من مبتدی هستم،مکالمه برام سخته

این تاپیک مربوط به «ماشینم را دزدیدند» در اپلیکیشن «زبانشناس» است. دوره « مکالمات کاربردی انگلیسی»، فصل «رانندگی»

درود

برای اولویت شروع این دو دوره رو پیشنهاد میدم:
تمرین مکالمات روزمره
مکالمه‌ی زبان انگلیسی آسان

و برای شماره‌ی یک شروع تمرینات دوره‌ی مکالمات روزمره چون کوتاه و کاربردی هست و برای انگیزه‌ی شروع عالیه

روزی یک یا دو درس(بسته به زمان هر درس چون بعضی درس‌ها بشدت کوتاه هستن)
هر درس رو چند بار بخونید
دفعات اول روی دور کند بزارید تا راحت تر بشنوید
با جملات با صدای واضح،بارها و بارها تکرار کنید
و درنهایت سعی کنید مطلب کلی درس رو به خاطر بسپرید و یکم به انگلیسی با خودتون در موردش صحبت کنید
یا حتی در جای عدد‌ها، علایق، و خصوصیات فردی و خانوادگی،خصوصیات مورد نظر خودتون رو جایگزین کنید تا بهتر جمله رو بفهمید

آخر هر هفته تمام مکالماتی که در طول شش روز خوندید رو یک‌بار با صدای رسا مرور و تکرار کنید
در نهایت در عرض یک ماه مکالمتون بهتر و قوی‌تر میشه
سعی کنید اول یک دوره رو کامل تموم کنید بهش مسلط بشید و بعد سراغ دوره‌ی بعدی برید

در کنار اون چند دوره، خوندن چهار هزار لغت ضروری هم خالی از لطف نیست و دایره لغاتتون رو توی مدت کوتاهی افزایش میده

3 پسندیده

سلام… من مکالمم و ساختار جملم مشگل دارم…
چون میرم کلاس فقط کتاب میخونمذ
کتا opd
Skills words
Tactis for listening basic
اینا رو فقط میخونم
ی ماهه شروع مردم ولی احساس میکنم
مکالم همچنان ضعیفه
دایره لغاتم خدب پیش رفته ولی مکالمه نه
اگه میشه لطف کنید راهنماییم
ممنون میشم…
و البته اینم بگم من ی ویدیو از معلم انلاین دانلود کردم درعرض ی هفته 1000لغت جدید حفظ کردم
ولی واس تقویت مکالمه و listening
موندم چ روشی شروع کنم. ک کنارش ب کتابام هم برسم
:pray::blossom:

سلام وقت بخیر
فقط روی کتاب های آموزشی تمرکز کردید.
در کنارش حتما کتاب داستان سطح بندی شده یا پادکست و یا فیلم هم انتخاب کنید.
برای اینکه مکالمه اتون تقویت بشه از تکنیک سایه استفاده کنید بعد از اینکه راوی یه جمله گفت شما پاز میکنید دقیقا شبیه راوی تکرار میکنید.
اگر سطح متوسط به بالا هستید دوره انگلیسی قدرت رو پیشنهاد میکنم.

2 پسندیده

سپاس فراوان :blossom:

1 پسندیده

ی سوال
برای هردرس چن روز باید وقت گذاشت یا چن ساعت؟
یا اینکه روزی چن درس میشه خوند؟؟؟

این بستگی به (میزان وقت آزاد_سرعت یادگیری_و دانش گرامری و لغاتی) خودتون داره

و درس با درس هم متفاوت هست
مثلا ممکن شما یه درس رو توی سه روز مسلط بشید ولی برای درس دیگه به بیشتر از هفت روز زمان احتیاج داشته باشید

خودتون رو محدود به زمان و تعداد خاصی نکنید
برای پیشرفت بهتر باید دوره‌هایی که انتخاب میکنید همزمان شامل پیشرفت توی گرامر و شنیدار و مکالمه و واژگان باشن

اینطور پیش برید که در طول روز حداقل از دو تا چهار دوره‌ی متفاوت درس بخونید
و توی هر دوره تا یک درس رو به طرز خوبی یاد نگرفتید و مفاهیمش رو کاملا درک نکردید سراغ درس بعدی اون مجموعه نرید

نیاز نیست اول تمام معانی لغات اون درس رو کامل کامل حفظ کنید تا برید سراغ درس بعد
همین که وقتی دارید اون درس رو مرور میکنید،در مورد واژگان، معنی مربوط به همون موضوع رو میفهمید کافیه
ولی همیشه برگردید و درس های قبلی و واژگان رو مرور کنید تا زودتر تسلط کامل به معانی لغات پیدا کنید

تجربه‌ی شخصیم اینه‌که روزانه بین سه تا پنج دوره‌ی مختلف میخونم
و بسته به زمان خالی‌ای که توی اون روز دارم برای هرکدوم بین نیم تا دو ساعت وقت میزارم
مرور میکنم تا هرچیزی مربوط به اون درس رو یاد بگیرم،بتونم با صوت همزمان بخونم و ترجمه کنم و بعد برم سراغ درس بعد

به طور کل انتخاباتون باید بر اساس وقت _ علایق هدف سطح زبانتون باشه تا خوب پیشرفت کنید و چندان خسته نشید