اولین سوالتون، عبارت “I had been studying scientific magazines” به معنای “من پیش از این در حال مطالعه مجلات علمی بوده‌ام” است و برای بیان فعالیتی که در گذشته شروع شده بوده و تو یه مدت زمان خاصی ادامه داشته. این عبارت از زمان گذشته کامل استفاده می‌کند.

اما عبارت “I used to study scientific magazines” به معنای “من قبلاً مجلات علمی می‌خواندم” است و برای بیان فعالیتی که در گذشته انجام شده بوده اما دیگر ادامه ندارد، به کار می‌رود. این عبارت از ساختار used to استفاده می‌کند.

در مورد سوال دوم، از ساختار used to برای بیان عادتی در گذشته که دیگه انجام نمی‌شه استفاده می‌شه،
از ساختار be used to برای بیان عادات در زمان حال استفاده می‌شه،
و از ساختار get used to برای عادت کردن یا شاهکار شدن با چیزی استفاده میشه.
به عنوان مثال:

• I used to smoke, but I quit. من قبلاً سیگار می‌کشیدم، اما ترک کردم.

• She is used to living in a big city. او به زندگی در شهر بزرگ عادت دارد.

• I am getting used to my new job. من به شغل جدیدم عادت می‌کنم.

از ساختار be + using + to do sth برای بیان یک عادت در گذشته استفاده نمی‌شود. این ساختار برای بیان دو فعل پشت سر هم که با هم رابطه ای قائل هستن، به کار می‌رود. به عنوان مثال:

• He was using his phone to take pictures. او از تلفن همراهش برای گرفتن عکس استفاده می‌کرد.

• She is using a new recipe to make the cake. او از یک دستور العمل جدید برای پختن کیک استفاده می‌کند.
    لینک زیر هم می‌تونه براتون مفید باشه.
    Used to, Be used to and Get used to فرقشون چیه ؟

2 پسندیده